Akcje profilaktyczne

Badania „NIE nowotworom u dzieci” po raz kolejny w powiecie nowodworskim

Fundacja Ronalda McDonalda i Samorząd Powiatu Nowodworskiego zapraszają na bezpłatne profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, zamieszkałe na terenie powiatu nowodworskiego. Badania odbędą się w dniach 29 – 30 czerwca 2023 r. (czwartek – piątek) na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Ignacego Paderewskiego 1B. Obejmują narządy wewnętrzne jamy brzusznej i układ moczowo-płciowy.

Badania są bezbolesne, bezpieczne i bezpłatne. Ich celem jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Czas potrzebny na badanie w Ambulansie to około 15 minut. Każde dziecko przychodzi na wyznaczoną godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu badania rodzice otrzymują wynik oraz, jeśli jest taka potrzeba, poradę lekarską.

Aby wziąć udział w badaniach USG, należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer 664 492 475 w dniach 19 – 20 czerwca 2023 r. (poniedziałek – wtorek) w godzinach 8:00 – 16:00. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Przygotowanie Dziecka do badania USG

Noworodki, niemowlęta, dzieci do 2-go roku życia:

  • Nie wymagają szczególnego przygotowania, nie ma konieczności stosowania diety przed badaniem. Wskazane jest nakarmienie dziecka zgodnie z jego rytmem posiłków, jeśli to możliwe 1-2 godziny przed badaniem.

Dzieci w wieku przedszkolnym:

  • W przeddzień i w dniu badania nie podajemy dziecku surowych owoców, warzyw, napojów gazowanych, pokarmów wzdymających, stosujemy dietę lekką.
  • Dziecko nie powinno przyjmować pokarmów ok. 4 godziny przed badaniem.
  • Ok. 2 godziny przed badaniem podać dziecku 250 ml wody niegazowanej, herbaty. Nie podawać soków owocowych.
  • W dniu badania dziecko powinno się wypróżnić.
  • Plakat informujący o badaniach, treść w akapicie

Wstecz