Powiat Nowodworski

Odnośniki

Menu

Treść

Powiat nowodworski-wyjątkowy potencjał inwestycyjny

Nowe inwestycje są ogromnie ważne dla całego powiatu i jego przyszłości. Niosą ze sobą nowe miejsca pracy dzięki czemu zapewniają dobrobyt i bezpieczeństwo mieszkańcom. Dlatego władze samorządowe coraz częściej starają się być pierwsze w wyścigu o inwestora i zdają sobie sprawę z tego,  że może w nim wygrać tylko najlepszy. Samorządy prześcigają się więc nie tylko w liczbie oferowanych terenów inwestycyjnych, ale także w jakości obsługi inwestora, szybkości wydawania decyzji administracyjnych czy dostępu do mediów technicznych.Jeśli przyjmiemy, że rozwój gospodarczy jest procesem tworzenia dobrobytu poprzez mobilizowanie zasobów ludzkich, materialnych, naturalnych oraz kapitału do wytworzenia rynkowych dóbr i usług, to mimo że niegdyś tak pojmowany rozwój był domeną sektora prywatnego (a u nas państwa), od co najmniej kilkunastu lat staje się on przedmiotem zainteresowania, a nawet zasadniczym zadaniem władz lokalnych, które stały się odpowiedzialne za podtrzymanie aktywności gospodarczej, przyrost miejsc pracy i umacnianie bazy podatkowej. Lokalna gospodarka musi być analizowana, rozumiana i wspierana w sposób uwzględniający specyficzne miejscowe warunki. Dlatego samorząd może poznać je i zrozumieć znacznie lepiej niż odległe szczeble władzy państwowej. Stąd zadaniem władzy lokalnej stają się działania na rzecz własnego rozwoju gospodarczego, dobrze wkomponowane w strategie makroekonomiczne. Rozwój (jeśli tylko jest osiągany) jest niewątpliwie najlepszym sposobem pozbycia się większości problemów, przed jakimi staje władza lokalna.Chcemy byście postrzegali nas jako otwartych na nowe pomysły i chętnych do współdziałania w realizacji celów, które pomogą nam rozwijać nasz powiat. Niech ten dział stanie się takim małym krokiem na drodze do osiągnięcia tych założeń.Postaramy się na bieżno przekazywać Wam wszystkie ważne informacje, które pomogą w realizacji naszych wspólnych celów. Zapraszamy również do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami w szczególności w zakresie prezentowanych tu informacji.

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

STAROSTWO POWIATOWE W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

tel. 22 765 32 00 fax. 22 765 32 01
sekretariat: tel. 22 765 32 90
email: sekretariat@nowodworski.pl

Dane do faktur:
Powiat Nowodworski
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP 531-16-88-975

INNE KONTAKTY

Starostwo Powiatowe korzysta z platformy ePUAP i posiada następijące skrytki:

  • /124124/skrytka
  • /124124/skrytkaESP

Uwaga!
Aby można było złożyć wniosek, konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP - konto jest bezpłatne.

Starostwo Powiatowe jest czynne w:

poniedziałek 9:00 - 17:00
wtorek - piątek 8:00 - 16:00

Wydział Komunikacji i Transportu przyjmuje klientów w:

poniedziałek 9:00 - 16:45
wtorek - piątek 8:00 - 15:00

  • Rejestracja pojazdów tel. 22 765 32 84
  • Leasing tel. 22 765 32 83
  • Prawa jazdy tel. 22 765 32 82
  • Licencje tel. 22 765 32 85

email: komunikacja@nowodworski.pl

[obiekt mapy]

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Pozyskane środki