Powiat Nowodworski

Przejście do sekcji:

Odnośniki

Menu

Treść

Dni Honorowego Krwiodawstwa

Uczczenie Dni Honorowego Krwiodawstwa, które trwały od 22 do 26 listopada br. było spotkanie z krwiodawcami zorganizowane przez Zarząd Rejonowy PCK.

Była to okazja do wręczenia zasłużonym krwiodawcom podziękowań i wyrazów uznania za działalność na rzecz rozwoju krwiodawstwa na terenie powiatu nowodworskiego.

Obchody zostały objęte patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty.

 • osoby na scenie
 • osoby na scenie. w rękach trzymają dyplomy
 • Podziękowanie dla krwiodawców

Orszak Trzech Króli w Nowym Dworze Mazowieckim

6 stycznia w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się pierwszy w historii miasta Orszak Trzech Króli. Jest to zwyczaj uczczenia Święta Objawienia Pańskiego – potocznie zwanego Świętem Trzech Króli. W imieniu organizatora Parafii Św. Michała Archanioła zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w organizację i przygotowania Orszaku.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty.

Harmonogram wydarzenia:

11:30 - Msza Święta w Kościele Św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim.

12:20 - Formowanie Orszaku - wyjście z terenu kościoła i przemarsz ulicami miasta. Pokłon przy żłobku - żywa szopka.

Zapraszmy na wspólne kolędowanie z zespołem "Porozumienie". Poczęstunek dla uczestników Orszaku.

 • plakat promujący orszak trzech króli
  • autor: Parafia Św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim

Bezpłatna infolinia z pomocą psychologiczną dla dzieci i młodzieży

Fundacja Psyche Strefa Pozytywnych Myśli rozpoczęła realizację kolejnego projektu z zakresu zdrowia psychicznego. Tym razem powstała wyjątkowa Kampania Społeczna „Połączeni”, która ma za zadanie zwrócenie uwagi na problem jaki wynikł w sferze relacji, samopoczucia i zdrowia psychicznego naszych dzieci, w związku z pandemią COVID19. Partnerem akcji została Psychoklinika Poradnie Zdrowia Psychicznego.

W ramach projektu oferowane jest specjalistyczne wsparcie, realizowane w trybie zdalnym, tj. online i telefonicznie. Telefon Relacji i Edukacji, czyli po prostu telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, skierowany jest dla mieszkańców powiatów m.st. Warszawy, Legionowskiego, Wołomińskiego, Nowodworskiego oraz Ożarowa Mazowieckiego. Tak duży zasięg to gwarancja dotarcia do szerokiego grona odbiorców, potrzebujących specjalistycznej pomocy.

Pod specjalnym numerem telefonu dyżurują specjaliści, gotowi do udzielenia pomocy psychologicznej. Na telefony czekają psycholodzy i psychoterapeuci, którzy nie tylko odpowiedzą na pytania, ale udzielą też odpowiedniego wsparcia. Każdy, kto zadzwoni pod numer Telefonu Relacji i Edukacji może liczyć na fachowe pogłębienie tematu, porady i wskazówki dotyczące konkretnego problemu. 

Telefon czynny jest w dni robocze, w godzinach 17:00-19:00.

Telefon: 22/355 2008

Skype: Kampania POŁĄCZENI

Telefon zaufania to niekiedy ostatnia deska ratunku dla tych, którzy nie znaleźli osoby, z którą mogliby podzielić się swoimi problemami. Wspólnie możemy im pomóc – prosimy o udostępnianie niniejszej informacji.

Więcej informacji dotyczących Telefonu Relacji i Edukacji dostępnych jest na stronach internetowych psychoklinika.pl i fundacjapsyche.pl

Projekt został objęty patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty.

 • plakat kampanii społecznej połączeni

Bieg Orła w Czosnowie

W imieniu organizatora - Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Sportu w Czosnowie zapraszam na VII Bieg Orła, który odbędzie się 16 października 2022 r.

Gościem specjalnym będzie Marcin Lewandowski brązowy medalista Mistrzostw Świata i czterokrotny Mistrz Europy w biegach na 800 i 1500 m.

Zachęcam do zapisów. Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta

Link do zapisów https://dostartu.pl/budimex-vii-bieg-or-a-w-czosnowie-v7592

Wszystkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.facebook.com/biegorla

 • Budimex VII Bieg Orła w Czosnowie, w tle plakatu orzeł

Kurs samoobrony dla kobiet

Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta oraz Klub Bokserski Nowy Dwór Mazowiecki zapraszają Panie na zajęcia z samoobrony. Kurs pn.: Bezpieczna Nowodworzanka adresowany jest do kobiet z terenu powiatu nowodworskiego. Celem kursu jest wszechstronny rozwój sprawności fizycznej, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie. Kursantki zostaną zapoznane z teoretyczną i praktyczną wiedzą z techniki obronnej np. jak obronić się w ciasnym pomieszczeniu, jak wykorzystywać przedmioty codziennego użytku do obrony własnej, itp. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów.

Zapraszamy do zapisów. 

 • Spotkanie organizacyjne: 14.10.2022 r. godz. 19:00 na sali konferencyjnej Basen
 • Start kursu: 19.10.2022 r. godz. 19:00
 • Zapisy pod numerem telefonu: 503 799 569
 • Miejsce: Hala NOSIR, I piętro, ul. Sportowa 66
 • Czas trwania: 12 spotkań
 • plakat kursu samoobrony dla kobiet

Piąteczka dla każdego - zaproszenie

Zapowiada się kolejny biegowy dzień ze Stowarzyszeniem Rozbiegamy Nowy Dwór Mazowiecki.

27 sierpnia 2022 r. zapraszamy mieszkańców powiatu nowodworskiego na VI Biegowe Święto w Mieście Piąteczka dla Każdego. Do pokonania dystans 5 km dla każdego oraz krótsze dystanse dla dzieci i młodzieży. Wszystko to w szczytnym celu, gdyż kupując pakiet wspierasz leczenie Mikusia małego mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego.

Do 22 sierpnia br. możecie zapisywać się na biegi poprzez stronę internetową: www.chronotex.pl.

Miejsce: Park Miejski im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim

Data: 27.08.2022 r. od godz. 15:00.

Zakończcie wakacje w biegowym stylu! Zapraszamy.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty.

 • logo w kształcie dłoni, zielone napisy, zdjęcie dziecka po...

Flisacy wracają nad Wisłę – Wiślane Spotkania 4

Stowarzyszenie Enjoy Leoncin i Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta, który objął wydarzenie patronatem, zapraszają na plenerowe spotkanie, które odbędzie się 7 sierpnia 2022 na przyczółku Wiślanym w Nowym Secyminie (gmina Leoncin).

To już tradycja, że na początku sierpnia od 2017 roku, przypływają na przyczółek drewniane łodzie, by razem z mieszkańcami i przybyłymi gośćmi spędzić wspólnie czas nad Wisłą i na Wiśle, podziwiać jej walory oraz promować ochronę krajobrazu i potrzebę zachowania czystości rzeki. Ponadto każde wydarzenie łączy mieszkańców z dwóch brzegów Wisły. Z  przyczółka w Wychódźcu łodzie zabierają chętnych na miejsce pikniku.

W tym roku będzie to wyjątkowe spotkanie, po dwóch latach przerwy, ponieważ drewniany bat Nadwiślanin - własność Stowarzyszenia Enjoy Leoncin, łódź wybudowana w 2019 roku ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, w dniu swoich 3. urodzin zostanie uhonorowany tabliczką o wpisie Flisu Wiślanego do Krajowego Rejestru Dobrych Praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Odbędzie się również prezentacja znaczka pocztowego z Nadwiślaninem, który w towarzystwie 5 innych łodzi drewnianych został uwieczniony na specjalnej serii wydanej przez Pocztę Polską.  Poza rejsami łodziami odbędzie się pasowanie na młodego flisaka poprzedzone zadaniami dla dzieci, które będą miały okazję poznać m.in. zasady pierwszej pomocy, rodzaje węzłów żeglarskich oraz dbałości o czystość rzeki i jej brzegów. Wydarzeniu będzie towarzyszyła muzyka na żywo, potańcówka, występ zespołu Swada – folklor z gminy Płońsk, warsztaty florystyczne z wyplatania bukietów na święto 15 sierpnia oraz tradycyjne jedzenie flisackie.

Wydarzenie sfinansowano ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach programu „Rozgrzewamy Polskie Serca”.

 • Niebieskie tło, zdjęcie płynącej łodzi po prawej stronie,...

Maraton fitness dla zdrowia

W imieniu organizatorów zapraszamy w niedzielę (10 lipca br.) na Maratron fitness dla zdrowia. Miłośnicy sportu a także ci, co nie są jeszcze przekonani do aktywności będą mogli poćwiczyć z profesjonalnymi instruktorami. Będzie zumba, aeroboks, TBC, rozciąganie, a dodatkowo losowanie nagród. Dzieci zapraszamy na przedstawienie pt.: Bajka do zjedzenia oraz na program ruchowo muzyczny. Zapraszamy całe rodziny do udziału – wstęp wolny.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty.

 • niebieskie tło, po prawej zdjęcia, pośrodku pomarańczowy...

Piknik rodzinny w Cybulicach Małych

26 czerwca 2022 r. zapraszamy w imieniu organizatorów Stowarzyszenie Przyjaciół Sportu i Rekreacji " Szybka Piłka " na piknik rodzinny „Muzyczno – sportowe powitanie lata” w Cybulicach Małych. Przewidziano mnóstwo atrakcji - każdy znajdzie coś dla siebie.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Nowodworskiego.

W programie:

 • 14:00 Rozpoczęcie i przywitanie gości przez organizatorów
 • 14:30 Spektakl dla dzieci - Teatr Igraszka "Wiślana Opowieść" (Gminna Biblioteka Publiczna w Czosnowie)
 • 15:30 Turnieje i konkursy sportowe dla dzieci (KS Orlęta Czosnów)
 • 17:00 Mecz rodzice kontra dzieci - zapraszamy do wzięcia udziału!
 • 17:30 Animacje i zabawy (Wodzirej Tomasz Wojtczuk)
 • 19:00 Zabawa taneczna i koncert zespołu Cover
 • 22:00 Zakończenie imprezy.

Ponadto: loteria fantowa - co godzinę losowanie nagrody głównej, kącik plastyczny, dmuchane zjeżdzalnie i zamki, pokazy służb mundurowych, malowanie buziek, kolorowe warkoczyki, stoiska gastronomiczne - popcorn, wata cukrowa.

 • plakat informujący o pikniku, rysunki zwierząt

Elektromobilność na wyciągnięcie ręki już 25 czerwca na Torze Modlin  

Kilkaset zeroemisyjnych samochodów. Wystawy, prezentacje, pokazy, wyścigi, akademia jazdy, warsztaty i sesje szkoleniowe. Te oraz szereg innych niepowtarzalnych atrakcji czeka na uczestników elektromobilnego show – EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, które odbędzie się 25 czerwca 2022 r. na Torze Modlin pod patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty.

EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław to pierwsze w Polsce i największe elektromobilne wydarzenie, organizowane przez Fundację EV Klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Wizytówką czerwcowego show będzie nowoczesna i unikalna formuła oraz skala przedsięwzięcia zaprojektowana z myślą o osobach prywatnych, które chcą poznać oraz doświadczyć elektromobilności.

By wziąć udział EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław wystarczy nabyć bilet za pośrednictwem portalu www.evexp.pl. Dzieci do lat 16-stu mają wstęp bezpłatny. Rezerwacja jazd testowych odbywać się będzie w dniu wydarzenia na torze w Modlinie. Zachęcamy do wczesnego przybycia, by jak najwięcej doświadczyć podczas EV Experience.

Dowiedz się więcej: www.evexp.pl

 • plakat promujący wydarzenie

Między Kołowe Zawody Spinningowe o puchar Starosty Nowodworskiego

21 maja br. odbyły się Między Kołowe Zawody Spinningowe o puchar Starosty Nowodworskiego, w których uczestniczyło 25 zawodników oraz trzy zaproszone drużyny z okolicznych Kół.

Zawody były rozgrywane z łodzi na rz. Narwi w obszarze od przepompowni Góra do spichlerza poniżej mostu kolejowego w Nowym Dworze Mazowieckim.

Niestety ryby słabo brały i tylko 12 zawodników punktowało.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli:

 • Miejsce I Kol. Krzysztof Zieliński uzyskując 560 punktów
 • Miejsce II Kol. Krzysztof Jerzak uzyskując 440 punktów
 • Miejsce III Kol. Robert Kesling uzyskując 400 punktów
 • Miejsce IV Kol. Marcin Stasiak uzyskując 380 punktów
 • Miejsce V Kol. Wojciech Machała uzyskując 300 punktów
 • Miejsce VI Kol. Tadeusz Toczko uzyskując 300 punktów

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli:

 • Miejsce I Koło nr 15 Nowy Dwór Mazowiecki
 • Miejsce II Koło nr 24 Pomiechówek
 • Miejsce III Koło nr 49 Kazuń

Na zakończenie zawodów Wicestarosta Paweł Calak wraz z Prezesem Koła Kol. Tadeuszem Borowskim wręczyli zwycięzcom puchary, dyplomy i nagrody.

 • zbiórka wędkarzy
 • dwóch wędkarzy w łódce na rzece
 • wędkarz stoi na na łódce na rzece
 • wspólne zdjęcie wędkarzy z wicestarostą
 • trzech wędkarzy stojących na podium

Porozmawiajmy o intymności

W imieniu organizatorów zapraszamy w dniu 27.05.2022 r. o godz. 18:00 na spotkanie pt.: Porozmawiajmy o intymności.

W programie wykład, upominki oraz poczęstunek. Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Nowodworskiego.

 • czarne litery, po lewej logo stowarzyszenia, poniżej loga...

Bieg Świętego Jerzego

Zapraszamy 23 kwietnia br. o godz. 12:00 do Stajni Zarembowo na Bieg Świętego Jerzego objętego patronatem Starosty Nowodworskiego.

Bieg będzie miał formę drużynowej (3 osobowej) sztafety, w skład, której wchodzi: jeździec konny, biegacz oraz rowerzysta.
Zapraszamy również do pokonania tych trzech dyscyplin samodzielnie.
Na śmiałków, którzy wystartują w tej jedynej w swoim rodzaju kombinacji „Equestrian – Triathlon” czekają oddzielne nagrody.
Już dziś zaczynajcie trening i kompletowanie drużyn wśród znajomych, rodzin, przyjaciół i zgłaszajcie swój udział na stronie www.biegswjerzego.zarembowo.pl lub pod nr telefonu: 602 236 604.
Uwaga rowerzyści i biegacze: jeżeli nie posiadacie wśród swoich znajomych jeźdźców to „Stajnia Zarembowo” pomoże Wam w skompletowaniu drużyny.
KAŻDA DRUŻYNA MUSI POKONAĆ NASTEPUJĄCE DYSTANSE:
KONNO 10 KM, BIEGIEM 5 KM, ROWEREM 10 KM
Po zmaganiach sportowych zapraszamy na piknik wiejski.

Zawody strażaków pod patronatem Starosty Nowodworskiego

16.03.2022 r. na hali Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się eliminacje strefowe XIX Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Halowej Piłce Nożnej. Patronat nad zawodami objął Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta.

Zawody rozpoczęły się od uroczystego powitania zawodników przez Wicestarostę Pawła Calaka, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Stanisława Brzozowskiego w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Zastępcę Komendanta mł. bryg. Łukasza Kochanowskiego.

Łącznie startowało 6 drużyn. Rywalizacja była zacięta i pełna sportowego ducha do samego końca. Ostateczna klasyfikacja przedstawiła się następująco:

 1. KW PSP Warszawa
 2. KP PSP Maków Mazowiecki
 3. KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki
 4. KP PSP Ciechanów
 5. KP PSP Wołomin
 6. KP PSP Warszawa Zachód

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

 • hala sportowa, niebieska podłoga, kilku mężczyzn
 • zawodnicy stojący w dwuszeregu na hali gimnastycznej
 • zawodnicy w żółtych koszulkach
 • zawodnicy w czerwonych koszulkach
 • zawodnicy na boisku na hali sportowej grający w piłkę
 • zawodnicy w różnych kolorach koszulek stają w rzędzie
 • mężczyźni na hali, po prawej wicestarosta wręcza teczkę
 • kilku mężczyzn, wicestarosta gratuluje zawodnikom
 • kilku mężczyzn, wicestarosta gratuluje zawodnikom
 • kilku mężczyzn, wicestarosta gratuluje zawodnikom
 • kilku mężczyzn, wicestarosta gratuluje zawodnikom
 • kilku mężczyzn, wicestarosta gratuluje zawodnikom
 • kilku mężczyzn, wicestarosta gratuluje zawodnikom
 • zdjęcie grupowe na hali sportowej

Turniej bokserski w Twierdzy Modlin

Serdecznie zapraszamy na I Turniej Bokserski o puchar Obrońców Twierdzy Modlin.

Już 19.03.2022 r. w sobotę o godzinie 16.00 zawodnicy z Klubu Bokserskiego Nowy Dwór Mazowiecki staną w ringu. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wspaniałym widowisku, WSTĘP WOLNY!

Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty.

 • czerwone litery, poniżej dwóch walczących bokserów,...

Bieg Świętego Jerzego

„Stowarzyszenie Stajnia Zarembowo” serdecznie zaprasza na otwarcie sezonu „Biegiem Św. Jerzego”, który odbędzie się 23 kwietnia 2022 r. o godzinie 12:00 we wsi Aleksandrowo 48 (dawniej Cegielnia Psucka 298). Bieg będzie miał formę drużynowej (3 osobowej) sztafety, w skład, której wchodzi: jeździec konny, biegacz oraz rowerzysta.

Zapraszamy również do pokonania tych trzech dyscyplin samodzielnie.

Na śmiałków, którzy wystartują w tej jedynej w swoim rodzaju kombinacji „Equestrian – Triathlon” czekają oddzielne nagrody.

Już dziś zaczynajcie trening i kompletowanie drużyn wśród znajomych, rodzin, przyjaciół i zgłaszajcie swój udział na stronie www.biegswjerzego.zarembowo.pl lub pod nr telefonu: 602 236 604.

Uwaga rowerzyści i biegacze, jeżeli nie posiadacie wśród swoich znajomych jeźdźców to „Stajnia Zarembowo” pomoże Wam w skompletowaniu 0drużyny.

KAŻDA DRUŻYNA MUSI POKONAĆ NASTEPUJĄCE DYSTANSE:

KONNO 10 KM, BIEGIEM 5 KM, ROWEREM 10 KM

Po zmaganiach sportowych zapraszamy na piknik wiejski.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty.

Porozmawiajmy o intymności

W imieniu organizatorów zapraszamy na wydarzenie pt.: Porozmawiajmy o intymności.

Spotkanie przeznaczone jest dla osób dorosłych, które chcą zdobyć lub poszerzyć wiedzę z zakresu zdrowia intymnego kobiet i mężczyzn.

Organizatorem spotkania jest Centrum Sportowe Bastion i DANMED Danuta Kolońska.

Współorganizatorem Fit Mama Kornelia Ziółkowska.

Spotkanie zostało objęte patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty.

Termin: 29.01.2022 r. godz. 17:00

Miejsce: Centrum Sportowe Bastion, ul. Leśna 4, Nowy Dwór Mazowiecki.

 • animowane różowo - niebieskie postacie, pionowe wyrazy
 • czarne litery na białym tle, poniżej pasek z logotypami

Dzień Seniora 2021

21 października wspólnie świętowaliśmy nowodworskie obchody Dnia Seniora zorganizowane przez Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Nowym Dworze Mazowieckim.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty. W spotkaniu uczestniczył także Wicestarosta Paweł Calak. Obchody zostały uświetnione występem Zespołu Marzyciele.

 • kobiety z zespołu ubrane na ludowo
 • Starosta i burmistrz siedzą przy stole
 • Goście siedzący przy stole
 • sala ze stołami, zebrani goście siedzą przy stołach
 • List dla seniorów

Zapraszamy na treningi

Za nami pierwsze treningi w ramach Powiatowej Akademii Sportów Walki. Młodzież, która przybyła na pierwsze spotkanie poznała trenerów, którzy będą prowadzili zajęcia. W Zespole Szkół Zawodowych w Nowym Dworze Mazowieckim zajęcia prowadził Michał Tarabańka, zawodnik WCA Fight Team W Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku pierwsze spotkanie poprowadził Mateusz Kopiec jeden z najlepszych zawodników polskiego Muaythai zwycięzca wielu międzynarodowych turniejów i gal.

 • jedna kobieta i dwóch mężczyzn stoją na sali gimnastycznej
 • sala gimnastyczna, leżące materace, dwie osoby ustawione...
 • sala gimnastyczna, dwóch mężczyzn w chwycie mma
 • dwóch mężczyzn i jedna kobieta na sali gimnastycznej
 • zdjęcie grupowe uczestników
 • rząd młodzieży zebranych na sali gimnastycznej
 • rozproszeni uczestnicy treningu po prawej trener
 • plakat informujący, czarne tło czerwone i białe litery, po...
 • plakat informujący, czarne tło czerwone i białe litery, po...

Bieg Obrońców Modlina - patronat Starosty Nowodworskiego

Miło nam poinformować, że Bieg Obrońców Modlina został objęty patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty.

Zapraszamy do zapisów https://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=472

Zaproszenie na rekonstrukcję bitwy

Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta zaprasza mieszkańców powiatu nowodworskiego na II edycję Rekonstrukcji Bój o Polesie Stare 1939, objętej patronatem Starosty Nowodworskiego.

Szczegóły na załączonym plakacie.

 • plakat promocyjny rekonstrukcji

Zapraszamy na weekend biegowy

Przed nami aktywny weekend. Już w sobotę zapraszamy do Parku Miejskiego im. J. Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim na biegi dla dzieci i młodzieży oraz na bieg Piąteczka dla każdego na 5 km. Cały dochód z pakietów dziecięcych przekazany zostanie na rehabilitację Sebka. W niedzielę z kolei przy okazji otwarcia Szlaku Czterech Pór Roku nad Wkrą odbędzie się Półmaraton Trzech Rzek na który zapraszamy. 

 • Plakat promujący weekend biegowy 28 sierpnia 2021 r.
 • Plakat promujący Półmaraton Trzech Rzek

Mały Wyścig Pokoju już za nami!

Historia Małego Wyścigu Pokoju rozpoczęła się 6 maja 1960 roku, kiedy to na ulicach Poznania rywalizowało 80 młodych kolarzy. W tym roku odbył się on po raz 62 i składał się z 5 etapów. 4 lipca br. w okolicach siedziby Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim odbył się finałowy etap tej emocjonującej imprezy kolarskiej. Najmłodsi uczestnicy zawodów mieli do pokonania malowniczą trasę w otulinie Parku Kampinoskiego na dystansie 23 km, natomiast starszaki zmierzyli się na dystansie 46 km.

Celem Małego Wyścigu Pokoju jest popularyzacja kolarstwa szosowego wśród dzieci i młodzieży. Jak wiadomo w czasach pandemii ruch i sport wśród najmłodszych jest bardzo ważny, dlatego też Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta objął te wyjątkowe wydarzenie patronatem.

 • autor: Źródło: Inter Cars
 • Na zdjęciu z lotu ptaka widać wielu kolarzy jadących drogą...
 • Na zdjęciu na stole stoi wiele pucharów, pod stolem...
 • autor: Fundacja Stacja Rowerowa

V Bieg Orła w Czosnowie zapisy

V Bieg Orła w Czosnowie

„Szpital sercem powiatu” takie hasło przyświeca V Biegowi Orła w Czosnowie, który został objęty patronatem Starosty Nowodworskiego. Gośćmi specjalnymi będą Robert i Justyna Korzeniowscy. Zapraszamy do śledzenia profilu na Facebooku: Bieg Orła w Czosnowie.

Zapisy w linkach poniżej:

 • Walking/Nordic Walking z udziałem Roberta i Justyny Korzeniowskich

https://dostartu.pl/5000m-walking-pro-ip-v-bieg-or-a-w-czosnowie-z-udzia-em-roberta-korzeniowskiego-v5856

 • Bieg na 5 km

https://dostartu.pl/5000m-pro-ip-v-bieg-or-a-w-czosnowie-z-udzia-em-roberta-korzeniowskiego-v5125

 • Marszobieg rodzinny na 1928 m. z udziałem Roberta i Justyny Korzeniowskich

https://dostartu.pl/1928m-pro-ip-v-bieg-or-a-w-czosnowie-v5126

 • V Bieg Orła w Czosnowie plakat promujący

Dzień dziecka w Górkach

W imieniu Fundacji "a KUKU" zapraszamy małych i dużych 3 czerwca na Dzień Dziecka w dawnej szkole w Górkach!

Zabawa zaczyna się od godziny 12.00, będą gry i zabawy dla dzieci w różnym wieku, medale, nagrody, a wśród nich rower i elektryczne hulajnogi, deska elektryczna i wiele innych.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Nowodworski i Wójt Gminy Leoncin.

 • Dzień dziecka w Górkach

Sportowy Dzień Dziecka w Cybulicach Małych

W imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Sportu i Rekreacji „Szybka Piłka” zapraszamy na Sportowy Dzień Dziecka w Cybulicach Małych 30 maja br. godz. 12.00 na boisku obok sklepu.

Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Nowodworski i Gmina Czosnów.

W programie turnieje sportowe dla dzieci i dorosłych, gry i zabawy, kącik plastyczny, malowanie buziek, pokaz służ mundurowych i wiele innych.

12:00 przywitanie widzów i gości

12:15 turnieje sportowe dla dzieci prowadzone przez KS Orlęta Czosnów

14:30 Wręczenie nagród zwycięzcom i uczestnikom

15:00 Przedstawienie zawodników meczu piłkarskiego i mecz dzieci kontra rodzice

16:30 Gry i zabawy

18:00 Zakończenie oraz podziękowania

Zapraszamy!

 • niebieski plakat z informacjami i atrakcjami, poniżej...
  • autor: Stowarzyszenie Przyjaciół Sportu i Rekreacji "Szybka Piłka", data: 2021-05-27

Podsumowanie konkursu "Powiat nowodworski-moja mała ojczyzna"

Tomasz Tomaszewski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leoncinie zajął I miejsce w konkursie "Powiat Nowodworski - moja mała ojczyzna" organizowanym pod patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty.

II i III miejsce zajęli odpowiednio Oliwia Krakowiak ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Wojszczycach oraz Dominika Nowak ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Goławicach Pierwszych.

W dniu 14 maja nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym. W spotkaniu samorząd powiatu nowodworskiego reprezentował Wicestarosta Paweł Calak.

Wyróżnienia w konkursie trafiły do uczniów:

Zofia Bielecka – Szkoła Podstawowa im. Gen. Wiktora Thommee w Pomiechówku

Antoni Bręda - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leoncinie

Martyna Burczyńska – Szkoła Podstawowa im. Pomnik Wdzięczności w Zakroczymiu

Katrin Alberino - Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Wojszczycach

Kinga Krasinkiewicz - Szkoła Podstawowa im. Gen. Wiktora Thommee w Pomiechówku

Cieszymy się z zainteresowania, z jakim spotkał się konkurs i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 • Duża sala, rząd osób pozujących do zdjęcia w tle ścianka z...
 • trzy osoby stojące w rzędzie na sali
 • IMG_2902

Siłą jest dialog

Siłą jest dialog - to innowacyjny w skali kraju projekt, który powstał z inicjatywy Fundacji Mediatio objętego patronatem Starosty Nowodworskiego. 

Cele

Celem przedsięwzięcia  jest promowanie idei dialogu oraz możliwości skorzystania z mediacji, w tym bezpłatnych spotkań informacyjnych (online). Chcemy pokazać, że w dobie wszechobecnego języka agresji i nienawiści - mediacja jest skutecznym sposobem na jego złagodzenie i jednocześnie subtelnym sposobem rozwiązania różnych problemów, konfliktów, sporów. Dodatkowo możliwość korzystania z narzędzi online daje szybki i bezpieczny sposób rozwiązania sporów czy konfliktów. 

Szczegóły projektu "Siłą jest dialog"

 • Adesaci: projekt jest skierowany zarówno do osób fizycznych jak również osób prawnych. Z pomocy mogą skorzystać rodziny, przedsiębiorcy oraz instytucje.
 • Zakres: bezpłatne spotkania informacyjne/konsultacyjne w przedmiocie mediacji.
 • Jak: stacjonarnie lub online, w tym rozmowy telefoniczne.

Kontakt

Zapraszamy wszystkie osoby, które potrzebują takiego rodzaju wsparcia.

Kontakt do Fundacji Mediatio:

tel. 721-782-222, 515-332-140

email: kancelaria@mediatio.pl

www.mediatio.pl

adres: ul. Kepska 7, 45-129 Opole

 • autor: Fundacja Mediatio

Konkurs Powiat nowodworski - moja mała ojczyzna

Konkurs dla uczniów

Zapraszamy do udziału w  konkursie pn.: "Powiat nowodworski - moja mała ojczyzna", którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Wojszczycach. Konkurs objęty został honorowym patronatem Starosty Nowodworskiego oraz Burmistrza Zakroczymia. Zachęcamy uczniów szkół z całego powiatu nowodworskiego do udziału w konkursie. 

Prosimy o zapoznanie się z załączonym regulaminem i formularzem zgłoszeniowym.

Za nami walentynkowy seans filmowy

Za nami kolejny seans kina samochodowego, organizowanego w ramach inicjatywy Aktywny Nowy Dwór. Tym razem, z okazji walentynek, mieszkańcy oglądali film animowany pt. „Gnomeo i Julia” oraz komedię romantyczną „Kocha, lubi, szanuje”. Kino samochodowe tradycyjnie odbyło się pod patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty.

Podczas wydarzenia odbyła się zbiórka funduszy na rzecz pomocy w leczeniu Olgi – młodej mieszkanki Nowego Dworu Mazowieckiego, dla której zebrano kwotę 1026,20 zł.

Dziękujemy organizatorom - Aktywny Nowy Dwór za inicjatywę i zaangażowanie w realizację seansu.

 • Samochody stojące na zaśnieżonym placu, przed nimi stoją...
 • Auta wjeżdzające na targowisko, przy bramie dwie osoby...
 • Wspólne zdjęcie osób z puszkami przeznaczonymi na zbiórkę...

Walentynkowe kino samochodowe

Spędźcie Walentynki w kinie samochodowym. Zapraszamy w niedzielę (14.02.2021 r.) na targowisko miejskie w Nowym Dworze Mazowieckim.

Rozkład jazdy:

Godz. 17:00 - "Gnomeo i Julia" amerykańsko-brytyjski film animowany z 2011 roku. Oparta na dramacie Williama Szekspira pt. Romeo i Julia fabuła filmu opowiada o ogrodowych porcelanowych krasnalach. 

Godz.19:00 - "Kocha, lubi, szanuje" amerykańska komedia romantyczna z 2011 roku. Idealne życie Cala Weavera rozpada się, gdy dowiaduje się, że żona go zdradza. Po kilkudziesięciu latach znowu umawia się na randki. Pomaga mu w tym młody Jacob.

Spędź miło Dzień Świętego Walentego!

 • różowy plakat, bązowe litery i loga współorganizatorów

Kolejny samochodowy seans filmowy dla mieszkańców powiatu

W niedzielę 27 grudnia na targowisku miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się kolejny seans filmowy w ramach Kina Samochodowego. Uczestnicy oglądali wspólnie drugą część przygód Kevina w filmie "Kevin sam w Nowym Jorku" oraz komedię "Listy do M".

Tradycyjnie, poza dobrą zabawą, można było zrobić coś dobrego, wspierając zbiórkę funduszy dla Adama - Niesiemy pomoc dla Adama. Dzięki Państwa pomocy udało się zebrać ponad 1500 zł, za co serdecznie dziękujemy.

Kino Samochodowe zostało objęte patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty. Organizatorom składamy wyrazy uznania za inicjatywę i przygotowanie wydarzenia dla mieszkańców z dbałością o obowiązujące zasady bezpieczeństwa.

Fot. Aktywny Nowy Dwór

 • Świątecznie ozdobione auto organizatorów kina
 • Uczestnicy wydarzenia w świątecznie ozdobionym aucie
 • Organizatorzy wręczający upominki uczestnikom wydarzenia

Zapraszamy do udziału w Kinie Samochodowym

Szanowni Państwo, w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w Kinie Samochodowym, które odbędzie się 27 grudnia br. od godz. 16 na targowisku miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim.
 
Na uczestników czeka świąteczny seans filmowy oraz atrakcje niespodzianki. Zachęcamy do przybycia.
 
Starosta Nowodworski
Krzysztof Kapusta
 
Wicestarosta Nowodworski
Paweł Calak
 • Grafika z informacjami o Kinie Samochodowym

Relacja z Mikołajkowego Kina Samochodowego

W niedzielę 6 grudnia z okazji Mikołajek Stowarzyszenie Rozbiegamy Nowy Dwórw ramach inicjatywy Aktywny Nowy Dwór przygotowało dla mieszkańców powiatu nowodworskiego atrakcję w postaci Mikołajkowego Kina Samochodowego, które patronatem objął Starosta Krzysztof Kapusta.
 
Seans filmowy na targowisku miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim skierowany był zarówno do młodszych, jak i starszych widzów. Uczestnicy przy kubku gorącej czekolady oglądali przygody Kevina oraz romantyczną komedię pt. „To właśnie miłość”.
Podczas wydarzenia można było wesprzeć zbiórkę pieniędzy na leczenie Mikołaja - młodego mieszkańca naszego powiatu walczącego o powrót do zdrowia.
 
W Mikołajkowym Kinie Samochodowym uczestniczyli m.in. Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta i Wicestarosta Paweł Calak, którzy przekazali mieszkańcom mikołajkowe upominki.
 • Przemówienie przedstawicieli władz samorządowych
 • Organizatorzy oraz Samorządowcy witający uczestników...

Zapraszamy na Mikołajkowe Kino Samochodowe!

Szanowni Państwo, z okazji zbliżających się Mikołajek Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta i Wicestarosta Paweł Calak serdecznie zapraszają na wydarzenie "Mikołajkowe Kino Samochodowe", objęte patronatem Starosty Nowodworskiego.

Organizatorzy przygotowali świąteczny seans zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zachęcamy do przybycia na Targowisko Miejskie w Nowym Dworze Mazowieckim w niedzielę 6 grudnia na godz. 17:00 (wstęp wolny). Zapraszamy wraz z Aktywny Nowy Dwór!

 • Grafika promująca Mikołajkowe Kino Samochodowe

Pobiegli ku pamięci Bohaterów

W ubiegłą niedzielę dziesiątki biegaczy wzięły udział w III Biegu Rodziny Zakroczymskiej – Bohaterom Bitwy Warszawskiej 1920, 100% sportu, 0% alkoholu. Poza sportową rywalizacją ideą wydarzenia było upamiętnienie Bohaterów wydarzeń z 1920 roku.

Zawody odbyły się na dystansie 1920 m oraz 5 km, zorganizowane zostały także biegi dziecięce.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom biegów, a także organizatorom za wspaniałą inicjatywę łączącą sport i pamięć o narodowej historii.

Poniżej przedstawiamy wyniki biegu w poszczególnych kategoriach:

Najszybsi na dystansie 5 km:

Kobiety Open:

 1. Katarzyna Strumnik
 2. Liwia Słupecka
 3. Anna Gadomska

Mężczyźni Open:

 1. Kamil Goszczyński
 2. Sebastian Strumnik
 3. Łukasz Sadowski

Mieszkańcy Gminy Zakroczym:

 1. Karol Figura
 2. Liwia Słupecka
 3. Marek Krupiński

Nordic walking:

 1. Marcin Radomski
 2. Wojciech Gil
 3. Ewa Tomczak

1920 m - dystans ku pamięci Bohaterom Bitwy Warszawskiej 1920:

Młodzież 10 - 12 lat:

 1. Nadia Goszczyńska
 2. Julia Klimek

Młodzież 13 - 17 lat:

 1. Maciej Budnicki
 2. Weronika Budnicka

Open:

 1. Kamil Goszczyński
 2. Sebastian Stumnik
 3. Jacek Gryz

Nordic walking:

 1. Marcin Tomczak
 2. Marcin Radomski
 3. Damian Pegner

W załączeniu zdjęcia z biegu. Pełną fotorelację możecie Państwo znaleźć również na profilu facebook'owym Bieg Rodziny Zakroczymskiej.

 • Uczestnicy biegu podczas pokonywania trasy
 • Uczestnicy biegu podczas pokonywania trasy
 • Uczestnicy czekający na start biegu
 • Najmłodsi uczestnicy biegu w momencie startu
  • autor: Michał Machnacki
 • Pamiątkowe medale dla uczestników biegu
  • autor: Monika Jarczewska
 • Najszybsi biegacze na podium z pamiątkowymi pucharami
  • autor: Monika Jarczewska

Wystawa upamiętniająca 100-lecie Bitwy Warszawskiej

W ubiegły weekend odbyły się uroczyste obchody z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na terenie całego kraju miały miejsce liczne uroczystości, pokazy i inne formy upamiętnienia wydarzeń z 1920 roku, nie inaczej było na terenie naszego powiatu.

Z inicjatywy Komitetu Społecznego na Rzecz Obchodów w Gminie Czosnów 100. lecia Bitwy Warszawskiej zorganizowano wystawę pn. DO BRONI! ROK 1920 NA PLAKATACH, AFISZACH I DRUKACH ULOTNYCH, przygotowaną przez Centralną Bibliotekę Wojskową. Mieszkańcy mogli obejrzeć wystawę przy Kościele Parafialnym w Cząstkowie Mazowieckim. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową flagę Polski, a jednym z nich był Pan Tadeusz Damiński - syn uczestnika wydarzeń z 1920 roku.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta.

Wystawę do końca roku będzie można obejrzeć na terenie Gmin Czosnów i Leoncin oraz miasta Nowy Dwór Mazowiecki, o czym będziemy na bieżąco informować.

 • Dziewczynka wręczająca uczestnikom symboliczne flagi Polski
 • Legitymacja za udział w wojnie 1918-1921
 • Uczestnicy na otwarciu wystawy
 • Mieszkańcy oglądający wystawę
 • Mieszkańcy oglądający wystawę
 • Mieszkańcy oglądający wystawę

"POKONAJ WIRUSA" - w powiecie nowodworskim

Jak nauczyć najmłodszych mieszkańców powiatu czym są bakterie, pantofelki, wirusy, a przede wszystkim jak się przed nimi chronić? Najlepiej zrobić to przez śmiech. Firma edukacyjna Wesoły Uniwersytet podejmuje to wyzwanie, realizując w powiecie nowodworskim projekt edukacyjny „Przez śmiech do wiedzy – Pokonaj wirusa”.

Do udziału w projekcie zostały zaproszone wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe naszego powiatu, a patronat honorowy nad projektem objął Starosta Nowodworski, p. Krzysztof Adam Kapusta oraz Burmistrzowie i Wójtowie ze wszystkich gmin w powiecie.

Dzieci w wieku od 3 do 9 lat zdobywają wiedzę na temat organizmów niewidzialnych gołym okiem i utrwalają podstawowe zasady profilaktyki antywirusowej. „Zafundowaliśmy dzieciom wycieczkę do niewidzialnego świata” – mówi z uśmiechem właściciel Wesołego Uniwersytetu, p. Jarosław Nowak, nawiązując do tytułu filmu, udostępnianego dzieciom w ramach projektu. Jednocześnie podkreśla, że do dzieci najlepiej dotrzeć przez śmiech, dlatego film ma formę kabaretu edukacyjnego dla najmłodszych. W tej formie od 5 lat Wesoły Uniwersytet prowadzi warsztaty przyrodnicze w przedszkolach i szkołach podstawowych w Warszawie, ale także Łodzi czy Wrocławiu.

„Przez śmiech do wiedzy – Pokonaj wirusa” to nie tylko film. Placówki oświatowe, a za ich pośrednictwem rodzice, są zachęcani aby przeprowadzić z dziećmi grę planszową, opracowaną na podstawie filmu, a przekazywaną za pośrednictwem Internetu do samodzielnego przygotowania. „Warunki epidemii zmusiły nas do zmiany podejścia. Obecnie nie możemy prowadzić zajęć na żywo, ale chcemy uczyć i bawić dzieci, czy to w ich domach, czy w zupełnie bezpieczny sposób w placówkach oświatowych” - podkreśla szefowa Wesołego Uniwersytetu, p. Anna Nowak.

Obok gry dodatkową aktywnością dzieci, przewidzianą w projekcie, są zajęcia plastyczne. „Chodzi o to, by pobudzić wyobraźnie dzieci, sprawić, by odniosły do siebie wskazówki profilaktyki antywirusowej i aby w ten sposób zaangażowały się w walkę z wirusem. Dlatego zajęcia plastyczne opatrzono tytułem: 'Co ja mogę robić każdego dnia by pokonać wirusa?' ” – wyjaśnia jeden z pracowników Wesołego Uniwersytetu, p. Michał Zawada.

W całym projekcie nie odniesiono się bezpośrednio do pandemii koronawirusa. Szefowa Wesołego Uniwersytetu zaznacza, że wiedza, czy nawyki utrwalane w ramach tej inicjatywy mają ogólne zastosowanie i warto o nich przypominać każdego roku, zwłaszcza w okresach zwiększonego ryzyka zachorowań na grypę.

Projekt w całości został sfinansowany przez Wesoły Uniwersytet. Dlaczego się na to zdecydowali? „W tej trudnej sytuacji chcemy dać coś od siebie” – wyjaśniła współautorka projektu, p. Katarzyna Stępniak.

Na dzień dzisiejszy swój udział w tej inicjatywie edukacyjnej potwierdziło 75% przedszkoli i szkół podstawowych naszego powiatu, choć w niektórych zaznaczono, że projekt zostanie zrealizowany dopiero w nowym roku szkolnym.

„Przez śmiech do wiedzy – Pokonaj wirusa” trwa od początku czerwca.  Jakie przyniesie efekty? Mamy nadzieję poinformować Państwa o tym na początku lipca, kiedy z placówek oświatowych otrzymamy pierwsze komentarze.

Projekt edukacyjny "Przez śmiech do wiedzy - Pokonaj wirusa"

Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta objął patronatem projekt edukacyjny "Przez śmiech do wiedzy - Pokonaj wirusa". W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału.

 • Plakat promujący projekt
  • autor: Michał Zawada WESOŁY UNIWERSYTET

Dziękujemy za bieg na chacie

2 540 zł – taka kwota została zebrana podczas wydarzenia charytatywnego #Biegnachacie- Wspieram Nowodworskie Centrum Medyczne zorganizowanego przez Fundację Nasz Szpital pod patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty.

W biegu wzięło udział 55 uczestników, którzy biegli we własnym domu, we własnym tempie przez 30 minut. Forma biegu była dowolna – można było biec, truchtać lub maszerować po pokoju, w miejscu lub na bieżni. Każdy z uczestników udokumentował swój bieg na Facebooku w wydarzeniu #Biegnachacie.

Bardzo dziękujemy Fundacji Nasz Szpital za inicjatywę i organizację biegu, a w szczególności Prezesowi Zarządu Panu Kamilowi Janczarkowi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia, dzięki którym udało się osiągnąć cele biegu tj.: upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, zachęcenie do zostania w domu w trakcie pandemii oraz główny cel jak zbiórka środków na wsparcie NCM w walce z koronawirusem COVID-19. Jesteście wielcy!

Starosta Nowodworski

Krzysztof Kapusta

 • Sprawozdanie
  • autor: Kamil Janczarek Fundacja Nasz Szpital
 • Potwierdzenie przelewu
  • autor: Kamil Janczarek Fundacja Nasz Szpital

#Biegnachacie

Szanowni Państwo, zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego, którzy chcą wesprzeć nasz szpital powiatowy do akcji organizowanej przez Fundację Nasz Szpital #Biegnachacie - Wspieram Nowodworskie Centrum Medyczne objętej patronatem Starosty Nowodworskiego. Szczegóły znajdziecie na załączonym plakacie i regulaminie wydarzenia.

 • Plakat wydarzenia

IV turniej halowej piłki nożnej o puchar Komendanta Powiatowego PSP

W dniu 7 marca 2020 r. w hali sportowej Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się czwarta już edycja piłkarskiego turnieju halowej piłki nożnej dla strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu nowodworskiego. Do startu w turnieju stanęło sześć drużyn, które rozgrywały między sobą mecze w systemie „każdy z każdym”. Piłkarskie zmagania trwały już od godzin porannych i zakończyły się dopiero tuż przed godziną piętnastą. Turniej odbywał się w bardzo walecznej, ale sportowej atmosferze, między innymi dzięki sprawnemu sędziowaniu pana Macieja Kostyry – licencjonowanego sędziego piłkarskiego.

W turnieju wystąpiły reprezentacje jednostek OSP: Leoncin, Pomiechówek, Psucin, Trębki Nowe, Zakroczym oraz reprezentacja zmiany III Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP. Końcowa kwalifikacja turnieju była następująca:

I miejsce – zmiana III Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP,

II miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna w Pomiechówku,

III miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna w Psucinie.

Tytuł króla strzelców w turnieju zdobył Michał Fabisiak z OSP Pomiechówek, który strzelił aż 16 bramek.

Puchary dla najlepszych drużyn oraz nagrody ufundowane przez Starostę Nowodworskiego wręczył Paweł Calak Wicestarosta Nowodworski oraz bryg. Radosław Parapura Komendant Powiatowy PSP w Nowym Dworze Mazowieckim. Do gratulacji dołączył także mł. bryg. Mariusz Wyszyński Zastępca Komendanta Powiatowego PSP oraz dh Andrzej Hiszpański Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

 • autor: źródło: http://ndm-straz.pl/
 • Początek turnieju, zebrane drużyny
 • Początek turnieju, zebrane drużyny
 • Turniej
 • Turniej
 • Puchary
 • Nagrody
 • Wręczenie nagród
 • Wręczenie nagród
 • Wręczenie nagród
 • Wręczenie nagród

Gramy dla harcerzy - relacja

W dniu 26 stycznia 2020 roku na hali sportowej w Nasielsku odbył się I Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej pod nazwą „GRAMY DLA HARCERZY” o Puchar Starosty Nowodworskiego. Zawody odbyły się pod patronatem Starosty Nowodworskiego – Krzysztofa Kapusty i Burmistrza Nasielska – Bogdana Ruszkowskiego.

Organizatorem turnieju był MLKS Żbik Nasielsk na czele z Panem Markiem Prusinowskim. Wszyscy goście turnieju mogli skorzystać z wielu atrakcji jak np.:
licytacje, indywidualny konkurs umiejętności piłkarskich „TURBOKOZAK”, turniej w grę komputerową FIFA.

W organizację włączyli się także harcerze z 1 Nasielskiej Drużyny Harcerskiej „Błękitna Armia”, którzy sprzedawali w tym dniu przygotowane przez siebie ciasta. Wszystko to, by nasza harcerska drużyna mogła zakupić sztandar oraz sprzęt potrzebny do funkcjonowania drużyny.

Do Turnieju piłkarskiego zgłosiło się 9 drużyn, które zagrały w systemie ligowym. Po 36 meczach wyłoniono zwycięskie drużyny:
1 miejsce Joga Bonito
2 miejsce RUM Team
3 miejsce Kępa Team

W dalszej kolejności uplasowały się:

4 miejsce WINMAR Ekipa
5 miejsce Simply The Best
6 miejsce Huragan Konary
7 miejsce FC Kopytko
8 miejsce Łzy Sołtysa
9 miejsce Harcerze

Prócz tego wręczono sześć nagród indywidualnych:
– najmłodszemu (Dawid Gągolewski, Łzy Sołtysa) oraz najstarszemu (Marek Jakuczek, Simply The Best) zawodnikowi,

- najlepszemu zawodnikowi turnieju (Marcin Jakubiak z FC Kępa Team),

– najlepszemu bramkarzowi, którym okazał się Kamil Filipowicz z Joga Bonito,

– Królowi Strzelców (Dariusz Skarżycki z drużyny RUM Team),

W turnieju Turbokozaka najlepszy okazał się Marcin Kurpiewski.
 

Drużyny oraz najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali nagrody z rąk fundatorów: Starosty Nowodworskiego – Pana Krzysztofa Kapusty, Wicestarosty Nowodworskiego – Pana Pawła Calaka, Członków Zarządu Powiatu Nowodworskiego – Pani Moniki Nojbert i Pana Radosława Kasiaka, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Nowodworskiego – Pana Mariusza Kraszewskiego, Burmistrza Nasielska – Pana Bogdana Ruszkowskiego oraz Zastępcy Burmistrza – Pana Andrzeja Kordulewskiego.

Była także okazja do rozmów oraz zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Gratulujemy organizatorom wspaniałego przedsięwzięcia a wszystkim drużynom, które wzięły udział w turnieju wyników! Dziękujemy sponsorom nagród oraz przedmiotów na licytacje. Dziękujemy także za obecność kibicom i osobom, które wzięły udział w turnieju FIFA, licytacji czy kiermaszu ciast. Dzięki Państwu nasza drużyna harcerska otrzymała potrzebne wsparcie! Udało się zebrać łącznie 3342,60 zł.

 • autor: tekst: Urząd Miejski w Nasielsku
 • Poczęstunek harcerzy
 • Turniej piłki nożnej
 • Młodzi harcerze
 • Wręczenie koszulki dla zawodnika
 • Przedstawiciele władz samorządów powiatu i gminy
 • Wręczenie pucharów i nagród
 • IMG_9448
 • Otrzymanie pucharu z rąk Wicestarosty
 • Otrzymanie pucharu z rąk Starosty Nowodworskiego
 • Otrzymanie pucharu z rąk Wicestarosty i Burmistrza Nasielska
 • Otrzymanie pucharu z rąk członka Zarządu Powiatu
 • Otrzymanie pucharu z rąk członka Zarządu Powiatu
 • Wspólne zdjęcie z przedstawicielem zwycięskiej drużyny
 • Wspólne zdjęcie z zawodnikami
 • Wspólne zdjęcie z harcerzami
 • Wspólne zdjęcie z zawodnikami
 • Wspólne zdjęcie z zawodnikami
 • Wspólne zdjęcie z zawodnikami
 • Wspólne zdjęcie z zawodnikami
 • autor: foto: Urząd Miejski w Nasielsku

Gramy dla harcerzy

Wraz z organizatorami pragniemy serdecznie zaprosić do udziału w charytatywnym turnieju halowej piłki nożnej „Gramy dla harcerzy” o puchar Starosty Nowodworskiego. Na uczestników czekają atrakcje, takie jak konkursy, licytacje oraz pyszne ciasto. Aby wziąć udział w turnieju należy dokonać wpisu (zgłoszenia do 22 stycznia). Dochód z turnieju zostanie przeznaczony na wsparcie 1 Nasielskiej Drużyny Harcerzy „Błękitna Armia” (zakup sztandaru, sprzętu i wyposażenia obozowego). Szczegółowe informacje znajdują się na poniższym plakacie. Serdecznie zachęcamy do udziału!

 • Plakat promujący wydarzenie

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

STAROSTWO POWIATOWE W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

tel. +48 22 765 32 00, fax. +48 22 765 32 91
sekretariat: tel. +48 22 765 32 90
e-mail: sekretariat@nowodworski.pl

Dane do faktur:
Powiat Nowodworski
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP 531-16-88-975

Kliknij w tekst aby zobaczyć INNE KONTAKTY

Starostwo Powiatowe korzysta z platformy ePUAP i posiada następujące skrytki:

 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Uwaga!
Aby można było złożyć wniosek, konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP - konto jest bezpłatne.

Deklaracja dostępności

Fotokod z danymi adresowymi i kontaktowymi

Starostwo Powiatowe jest czynne:

 • Poniedziałek 8.00 – 17.00
 • Wtorek – Czwartek 8.00 – 16.00
 • Piątek 8.00 – 15.00

Wydział Komunikacji i Transportu obsługuje w godzinach:

 • Poniedziałek 8.00 – 16.30
 • Wtorek – Czwartek 8.00 – 15.00
 • Piątek 8.00 – 14.00
 • Rejestracja pojazdów - tel. +48 22 765 32 84
 • Leasing - tel. +48 22 765 32 83
 • Prawa jazdy - tel. +48 22 765 32 82
 • Licencje - tel. +48 22 765 32 85

e-mail: komunikacja@nowodworski.pl

Informacje dotyczące przetwarzania danych

Administrator danych osobowych.

Administratorem Państwa danych osobowych będzie STAROSTA NOWODWORSKI z siedzibą w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim, przy ul. Ignacego Paderewskiego 1B.

Można się z nami kontaktować w następujący sposób:

 1. listownie: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Ignacego Paderewskiego 1B, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
 2. za pośrednictwem platformy ePUAP:
 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Inspektor ochrony danych

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO) poprzez e-mail na adres: iodo@nowodworski.pl.

Do Inspektora Ochrony Danych należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez UODO, w tym realizacji Państwa praw.

Cele i podstawy przetwarzania

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w związku z realizacją obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c) oraz wykonywaniem przez administratora zadań realizowanych w interesie publicznym  lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e). 

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych będą Minister Cyfryzacji w związku z zamieszczeniem formularza wniosku na platformie E-PUAP oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego w związku z korzystaniem z systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD).

Okres przechowywania danych

Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe do chwili realizacji zadania, do którego dane osobowe zostały zebrane a następnie, jeśli chodzi o materiały archiwalne, przez czas wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2018 r. poz. 217 ze zm.).

Prawa osób, których dane dotyczą

Zgodnie z RODO przysługuje Państwu:

 1. prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 2. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 3. prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej;
 4. prawo do ograniczenia przetwarzania danych;
 5. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
 6. prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa)

Mapa powiatu nowodworskiego

[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego
[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.