Powiat Nowodworski

Przejście do sekcji:

Odnośniki

Menu

Treść

Realizacja projektów zewnętrznych w Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku

Zespół Szkół Zawodowych w Nasielsku realizuje szereg projektów zewnętrznych. Dzięki programom do których przystępuje szkoła zarówno uczniowie jak i nauczyciele mają okazję do rozwoju zawodowego przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu.

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z realizacji projektów.

 • czerwone tło, pośrodku zdjęcie młodzieży, biały napis szkoły

Wakacje czas zacząć

Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim Wicestarosta Paweł Calak uczestniczył w uroczystościach zakończenia roku szkolnego w placówkach oświatowych powiatu nowodworskiego. Wicestarosta pogratulował uczniom wytrwałości w trudnym czasie zdalnej nauki oraz życzył udanych i bezpiecznych wakacji.

 • Wicestarosta, dyrektor szkoły i wicedyrektor stoją w...
 • Wicestarosta wręcza stypendium uczennicy ubraną w czarną...
 • osoby stojące w klasie przed tablicą, wspólne zdjęcie
 • pięć osób stojących na sali gimnastycznej w tle godło...
 • trzy osoby stojące w tle drabinki gimnastyczne, osoba...
 • zgromadzeniu uczniowie wraz z rodzicami na sali...
 • wspólne zdjęcie wicestarosty i stypendystki z ZSZ w...
 • uczniowie z zaproszonymi gośćmi siedzący w auli szkoły w...
 • Wicestarosta stoi z kwiatami i gratuluje uczniom...

Jarosław Iwaszkiewicz – nasz patron

W dniu 22 czerwca 2021 roku o godzinie 11.00 w Liceum Ogólnokształcącym w Nasielsku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego "Jarosław Iwaszkiewicz – nasz patron", realizowanego od 17 maja. Celem projektu była przede wszystkim promocja dorobku literackiego i wiedzy o Jarosławie Iwaszkiewiczu oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności pracy w grupie.

Wspaniali goście

Uroczystość swoją obecnością uświetniło wielu gości reprezentujących powiat nowodworski, gminę, instytucje kultury i oświaty oraz radę rodziców. Wśród obecnych byli: Pan Paweł Calak Wicestarosta Nowodworski, Pan Andrzej Waldemar Kordulewski Wiceburmistrz Nasielska, Pani Joanna Kozerewicz Kierownik Wydziału Obsługi Szkół i Edukacji, Pani Izabela Mazińska kustosz Biblioteki Miejsko – Gminnej oraz Pan Krzysztof Margiel – przewodniczący Rady Rodziców. Przybyłych gości, nauczycieli oraz uczniów powitała dyrektor szkoły Pani Małgorzata Łaciak, która podkreśliła ogromne zaangażowanie młodzieży oraz nauczycieli języka polskiego i historii w realizację zadań projektowych.

Cudowne lata dwudzieste..

Uroczystość odbyła się w auli, którą zamieniono w kawiarnię literacką. Za sprawą scenografii widzowie zostali przeniesieni w cudowne lata dwudzieste ubiegłego wieku. Konferansjerzy - Klaudia Rembecka i Dawid Gągolewski zaprezentowali efekty pracy młodzieży w ramach projektu edukacyjnego poświęconego patronowi szkoły. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia zdobytych umiejętności, biorąc udział w Ogólnoszkolnym Konkursie Wiedzy o Patronie organizowanym we współpracy z Miejsko – Gminną Biblioteką w Nasielsku, która ufundowała piękne albumy dla zwycięzców: I miejsce – Kajetan Ziemiński, II – Julia Gortat, III – Klaudia Rembecka i Patrycja Wiśniewska. Zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę muzealną będącą opowieścią o życiu i twórczości Jarosława Iwaszkiewicza. W kategorii najcenniejszy eksponat muzealny wyróżniono prace Sebastiana i Krystiana Karolaków, Barbary Kaczyńskiej i Weroniki Kowalskiej. Rozstrzygnięto również konkursy plastyczne. I miejsce zajęła Hanna Zielińska, II – Igor Wiśniewski , III – Jakub Gołąb.

Największe emocje wzbudził konkurs recytatorski. Przeprowadzono go na zasadach obowiązujących w kawiarni Pod Picadorem. Poeci czytali tam własne wiersze, poddając je natychmiastowej ocenie publiczności, która ustalała ranking ulubionych utworów. Na wzór występów skamandrytów sprzed lat, w swoistym mitingu literackim, dwunastu uczniów zaprezentowało wybrane wiersze Jarosława Iwaszkiewicza. Po dyskusji za najpiękniejsze recytacje wyróżniono Dawida Gągolewskiego, Eryka Nowaka i Agnieszkę Łęgowską.

W tym dniu zostały również rozstrzygnięte inne konkursy, mi.in. na najoryginalniejszy strój z epoki dwudziestolecia międzywojennego oraz słodkie pyszności.

Imieniny patrona

Jednym z najważniejszych zadań projektowych było zorganizowanie ogólnoszkolnej imprezy, która odbyła się 7 czerwca br. w dniu imienin patrona. Została nazwana „Jarosie pod Picadorem” i przebiegała w atmosferze integracyjnej zabawy. W role skamandrytów siedzących przy stoliku „na pięterku” i bawiących publiczność anegdotami wcielili się: Dawid Gągolewski, Jan Kaczyński, Eryk Nowak, Bartosz Ostaszewski i Patryk Chlebowski. Aplauz publiczności wzbudziła Justyna Łuczak śpiewająca piosenki Hanki Ordonówny oraz kankan w wykonaniu tancerek z II AB.

Zaangażowanie uczniów

W realizację projektu mającego na cele uczczenie patrona szkoły uczniowie z Iwaszkiewicza włożyli dużo serca, czasu i zaangażowania. Uważają, że było warto, gdyż są bogatsi w wiedzę o patronie oraz epoce, w której żył. Niezwykle ważna okazała się po długim okresie zdalnej nauki również możliwość współpracy w grupach, integracja zespołowa oraz rozwijanie zainteresowań i pasji. Efekty ponad miesięcznej pracy zostały również docenione przez znakomitych gości, którzy podkreślali, że piękne wiersze Iwaszkiewicza, przedwojenne piosenki oraz scenografia przeniosły ich w niezwykle barwny i ciekawy świat sprzed stu lat. Na zakończenie uroczystości wręczyli uczestnikom projektu pamiątkowe dyplomy i upominki.

 • autor: Agata Żbikowska
 • trzy osoby stojące na sali
 • Zaproszeni goście stojący w rzędzie, trzymają kartki, w...
 • Jedna osoba stoi po bokach w tle granatowe kotary, baloy i...
 • Młoda dziewczyna trzyma mikrofon, w tle siedzący chłopcy
 • stojące trzy młode dziewczyny ubrane w stroje z epoki
 • sala gimnastyczna, stojące stoliki przykryte białymi...

Zawodowo w przyszłość - innowacja pedagogiczna w ZSZ nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

„Zawodowo w przyszłość”. Pod taką nazwą w Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim ruszyła innowacja pedagogiczna, mająca na celu podnoszenie umiejętności i rozwój uczniów przy wykorzystaniu profesjonalnych programów i kursów.

Program realizowany będzie w Technikum Budownictwa, które otrzymało 10 laptopów i licencji oprogramowania do wykonywania dokumentacji technicznej i projektowania wnętrz (CAD – ArCon 20).

Wsparciem zostanie objętych 30 uczniów: 15 uczniów weźmie udział w kursie obsługi wózków widłowych, a 15 uczennic będzie uczestniczyło w szkoleniu dotyczącym projektowania ogrodów. Ponadto, dwoje nauczycieli skorzysta z kursu programu AUTOCAD. Po ukończeniu kursów i szkoleń wszyscy otrzymają stosowne certyfikaty potwierdzające uzyskanie nowych umiejętności zawodowych.

 • Logo ZSZ w Nowym Dworze Mazowieckim - białe koło z czarną...

Stypendium Starosty Nowodworskiego

Od 2008 roku wyróżniający się uczniowie ze szkół ponadpodstawowych powiatu nowodworskiego otrzymują stypendium Starosty Nowodworskiego za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wysokie wyniki w nauce oraz za szczególne osiągnięcia sportowe.

Szczególne wyróżnienia otrzymali uczniowie liceów i szkół zawodowych w Nasielsku i Nowym Dworze Mazowieckim. Serdecznie gratulujemy:

- Weronice Budnickiej – Liceum Ogólnokształcące im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim,

- Aleksandrze Wójcik - Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim,

- Jakubowi Krzysztofowi Koryckiemu - Zespół Szkół Zawodowych w Nasielsku,

- Patrycji Perkowskiej - Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Nasielsku,

- Mateuszowi Biernatowi - Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, za zajęcie I miejsca w rzucie dyskiem, oszczepem i pchnięciu kulą podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski Juniorów oraz za zajęcie III miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w koszykówce na wózkach.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 • Gratulacje od Starosty Nowodworskiego
  Gratulacje od Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty
 • Weronika Budnicka - Liceum Ogólnokształcące w Nowym Dworze...
  Dyrektor Teresa Popielak, Weronika Budnicka - Liceum Ogólnokształcące w Nowym Dworze Mazowieckim
 • Jakub Krzysztof Korycki - ZSZ w Nasielsku
  Dyrektor Agnieszka Rutkowska, Jakub Krzysztof Korycki - ZSZ w Nasielsku
 • Aleksandra Wójcik - ZSZ nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim
  Wicestarosta Paweł Calak, Aleksandra Wójcik - ZSZ nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim
 • Patrycja Perkowska - Liceum Ogólnokształcące w Nasielsku
  Patrycja Perkowska - Liceum Ogólnokształcące w Nasielsku
 • Mateusz Biernat uczeń ZSZ nr 1, Wicestarosta oraz dyrekcja...
  Wicedyrektor Monika Krzyżewska, Wicedyrektor Bożena Krysiak, Dyrektor Ewa Grzybowska, Mateusz Biernat uczeń ZSZ nr 1, Wicestarosta Paweł Calak

Bezpłatne zajęcia MMA

Drodzy Rodzice i Uczniowie szkół średnich z Nasielska i Nowego Dworu Mazowieckiego! Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim ma zaszczyt zaprosić Was na BEZPŁATNE szkolne treningi MMA. Będą one okazją do poznania technik walk wręcz, samoobrony, a także poprawy ogólnego rozwoju, siły fizycznej i kształtowania charakteru. Zajęcia ruszą po feriach zimowych i będą prowadzone przez członków elitarnego Berkut WCA Fight Team! Szczegółowe informacje dotyczące treningów znajdują się na załączonych plakatach.

 • Plakat MMA w Nowym Dworze Mazowieckim
 • Plakat MMA w Nasielsku

Jasełka na Górskiej

W dniu 19 grudnia br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się jasełka. Tłum uczniów z zaciekawieniem oglądał przedstawienie w wykonaniu kolegów i koleżanek. Jasełka w wykonaniu młodzieży wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój.

 • Jasełka
 • Jasełka
 • Jasełka
 • Jasełka

Szkolenie w ZSZ nr 1 w Nowym Dworze Maz.

3 grudnia br. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim odbyli szkolenie dotyczące materiałów do montażu otworów okiennych. Uczestnicy poznali właściwe zastosowanie produktów firmy Soudal oraz najczęściej popełniane błędy w ich użytkowaniu. Po wcześniejszej prezentacji uczniowie mogli samodzielnie okleić ramę okienną za pomocą taśmy montażowej. Więcej informacji o ostatnich szkoleniach na terenie warsztatów przy ZSZ nr 1 będziecie mogli Państwo przeczytać w najnowszym numerze Gazety Powiatowej.

 • autor: Zespół Promocji i Spraw Społecznych
 • część teoretyczna szkolenia - prezentacja
 • część praktyczna szkolenia

Nowe kurtki i polary dla sportowców

Nowe polary i kurtki otrzymali uczniowie klasy piłkarskiej Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, trenujący w klubie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Fundatorami odzieży sportowej były firmy Lukullus i Profix, w inicjatywę zaangażował się również powiat nowodworski. Młodzi zawodnicy w ramach podziękowania wręczyli przedstawicielom firm oraz Wicestaroście Nowodworskiemu Pawłowi Calakowi pamiątkowe tabliczki, następnie wszyscy obecni stanęli do wspólnych zdjęć.

 • Przekazanie kurtek i polarów
 • Przekazanie kurtek i polarów
 • Przekazanie kurtek i polarów

Artykuł o ZSZ nr 1 w NDM

Zachęcamy do przeczytania artykułu dotyczącego kształcenia przyszłych fachowców branży budowlanej i technicznej w Zespół Szkół Zawodowych nr 1 Nowy Dwór Mazowiecki. W artykule znajdują się również informacje na temat nowego zawodu – montera stolarki, który już został wprowadzony do oferty szkoły jako kierunek nauczania. Artykuł ukazał się w magazynie „Monter Stolarki” (nr 7/wrzesień-październik 2019).

 • Treść artykułu
 • Treść artykułu
 • Treść artykułu

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

STAROSTWO POWIATOWE W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

tel. +48 22 765 32 00, fax. +48 22 765 32 01
sekretariat: tel. +48 22 765 32 90
e-mail: sekretariat@nowodworski.pl

Dane do faktur:
Powiat Nowodworski
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP 531-16-88-975

Kliknij w tekst aby zobaczyć INNE KONTAKTY

Starostwo Powiatowe korzysta z platformy ePUAP i posiada następujące skrytki:

 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Uwaga!
Aby można było złożyć wniosek, konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP - konto jest bezpłatne.

Deklaracja dostępności

Fotokod z danymi adresowymi i kontaktowymi

Starostwo Powiatowe czynne jest:

poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 16:00

Wydział Komunikacji i Transportu przyjmuje interesantów:

poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 15:00

 • Rejestracja pojazdów - tel. +48 22 765 32 84
 • Leasing - tel. +48 22 765 32 83
 • Prawa jazdy - tel. +48 22 765 32 82
 • Licencje - tel. +48 22 765 32 85

e-mail: komunikacja@nowodworski.pl

Informacje dotyczące przetwarzania danych

Administrator danych osobowych.

Administratorem Państwa danych osobowych będzie STAROSTA NOWODWORSKI z siedzibą w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim, przy ul. Ignacego Paderewskiego 1B.

Można się z nami kontaktować w następujący sposób:

 1. listownie: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Ignacego Paderewskiego 1B, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
 2. za pośrednictwem platformy ePUAP:
 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Inspektor ochrony danych

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO) poprzez e-mail na adres: iodo@nowodworski.pl.

Do Inspektora Ochrony Danych należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez UODO, w tym realizacji Państwa praw.

Cele i podstawy przetwarzania

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w związku z realizacją obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c) oraz wykonywaniem przez administratora zadań realizowanych w interesie publicznym  lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e). 

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych będą Minister Cyfryzacji w związku z zamieszczeniem formularza wniosku na platformie E-PUAP oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego w związku z korzystaniem z systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD).

Okres przechowywania danych

Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe do chwili realizacji zadania, do którego dane osobowe zostały zebrane a następnie, jeśli chodzi o materiały archiwalne, przez czas wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2018 r. poz. 217 ze zm.).

Prawa osób, których dane dotyczą

Zgodnie z RODO przysługuje Państwu:

 1. prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 2. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 3. prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej;
 4. prawo do ograniczenia przetwarzania danych;
 5. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
 6. prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa)

Mapa powiatu nowodworskiego

[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego
[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.