Powiat Nowodworski

Odnośniki

Menu

Treść

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zapraszamy na 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który obędzie się 14 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pomiechówku. Wydarzenie zostało objęte patronatem Wicestarosty Nowodworskiego.

 • Plakat 26. finał WOŚP w Pomiechówku

Projekt "Moja puszcza" pod patronatem Starosty

W związku z objęciem przez Panią Starostę honorowym patronatem projektu „Moja Puszcza”, podajemy informację o praktycznych warsztatach z tworzenia ogrodów deszczowych oraz rabat ozdobnych z wykorzystaniem roślin rodzimych organizowanych w ramach projektu.

W ramach projektu „Moja Puszcza” mieszkańcy gmin położonych w sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Narodowego poznają praktyczne rozwiązania przyjazne lokalnej przyrodzie do zastosowania w przydomowych ogrodach. Podczas warsztatów z cyklu „Przestrzeń przyjazna przyrodzie” wspólnie z mieszkańcami stworzymy modelowe ogrody w miejscach, gdzie będą one służyć lokalnej społeczności i inspirować do stosowania podobnych rozwiązań na własnym podwórku.

7 października 2017 r. na terenie parku gminnego w Starych Babicach powstaną rabaty z roślin rodzimych i zadomowionych, które będą stanowiły bazę pokarmową dla lokalnych owadów i ptaków. W pobliżu ogrodu stanie hotel dla owadów zbudowany przez mieszkańców gminy.

Więcej informacji i zapisy: http://mojapuszcza.sendzimir.org.pl/wydarzenia/390-tworzymy-ogrod-rodzimy-w-babicach

14 października 2017 r. w Izabelinie dowiemy się jak zbudować ogród deszczowy, jakie rośliny powinny się w nim znaleźć i jak wygląda pielęgnacja takiego ogrodu. Podczas warsztatów powstanie ogród deszczowy obok Urzędu Gminy.

Więcej informacji i zapisy: http://mojapuszcza.sendzimir.org.pl/wydarzenia/392-zbuduj-z-nami-ogrod-deszczowy-w-izabelinie

Wszystkie warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek i doświadczenie. Organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne materiały i narzędzia potrzebne podczas warsztatu, a także drobny poczęstunek dla uczestników.

Wydarzenia są organizowane przez Fundację Sendzimira oraz Kampinoski Park Narodowy we współpracy z Urzędem Gminy Stare Babice i Urzędem Gminy Izabelin w ramach projektu "Moja Puszcza" dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 • autor: Agata Golec Fundacja Sendzimira, data: 2017-09-29
 • Plakat ogród deszczowy
 • Plakat ogród rodzimy

I edycja Konkursu Żywności Tradycyjnej MAZOWSZE OD KUCHNI

3 września 2017 r. w trakcie Święta Darów Ziemi w Woli Kiełpińskiej odbyła się I edycja Konkursu Żywności Tradycyjnej MAZOWSZE OD KUCHNI. Konkurs został objęty patronatem Starosty Nowodworskiego Magdaleny Biernackiej, Starosty Legionowskiego Roberta Wróbla oraz gospodarza, burmistrza Miasta i Gminy Serock Sylwestra Sokolnickiego.

Zwycięzcami zostali:

W kategorii I PROSTO Z PIECA
– wyroby piekarnicze i cukiernicze
1 MIEJSCE – Ciasto marchewkowe – Pani Anna Markowska
2 MIEJSCE – Rolada z serem – Pani Marta Oręziak
3 MIEJSCE – Sernik Złota Rosa – Pani Genowefa Białowąs
WYRÓŻNIENIA
Chlebek życia bez mąki – Pani Jadwiga Zalewska
Faworki – Pani Halina Skośkiewicz
Pączki wykwintne domowe – Pani Barbara Szafarowska
Tradycyjna szarlotka z jabłkiem – Pani Anna Ugodzińska
Sękacz – Pan Paweł Dąbrowski
NAGRODY SPONSORA
Szarlotka mazowiecka Sernik 3 warstwy – Pani Maria Szymkowska

W kategirii II SŁOIKI NIE TYLKO NA ZIMĘ
– przetwory owocowe, warzywne, mięsne i inne
1 MIEJSCE – Słój z kotletami z kaszy jaglanej z sosem pieczarkowym – Pani Henryka Salomońska i ex aequo
– Konfitura z papryki – Pani Bożena Pasierowska
2 MIEJSCE – Kalafiorowe kotlety z pieca w słoiku – Pani Krystyna Nosarzewska
WYRÓŻNIENIA
Smalec mojej Mamy – Pani Genowefa Białowąs
Jogurt naturalny bananowy – Pani Joanna Dyga
Grzybki w occie „Czar lasu” – Pani Ewa Antas
Miód leśny – Pan Grzegorz Melzacki
Dżem z dyni – Pani Regina Rataj
NAGRODA SPECJALNA BURMISTRZA
MIASTA I GMINY SEROCK
Karp w zalewie – Ośrodek Rybacki Polskiego Związku Wędkarskiego „Cicha Zatoka” Wierzbica – Pani Katarzyna Kmiołek
NAGRODA SPECJALNA
OD FIRMY ELEKTRO-INSTAL JABŁONNA
Leszcz w sosie pomidorowym – Ośrodek Rybacki Polskiego Związku Wędkarskiego „Cicha Zatoka” – Pani Katarzyna Kmiołek

W kategorii III SWOJSKIE NAPITKI
– nalewki, nastojki, miody i wina
1 MIEJSCE Nalewka „Różane płatki” – Pani Bożena Pasierowska
2 MIEJSCE Nalewka Wiśniówka – Pan Andrzej Skośkiewicz
3 MIEJSCE Nalewka Aroniówka – Pani Anna Ugodzińska
WYRÓŻNIENIA
Nalewka z pigwy 2013 rok – Pan Andrzej Skośkiewicz
Crema di Limoncello – Pani Bożena Pasierowska
Nalewka długowieczności – Pani Halina Nałęcz
Nalewka z mleczaja lekarskiego – Pani Czesława Albekier
Nalewka ze śliwek – Pani Elżbieta Kacprzak
NAGRODA SPONSORA
Nalewka z czarnego bzu – Pani Agnieszka Pietrzak
„Czar nalewek” Jagodówka z 2014 roku – Pani Ewa Antas
Nagrodzonym uczestnikom Konkursu prześlemy dyplomy.

SKŁAD KOMISJI KONKURSOWEJ
Przewodnicząca – Jadwiga Wołynik
Wiceprzewodniczący – Jarosław Kita
Sekretarz – Piotr Radzikowski
Dominik Beli – Restauracja Legionowska
Paweł Calak – Wicestarosta Powiatu Nowodworskiego
Anna Gajewska
– członek Zarządu Powiatu Legionowskiego
Tadeusz Kanownik
– Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Serocku
Marta Ławacz – Mazowieckie To i Owo
Sylwia Szajter-Ziółek – Pracownia Tortów Artystycznych
Maciej Wierzchoń – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Dworze Mazowieckim
Alicja Zakrzewska – kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Legionowie

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 • autor: źródło: www.nowodworski.info
 • Konkurs Mazowsze od Kuchni
 • Konkurs Mazowsze od Kuchni
 • Konkurs Mazowsze od Kuchni
 • Konkurs Mazowsze od Kuchni
 • Konkurs Mazowsze od Kuchni
 • Konkurs Mazowsze od Kuchni
 • Konkurs Mazowsze od Kuchni
 • autor: źródło: www.nowodworski.info

Bieg "Piąteczka dla każdego"

Zapraszamy na bieg "Piąteczka dla każdego" organizowany przez Rozbiegamy Nowy Dwór, który odbędzie się 26 sierpnia 2017 r. Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Nowodworskiego.

 • Plakat "Piąteczka dla każdego"

Wkra Cup 2017

22 i 23 lipca zapraszamy na Plażę Wiosełko w Cieksynie na Turniej Siatkówki Plażowej Wkra Cup 2017. Do wygrania 3 000 zł! Impreza została objęta patronatem Starosty Nowodworskiego.

 • Wkra Cup 2017

I Powiatowy Turniej Wiedzy o Zawodach

W dniu 9 czerwca odbył się I Powiatowy Turniej Wiedzy o Zawodach. Wzięło w nim udział osiem pięcioosobowych drużyn z II klas szkół gimnazjalnych z terenu powiatu nowodworskiego. Podczas turnieju uczestnicy odwiedzili miejsca, w których wykonywali czynność związaną z danym zawodem. Byli m.in. w Starostwie Powiatowym, Ośrodku Pomocy Społecznej, Komendzie Powiatowej Policji, Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, sklepie Siemanko, zakładzie fryzjerskim Gwiazdeczka, Hotelu Best Western Airport Modlin, FHU Drewno i Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Dzięki temu uczniowie zapoznali się z ofertą lokalnego rynku pracy oraz konkretną specyfiką zawodów. Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła drużyna z Gimnazjum w Łomnie. Gratulujemy! Organizatorem turnieju była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Dworze Mazowieckim. Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Nowodworski Magdalena Biernacka.

Film z I Manewrów GPR Modlin Twierdza 2017

I Manewry Grup Poszukiwawczo - Ratowniczych Twierdza Modlin 2017

W dniach 15 – 18 czerwca 2017 r. pod patronatem Starosty Nowodworskiego odbyły się I Manewry Grup Poszukiwawczo – Ratowniczych organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną - Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze Mazowieckim. 13 jednostek z całej Polski uczyło się i sprawdzało swoje umiejętności w różnych sytuacjach ratowniczych, m.in. zdarzeniu masowym (wybuch granatu na holu hotelowym) z 20 poszkodowanymi, poszukiwaniu osób zaginionych w nieoświetlonych pomieszczeniach na terenie cytadeli Modlin Twierdza oraz poszukiwaniu osób na obszarze około 100 ha z wykorzystaniem systemów mapowych, GPSów oraz psów ratowniczych na poligonie w Starych Grocholach. W sobotę zorganizowano event ratowniczy otwarty dla mieszkańców i turystów.

XI Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „PROMIEŃ 2017”

Zgodnie z utartym już zwyczajem nasielski Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II gościł w swym Ogrodzie Terapeutycznym uczestników XI Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „PROMIEŃ 2017”. Tegoroczne spotkanie zatytułowane „Legenda Cygańskiego Taboru” zgromadziło reprezentacje 24 placówek pomocy społecznej z 5 województw: mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego, warmińsko – mazurskiego, oraz pomorskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Nowodworskiego oraz Burmistrz Nasielska.

Towarzyskie Między Kołowe Zawody Spinningowe o Puchar Starosty Nowodworskiego

Zarząd Koła PZW Nr 15 w Nowym Dworze Mazowieckim informuje, że w dniu 10.06.2017r. zorganizował i przeprowadził na rzece Narwi z łodzi I Między Kołowe Zawody Spinningowe o Puchar Starosty Nowodworskiego w kategorii seniorów w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. W zawodach wzięły udział zaproszone 3-osobowe drużyny wytypowane przez Zarządy Kół PZW: Nr 15 Nowy Dwór Mazowiecki, Nr 24 Pomiechówek, Nr 37 Zegrze i Nr 49 Kazuń Nowy oraz zawodnicy indywidualni - członkowie Koła PZW Nr 15, którzy zgłosili swój udział w zawodach.

Event Ratowniczy w Twierdzy Modlin

Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie zaprasza wszystkich sympatyków ratownictwa, właścicieli psów, a także całe rodziny do wzięcia udziału w evencie ratowniczym organizowanym na terenie Cytadeli Twierdzy Modlin w dniu 17.06.2017r. od godz. 14:00 pod patronatem Starosty Nowodworskiego. Tematem przewodnim wydarzenia jest poszukiwanie osób zaginionych. Event jest zwieńczeniem dwudniowych zmagań zespołów ratowniczych z psami z całej Polski z założeniami ratowniczymi z zakresu ratownictwa medycznego, wysokościowego, oraz terenowych technik poszukiwań osób zaginionych.

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania 2017

24 maja 2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych z terenu powiatu nowodworskiego, którzy przeszli eliminacje wewnątrzszkolne, mieli za zadanie zaprezentować publiczności oraz jury wybrany przez siebie fragment tekstu. Celem konkursu było nabywanie umiejętności właściwej interpretacji tekstu i doświadczenia w wystąpieniach publicznych oraz promocja czytelnictwa. Organizatorem byli Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Nowym Dworze Mazowieckim i Nowodworski Ośrodek Kultury. Konkurs objęty został patronatem Starosty Nowodworskiego Magdaleny Biernackiej. Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym wręczył Wicestarosta Paweł Calak.

X Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W dniu 27.05.2017r. w Parku rozrywki w Julinku odbył się X Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Piknik rodzinny zorganizowany został przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pod patronatem Starosty Nowodworskiego Magdaleny Biernackiej skierowany był do rodzin zastępczych z terenu powiatu nowodworskiego, dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych oraz wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego. Powiat nowodworski reprezentowali obecni na pikniku: Przewodnicząca Rady Powiatu Katarzyna Kręźlewicz, Wicestarosta Paweł Calak oraz radna powiatu Hanna Rutkowska.

Podsumowanie biegu "Biegniemy ze Świętym"

6 maja 2017 r. (sobota) o godzinie 15.00 na stadionie miejskim w Nasielsku odbył się już po raz czwarty Bieg z okazji III Rocznicy Kanonizacji i XII Rocznicy Śmierci Jana Pawła II pn. „Biegniemy ze Świętym”. Tegoroczna impreza biegowa powiązana była z obchodami Dni Nasielska a jej organizatorem tak jak we wcześniejszych latach był Młodzieżowy Klub Sportowy MKS VICTORIA NASIELSK. Patronat objęli Urząd Miejski w Nasielsku oraz Starosta Nowodworski Magdalena Biernacka. Przy pięknej pogodzie uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Nasielska Pan Bogdan Ruszkowski oraz Starosta Nowodworski Pani Magdalena Biernacka.

Miedzynarodowy Dzień Inwalidy

W dniu 27 kwietnia 2017 r. Międzynarodowy Dzień Inwalidy oraz jubileusz 50-lecia istnienia obchodzili członkowie Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Dworze Mazowieckim. Starosta Nowodworski Magdalena Biernacka objęła patronatem to wydarzenie.

II Powiatowy Międzyszkolny Turniej Literacki

26 kwietnia 2017 r. odbył się II Powiatowy Międzyszkolny Turniej Literacki „Fantastyczne Opowieści”. Wzięło w nim udział 7 drużyn uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu nowodworskiego. Wymagana była doskonała znajomość utworów takich jak: „Córka Czarownic” D. Terakowska, „Sezon burz” A. Sapkowski, „Igrzyska Śmierci” S. Collins, „Wybrana” N. Novik, „Niezgodna” V. Roth.

FINAŁ III EDYCJI KONKURSU "MOJA KARTKA WIELKANOCNA" i "EKO-WOJSKO"

Ponad 300 prac! Taka liczba widnieje na protokole komisji konkursowej III edycji konkursu plastycznego "Moja Kartka Wielkanocna". Prace konkursowe, które spłynęły w minionych dniach do klubu wojskowego są przepiękne i niezmiernie oryginalne. Wykonane zostały różnymi technikami plastycznymi, co świadczy o kreatywności ich wykonawców. Jak co roku, komisja miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić te najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych mimo, że regulaminowo były tylko dwie.

Powiatowe Dni Logopedy

16.03.2017 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyła się inauguracja obchodów Pierwszych Powiatowych Dni Logopedy. Inicjatorem oraz organizatorem obchodów była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Dworze Mazowieckim. Patronat honorowy objęli: Pani Magdalena Biernacka Starosta Nowodworski, Pan Jacek Kowalski Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Polskie Towarzystwo Neurologopedów oraz Wydawnictwo Edukacyjne z Krakowa.

I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 10 kwietnia 2017 r. odbył się I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu nowodworskiego „Easy English.” Ideą konkursu była wspólna zabawa językowa, której celem było zmotywowanie młodych ludzi do nauki języka angielskiego, jako narzędzia komunikacji we współczesnej Europie. Konkurs zorganizowany został przez Publiczne Gimnazjum nr 4 im. płk. Edwarda Malewicza w Nowym Dworze Mazowieckim. Patronat honorowy nad konkursem objęła Starosta Nowodworski Magdalena Biernacka.

Biegniemy ze Świętym

MKS Viktoria Nasielsk zaprasza na bieg "BIEGNIEMY ZE ŚWIĘTYM" pod patronatem Starosty Nowodworskiego Magdaleny Biernackiej i Burmistrza Nasielska Bogdana Ruszkowskiego. Bieg odbędzie się 6 maja br. Poniżej zamieszczamy plakat oraz informacje dotyczące biegu. Zapraszamy na start.

I Strażacki Turniej Piłki Halowej pod patronatem Starosty Nowodworskiego

W dniu 28 stycznia 2017 r. na hali sportowej Nowodworskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się I Strażacki Turniej Piłki Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, który objęty został patronatem Starosty Nowodworskiego.

Konkurs z języka niemieckiego

21 listopada br. pod patronatem Starosty Nowodworskiego Magdalena Biernackiej odbyła się czwarta edycja konkursu z języka niemieckiego – „Rekcja czasownika”. Konkurs zorganizowany został przez nauczyciela języka niemieckiego w Zespole Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlin Twierdza Panią Emilię Napiórkowską. Jak co roku uczniowie musieli opanować listę ponad 120 czasowników. Konkurs składał się z siedmiu zadań. A oto zwycięzcy: I miejsce: Michał Majewski, PG 2 II miejsce: Jagoda Jandy, PG 4 III miejsce: Konrad Szymański, PG 4 Nagrody w konkursie ufundowała Pani Magdalena Biernacka - starosta nowodworskiego, nagrody - wyróżnienie oraz słodki poczęstunek dla uczestników konkursu ufundował Pan Zdzisław Szmytkowski - dyrektor Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlin Twierdza. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.

Sukces kampanii NEFROTEST

Sukces kolejnej edycji kampanii NEFROTEST. Ponad 200 mieszkańców powiatów nowodworskiego, wołomińskiego i legionowskiego zbadało nerki.

Bezpłatne badania nerek - zaproszenie

Darmowe badania krwi pod kątem chorób nerek w ramach akcji NEFROTEST przeznaczone są dla mieszkańców, którzy ukończyli 40 lat.

Akcja krwiodawstwa zapraszamy

 • Akcja krwiodawstwa plakat

Piknik rodzinny w Nowym Modlinie - zaproszenie

 • Piknik rodzinny

Wkra Cup 2016 - Podsumowanie

 • Wkra Cup 2016 - Podsumowanie
 • Wkra Cup 2016 - Podsumowanie
 • Wkra Cup 2016 - Podsumowanie
 • Wkra Cup 2016 - Podsumowanie
 • Wkra Cup 2016 - Podsumowanie
 • Wkra Cup 2016 - Podsumowanie
 • Wkra Cup 2016 - Podsumowanie
 • Wkra Cup 2016 - Podsumowanie
 • autor: www.facebook.com/Wiosełko - plaża i wypożyczalnia kajaków

Zaproszenie na Turniej siatkówki plażowej

W dniach 23 - 24 lipca na plaży w Cieksynie odbędzie się turniej siatkówki plażowej Wkra Cup 2016 objęty patronatem Starosty Nowodworskiego. Serdecznie zapraszamy.

 • Wkra Cup 2016 turniej siatkówki plażowej
 • kontakt

Bieg w Leoncinie już za nami

Bieg z okazji 130 rocznicy konsekracji kościoła w Leoncinie zorganizowany 18 czerwca br. w gminie Leoncin to wydarzenie, które miało kilka celów. Głównym zadaniem było oczywiście godne uczczenie 130 rocznicy konsekracji kościoła w Leoncinie, ale nie mniej istotne były też promocja gminy Leoncin i okolic oraz popularyzacja biegów jako najprostszej formy rekreacji zachęcającej do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wszystkie te cele udało się zrealizować.

IX Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W dniu 28.05.2016r. pod patronatem Starosty Nowodworskiego odbył się IX Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego pod hasłem „Razem Więcej„ na terenie boiska przy Hali w Pomiechówku. Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z atrakcji kompleksu rekreacyjno-leśnego w tym parku linowego czy placu zabaw. Dzieci swoich sił mogły spróbować na strzelnicy z torem przeszkód. Odważni mieli możliwość zmierzyć się z 10-metrową ścianą wspinaczkową. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach.

Festyn Rodzinno-Sąsiedzki w Miękoszynie

Zapraszamy mieszkańców powiatu nowodworskiego na Festyn Rodzinno-Sąsiedzki w Miękoszynie gm. Nasielsk, który został objęty patronatem Starosty Nowodworskiego Magdaleny Biernackiej. Szczegóły na plakacie.

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

25 maja w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania, który zorganizowany został przez Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Dworze Mazowieckim we współpracy z Nowodworskim Ośrodkiem Kultury. Honorowy patronat nad konkursem objęła Pani Magdalena Biernacka Starosta Nowodworski.

Dzień Strażaka w KP PSP w Nowym Dworze Maz.

4 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji w dniu 6 maja odbyła się uroczystość z udziałem przedstawiciela Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Janusza Kryska - Kierownika Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP, Wiceprezesa Oddziału Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Henryka Ruszczyka, Przewodniczącej Rady Powiatu Nowodworskiego Katarzyny Kręźlewicz, Sekretarz Powiatu Moniki Filipiak-Żmudy, przedstawicieli władz samorządowych, służb i instytucji współdziałających na rzecz bezpieczeństwa.

Biegniemy ze świętym w Nasielsku

Pod patronatem Starosty Nowodworskiego Magdaleny Biernackiej Klub sportowy MKS Viktoria Nasielsk zorganizował III bieg po ulicach Nasielska "BIEGNIEMY ZE ŚWIĘTYM" z okazji II rocznicy kanonizacji i XI rocznicy śmierci Jana Pawła II. Bieg odbył się 8 maja br. po ulicach Nasielska.

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK etap powiatowy

14 kwietnia 2016 roku, na terenie Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, odbyły się zawody PCK w udzielaniu pomocy przedlekarskiej, które Starosta Nowodworski objęła swoim patronatem. Uczestnikami zawodów byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu nowodworskiego tj.: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pomiechówku, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, Zespół Szkół Zawodowych w Nasielsku, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nasielsku, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim. Do rywalizacji przystąpiło pięć pięcioosobowych drużyn, które musiały zmierzyć się z dwoma etapami zawodów.

AKADEMIA PRZEDSIĘBIORCY POD PATRONATEM STAROSTY NOWODOWRSKIEGO

W imieniu organizatorów zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla firm na temat pozyskiwania środków unijnych. Spotkanie odbędzie się w Hotelu Royal w Modlinie 2 grudnia 2015 roku o godz. 9:45.

Szlachetna Paczka pod patronatem Starosty Nowodworskiego

 • Koncert Szlachetnej Paczki w Nwoym Dworze Mazowieckim

Zawody w sportach pożarniczych Jednostek OSP z terenu powiatu nowodworskiego

W dniu 24.10.2015 r. w m. Kazuń Nowy w gm. Czosnów odbyły się zawody sportowo - pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu nowodworskiego. Celem zawodów było m.in. sprawdzenie wyszkolenia strażaków, podniesienie sprawności fizycznej oraz popularyzacja służby strażackiej wśród społeczeństwa. Każda drużyna składała się z 8 zawodników: dowódca, 6 zawodników w tym operator motopompy oraz 1 zawodnik rezerwowy. Do rywalizacji zgłosiło się 5 drużyn (OSP Czosnów, OSP Zakroczym, OSP Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Trębki Nowe oraz OSP Pomiechówek). Ponadto w zawodach uczestniczyła również drużyna młodzieżowa z OSP RW Nowy Dwór Mazowiecki.

I Miękoszyńskie Pożegnanie Lata 2015

W dniu 29 sierpnia br. Miękoszyn żegnał lato. W minioną piękną, słoneczną sobotę odbył się festyn rodzinno-sąsiedzki pt. „I Miękoszyńskie Pożegnanie Lata 2015”. Otwarcia imprezy dokonała Iwona Wróblewska Sołtys Miękoszyna, witając zaproszonych gości i wszystkich przybyłych. Podczas przemówienia Iwona Wróblewska podkreśliła ważną rolę dwóch środowisk, rodziny i sąsiadów. Mówiła o szacunku do drugiego człowieka i pozytywnych postawach życiowych, które budują prawidłowe relacje w naszych domach i całej wspólnocie środowiskowej, jaką tworzymy. Zachęcała do wykorzystania tego dnia w celu budowania pozytywnych relacji, zacieśnienia już istniejących relacji sąsiedzkich i budowy poczucia przynależności do miejsca, w którym żyjemy.

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego Nordic Walking - podsumowanie

20.06.2015 w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego Nordic Walking. Organizator to; Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Fundacja Marciniak ,,Uwolnij Siebie ". W zawodach wzięło udział 70 osób /w tym dzieci/ z różnych miejscowości, a nawet różnych województw.

JUBILEUSZ 80-lecia istnienia szkoły

Minęło 80 lat istnienia naszego LO im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Z tej okazji w sobotę 13 czerwca 2015 r. świętowaliśmy Jubileusz 80-lecia szkoły.

Piknik Parafialny w Modlinie

 • Piknik Parafialny w Modlinie

Podsumowanie 2 Parafialnego Pikniku Rodzinnego Zorganizowanego przez Parafię Św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Maz. – Modlinie Starym

Piknik rozpoczął się Mszą św. o godz. 12.00 w której wzięły udział między innymi osoby zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie pikniku. Bezpośrednio po Mszy św. młodzież wraz z opiekunami przeszli ulicami naszego osiedla, śpiewem, muzyką i życzliwymi słowami zachęcając mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystości.

Młody Idol w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Już po raz 8 w naszej szkole odbył się konkurs muzyczny Młody Idol, w tym roku po raz pierwszy patronat nad konkursem objęła Starosta Nowodworski i Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

Sukces Nasielszczenina w wyciskaniu sztangi leżąc

W Pucharze Polski w wyciskaniu sztangi leżąc organizowanego przez MKS Power w Nasielsku w dniu 30 maja 2015 r. wystartowało 11 kobiet i 53 mężczyzn. Wręczono 40 pucharów w indywidualnych kategoriach wagowych oraz pięć Pucharów Polski w kategoriach open i jeden Puchar Polski Drużynowy.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W dniu 16.05.2015r. na terenie Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się VIII Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego pn. „Droga do Marzeń”. Piknik rodzinny zorganizowany został przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i skierowany do rodzin zastępczych z terenu Powiatu Nowodworskiego, dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych oraz wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego.

Podziękowanie

 • Podziękowanie

III powiatowy konkurs języka angielskiego pod patronatem Starosty Nowodworskiego

Serdecznie zapraszamy uczniów liceum/gimnazjum do wzięcia udziału w III powiatowym konkursie języka angielskiego pt.: "Poznaj angielskie czasowniki złożone".

Konkurs organizuje Liceum Ogólnokształcące im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim.

Więcej informacji oraz regulamin i formularz zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej szkoły www.liceum-ndm.pl

Na zwycięzców czekają okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe.

Zapraszamy!

 • autor: Magdalena Czechowicz, data: 2015-03-10

Turniej Drużyn Amatorskich Piłki Nożnej Halowej o Puchar Starosty Nowodworskiego już za nami

W niedzielę 8 marca w Hali Sportowej w Nasielsku odbyły się rozgrywki w piłce nożnej amatorów o Puchar Starosty Nowodworskiego.

Gala Wolontariatu 2015

Gala Wolontariatu 2015 - relacja z uroczystości

I Powiatowy Konkurs Profilaktyczny "Młodzi kontra używki"

Zaproszenie na "Zakroczymskie kolędowanie 2015"

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z koncertu.

Piknik Rodzinny "Saper to ja"

"Saper to ja"

Akademia Przedsiębiorczości w Modlinie Twierdzy pod patronatem Starosty Nowodworskiego

Akademia Przedsiębiorczości w Modlinie Twierdzy pod patronatem Starosty Nowodworskiego

MŁYNARECZKA 2013 XXX OGÓLNOPOLSKI SPŁYW KAJAKOWY RZ. WKRĄ I NARWIĄ już za nami

MŁYNARECZKA 2013 już za nami! Przedstawiamy Państwu wyniki w poszczególnych kategoriach.

Mazowieckie Eliminacje Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK wyniki

Dnia 18 maja 2013r. na gościnnej ziemi pomiechowskiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im gen. Wł Sikorskiego w Pomiechówku rozegrane zostały okręgowe eliminacje XXI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK .
O tytuł najlepszej rywalizowało 12 drużyn ze szkół średnich Mazowsza. Podczas zawodów rozwiązywali test teoretyczny z zagadnień pierwszej pomocy, międzynarodowego prawa humanitarnego oraz z wiedzy o historii PCK. W części praktycznej zawodów musieli wykazać się umiejętnościami niesienia pierwszej pomocy w bardzo realistycznie zainscenizowanych wypadkach na 5 stacjach.

VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki o Zdrowiu - etap powiatowy już na nami

VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki o Zdrowiu - etap powiatowy już na nami

Rejonowe finały XXI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Nowym Dworze Mazowieckim

Rejonowe finały XXI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Nowym Dworze Mazowieckim

Trasy do nart biegowych i nordic walking w Farmie Krzyczki

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

STAROSTWO POWIATOWE W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

tel. 22 765 32 00 fax. 22 765 32 01
sekretariat: tel. 22 765 32 90
email: sekretariat@nowodworski.pl

Dane do faktur:
Powiat Nowodworski
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP 531-16-88-975

INNE KONTAKTY

Starostwo Powiatowe korzysta z platformy ePUAP i posiada następijące skrytki:

 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Uwaga!
Aby można było złożyć wniosek, konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP - konto jest bezpłatne.

Starostwo Powiatowe jest czynne w:

poniedziałek 9:00 - 17:00
wtorek - piątek 8:00 - 16:00

Wydział Komunikacji i Transportu przyjmuje klientów w:

poniedziałek 9:00 - 16:45
wtorek - piątek 8:00 - 15:00

 • Rejestracja pojazdów tel. 22 765 32 84
 • Leasing tel. 22 765 32 83
 • Prawa jazdy tel. 22 765 32 82
 • Licencje tel. 22 765 32 85

email: komunikacja@nowodworski.pl

[obiekt mapy]

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.