Powiat Nowodworski

Przejście do sekcji:

Odnośniki

Menu

Treść

Patronat Starosty Nowodworskiego

Szanowni Państwo, patronat Starosty Nowodworskiego jest wyróżnieniem, które może być przyznane przedsięwzięciom o zasięgu lokalnym, regionalnym ogólnopolskim, międzynarodowym, których realizacja przyczyni się do promocji powiatu nowodworskiego i tworzenia jego pozytywnego wizerunku. Tematyka wydarzeń powinna być zbieżna z zadaniami powiatu określonymi w art. 4 ustawy o samorządzie powiatowym.

Patronatem nie obejmowane są inicjatywy o charakterze komercyjnym i reklamowym.

Organizator zobowiązany jest do zapoznania się z Zarządzeniem Starosty Nowodworskiego w sprawie zasad obejmowania przedsięwzięć i uroczystości honorowym patronatem Starosty Nowodworskiego.

Wnioski o przyznanie patronatu Starosty Nowodworskiego można przesyłać:

1. za pośrednictwem poczty na adres:

Starostwo Powiatowe w Nowym Dwrze Mazowieckim

ul. Ignacego Paderewskiego 1B

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

2. Faksem pod nr 22 765-32-01

3. e-mailem: promocja@nowodworski.pl

4. lub składać osobiście na punkcie podawczym urzędu.

W celu uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt:

Zespół Promocji i Spraw Społecznych

tel. 22 765-32-04 lub 22 765-32-09

 • autor: Magdalena Czechowicz ZPS, data: 2020-10-12

Pobiegli ku pamięci Bohaterów

W ubiegłą niedzielę dziesiątki biegaczy wzięły udział w III Biegu Rodziny Zakroczymskiej – Bohaterom Bitwy Warszawskiej 1920, 100% sportu, 0% alkoholu. Poza sportową rywalizacją ideą wydarzenia było upamiętnienie Bohaterów wydarzeń z 1920 roku.

Zawody odbyły się na dystansie 1920 m oraz 5 km, zorganizowane zostały także biegi dziecięce.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom biegów, a także organizatorom za wspaniałą inicjatywę łączącą sport i pamięć o narodowej historii.

Poniżej przedstawiamy wyniki biegu w poszczególnych kategoriach:

Najszybsi na dystansie 5 km:

Kobiety Open:

 1. Katarzyna Strumnik
 2. Liwia Słupecka
 3. Anna Gadomska

Mężczyźni Open:

 1. Kamil Goszczyński
 2. Sebastian Strumnik
 3. Łukasz Sadowski

Mieszkańcy Gminy Zakroczym:

 1. Karol Figura
 2. Liwia Słupecka
 3. Marek Krupiński

Nordic walking:

 1. Marcin Radomski
 2. Wojciech Gil
 3. Ewa Tomczak

1920 m - dystans ku pamięci Bohaterom Bitwy Warszawskiej 1920:

Młodzież 10 - 12 lat:

 1. Nadia Goszczyńska
 2. Julia Klimek

Młodzież 13 - 17 lat:

 1. Maciej Budnicki
 2. Weronika Budnicka

Open:

 1. Kamil Goszczyński
 2. Sebastian Stumnik
 3. Jacek Gryz

Nordic walking:

 1. Marcin Tomczak
 2. Marcin Radomski
 3. Damian Pegner

W załączeniu zdjęcia z biegu. Pełną fotorelację możecie Państwo znaleźć również na profilu facebook'owym Bieg Rodziny Zakroczymskiej.

 • Uczestnicy biegu podczas pokonywania trasy
 • Uczestnicy biegu podczas pokonywania trasy
 • Uczestnicy czekający na start biegu
 • Najmłodsi uczestnicy biegu w momencie startu
  • autor: Michał Machnacki
 • Pamiątkowe medale dla uczestników biegu
  • autor: Monika Jarczewska
 • Najszybsi biegacze na podium z pamiątkowymi pucharami
  • autor: Monika Jarczewska

Wystawa upamiętniająca 100-lecie Bitwy Warszawskiej

W ubiegły weekend odbyły się uroczyste obchody z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na terenie całego kraju miały miejsce liczne uroczystości, pokazy i inne formy upamiętnienia wydarzeń z 1920 roku, nie inaczej było na terenie naszego powiatu.

Z inicjatywy Komitetu Społecznego na Rzecz Obchodów w Gminie Czosnów 100. lecia Bitwy Warszawskiej zorganizowano wystawę pn. DO BRONI! ROK 1920 NA PLAKATACH, AFISZACH I DRUKACH ULOTNYCH, przygotowaną przez Centralną Bibliotekę Wojskową. Mieszkańcy mogli obejrzeć wystawę przy Kościele Parafialnym w Cząstkowie Mazowieckim. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową flagę Polski, a jednym z nich był Pan Tadeusz Damiński - syn uczestnika wydarzeń z 1920 roku.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta.

Wystawę do końca roku będzie można obejrzeć na terenie Gmin Czosnów i Leoncin oraz miasta Nowy Dwór Mazowiecki, o czym będziemy na bieżąco informować.

 • Dziewczynka wręczająca uczestnikom symboliczne flagi Polski
 • Legitymacja za udział w wojnie 1918-1921
 • Uczestnicy na otwarciu wystawy
 • Mieszkańcy oglądający wystawę
 • Mieszkańcy oglądający wystawę
 • Mieszkańcy oglądający wystawę

"POKONAJ WIRUSA" - w powiecie nowodworskim

Jak nauczyć najmłodszych mieszkańców powiatu czym są bakterie, pantofelki, wirusy, a przede wszystkim jak się przed nimi chronić? Najlepiej zrobić to przez śmiech. Firma edukacyjna Wesoły Uniwersytet podejmuje to wyzwanie, realizując w powiecie nowodworskim projekt edukacyjny „Przez śmiech do wiedzy – Pokonaj wirusa”.

Do udziału w projekcie zostały zaproszone wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe naszego powiatu, a patronat honorowy nad projektem objął Starosta Nowodworski, p. Krzysztof Adam Kapusta oraz Burmistrzowie i Wójtowie ze wszystkich gmin w powiecie.

Dzieci w wieku od 3 do 9 lat zdobywają wiedzę na temat organizmów niewidzialnych gołym okiem i utrwalają podstawowe zasady profilaktyki antywirusowej. „Zafundowaliśmy dzieciom wycieczkę do niewidzialnego świata” – mówi z uśmiechem właściciel Wesołego Uniwersytetu, p. Jarosław Nowak, nawiązując do tytułu filmu, udostępnianego dzieciom w ramach projektu. Jednocześnie podkreśla, że do dzieci najlepiej dotrzeć przez śmiech, dlatego film ma formę kabaretu edukacyjnego dla najmłodszych. W tej formie od 5 lat Wesoły Uniwersytet prowadzi warsztaty przyrodnicze w przedszkolach i szkołach podstawowych w Warszawie, ale także Łodzi czy Wrocławiu.

„Przez śmiech do wiedzy – Pokonaj wirusa” to nie tylko film. Placówki oświatowe, a za ich pośrednictwem rodzice, są zachęcani aby przeprowadzić z dziećmi grę planszową, opracowaną na podstawie filmu, a przekazywaną za pośrednictwem Internetu do samodzielnego przygotowania. „Warunki epidemii zmusiły nas do zmiany podejścia. Obecnie nie możemy prowadzić zajęć na żywo, ale chcemy uczyć i bawić dzieci, czy to w ich domach, czy w zupełnie bezpieczny sposób w placówkach oświatowych” - podkreśla szefowa Wesołego Uniwersytetu, p. Anna Nowak.

Obok gry dodatkową aktywnością dzieci, przewidzianą w projekcie, są zajęcia plastyczne. „Chodzi o to, by pobudzić wyobraźnie dzieci, sprawić, by odniosły do siebie wskazówki profilaktyki antywirusowej i aby w ten sposób zaangażowały się w walkę z wirusem. Dlatego zajęcia plastyczne opatrzono tytułem: 'Co ja mogę robić każdego dnia by pokonać wirusa?' ” – wyjaśnia jeden z pracowników Wesołego Uniwersytetu, p. Michał Zawada.

W całym projekcie nie odniesiono się bezpośrednio do pandemii koronawirusa. Szefowa Wesołego Uniwersytetu zaznacza, że wiedza, czy nawyki utrwalane w ramach tej inicjatywy mają ogólne zastosowanie i warto o nich przypominać każdego roku, zwłaszcza w okresach zwiększonego ryzyka zachorowań na grypę.

Projekt w całości został sfinansowany przez Wesoły Uniwersytet. Dlaczego się na to zdecydowali? „W tej trudnej sytuacji chcemy dać coś od siebie” – wyjaśniła współautorka projektu, p. Katarzyna Stępniak.

Na dzień dzisiejszy swój udział w tej inicjatywie edukacyjnej potwierdziło 75% przedszkoli i szkół podstawowych naszego powiatu, choć w niektórych zaznaczono, że projekt zostanie zrealizowany dopiero w nowym roku szkolnym.

„Przez śmiech do wiedzy – Pokonaj wirusa” trwa od początku czerwca.  Jakie przyniesie efekty? Mamy nadzieję poinformować Państwa o tym na początku lipca, kiedy z placówek oświatowych otrzymamy pierwsze komentarze.

Projekt edukacyjny "Przez śmiech do wiedzy - Pokonaj wirusa"

Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta objął patronatem projekt edukacyjny "Przez śmiech do wiedzy - Pokonaj wirusa". W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału.

 • Plakat promujący projekt
  • autor: Michał Zawada WESOŁY UNIWERSYTET

Dziękujemy za bieg na chacie

2 540 zł – taka kwota została zebrana podczas wydarzenia charytatywnego #Biegnachacie- Wspieram Nowodworskie Centrum Medyczne zorganizowanego przez Fundację Nasz Szpital pod patronatem Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty.

W biegu wzięło udział 55 uczestników, którzy biegli we własnym domu, we własnym tempie przez 30 minut. Forma biegu była dowolna – można było biec, truchtać lub maszerować po pokoju, w miejscu lub na bieżni. Każdy z uczestników udokumentował swój bieg na Facebooku w wydarzeniu #Biegnachacie.

Bardzo dziękujemy Fundacji Nasz Szpital za inicjatywę i organizację biegu, a w szczególności Prezesowi Zarządu Panu Kamilowi Janczarkowi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia, dzięki którym udało się osiągnąć cele biegu tj.: upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, zachęcenie do zostania w domu w trakcie pandemii oraz główny cel jak zbiórka środków na wsparcie NCM w walce z koronawirusem COVID-19. Jesteście wielcy!

Starosta Nowodworski

Krzysztof Kapusta

 • Sprawozdanie
  • autor: Kamil Janczarek Fundacja Nasz Szpital
 • Potwierdzenie przelewu
  • autor: Kamil Janczarek Fundacja Nasz Szpital

#Biegnachacie

Szanowni Państwo, zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego, którzy chcą wesprzeć nasz szpital powiatowy do akcji organizowanej przez Fundację Nasz Szpital #Biegnachacie - Wspieram Nowodworskie Centrum Medyczne objętej patronatem Starosty Nowodworskiego. Szczegóły znajdziecie na załączonym plakacie i regulaminie wydarzenia.

 • Plakat wydarzenia

IV turniej halowej piłki nożnej o puchar Komendanta Powiatowego PSP

W dniu 7 marca 2020 r. w hali sportowej Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się czwarta już edycja piłkarskiego turnieju halowej piłki nożnej dla strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu nowodworskiego. Do startu w turnieju stanęło sześć drużyn, które rozgrywały między sobą mecze w systemie „każdy z każdym”. Piłkarskie zmagania trwały już od godzin porannych i zakończyły się dopiero tuż przed godziną piętnastą. Turniej odbywał się w bardzo walecznej, ale sportowej atmosferze, między innymi dzięki sprawnemu sędziowaniu pana Macieja Kostyry – licencjonowanego sędziego piłkarskiego.

W turnieju wystąpiły reprezentacje jednostek OSP: Leoncin, Pomiechówek, Psucin, Trębki Nowe, Zakroczym oraz reprezentacja zmiany III Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP. Końcowa kwalifikacja turnieju była następująca:

I miejsce – zmiana III Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP,

II miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna w Pomiechówku,

III miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna w Psucinie.

Tytuł króla strzelców w turnieju zdobył Michał Fabisiak z OSP Pomiechówek, który strzelił aż 16 bramek.

Puchary dla najlepszych drużyn oraz nagrody ufundowane przez Starostę Nowodworskiego wręczył Paweł Calak Wicestarosta Nowodworski oraz bryg. Radosław Parapura Komendant Powiatowy PSP w Nowym Dworze Mazowieckim. Do gratulacji dołączył także mł. bryg. Mariusz Wyszyński Zastępca Komendanta Powiatowego PSP oraz dh Andrzej Hiszpański Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

 • autor: źródło: http://ndm-straz.pl/
 • Początek turnieju, zebrane drużyny
 • Początek turnieju, zebrane drużyny
 • Turniej
 • Turniej
 • Puchary
 • Nagrody
 • Wręczenie nagród
 • Wręczenie nagród
 • Wręczenie nagród
 • Wręczenie nagród

Gramy dla harcerzy - relacja

W dniu 26 stycznia 2020 roku na hali sportowej w Nasielsku odbył się I Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej pod nazwą „GRAMY DLA HARCERZY” o Puchar Starosty Nowodworskiego. Zawody odbyły się pod patronatem Starosty Nowodworskiego – Krzysztofa Kapusty i Burmistrza Nasielska – Bogdana Ruszkowskiego.

Organizatorem turnieju był MLKS Żbik Nasielsk na czele z Panem Markiem Prusinowskim. Wszyscy goście turnieju mogli skorzystać z wielu atrakcji jak np.:
licytacje, indywidualny konkurs umiejętności piłkarskich „TURBOKOZAK”, turniej w grę komputerową FIFA.

W organizację włączyli się także harcerze z 1 Nasielskiej Drużyny Harcerskiej „Błękitna Armia”, którzy sprzedawali w tym dniu przygotowane przez siebie ciasta. Wszystko to, by nasza harcerska drużyna mogła zakupić sztandar oraz sprzęt potrzebny do funkcjonowania drużyny.

Do Turnieju piłkarskiego zgłosiło się 9 drużyn, które zagrały w systemie ligowym. Po 36 meczach wyłoniono zwycięskie drużyny:
1 miejsce Joga Bonito
2 miejsce RUM Team
3 miejsce Kępa Team

W dalszej kolejności uplasowały się:

4 miejsce WINMAR Ekipa
5 miejsce Simply The Best
6 miejsce Huragan Konary
7 miejsce FC Kopytko
8 miejsce Łzy Sołtysa
9 miejsce Harcerze

Prócz tego wręczono sześć nagród indywidualnych:
– najmłodszemu (Dawid Gągolewski, Łzy Sołtysa) oraz najstarszemu (Marek Jakuczek, Simply The Best) zawodnikowi,

- najlepszemu zawodnikowi turnieju (Marcin Jakubiak z FC Kępa Team),

– najlepszemu bramkarzowi, którym okazał się Kamil Filipowicz z Joga Bonito,

– Królowi Strzelców (Dariusz Skarżycki z drużyny RUM Team),

W turnieju Turbokozaka najlepszy okazał się Marcin Kurpiewski.
 

Drużyny oraz najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali nagrody z rąk fundatorów: Starosty Nowodworskiego – Pana Krzysztofa Kapusty, Wicestarosty Nowodworskiego – Pana Pawła Calaka, Członków Zarządu Powiatu Nowodworskiego – Pani Moniki Nojbert i Pana Radosława Kasiaka, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Nowodworskiego – Pana Mariusza Kraszewskiego, Burmistrza Nasielska – Pana Bogdana Ruszkowskiego oraz Zastępcy Burmistrza – Pana Andrzeja Kordulewskiego.

Była także okazja do rozmów oraz zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Gratulujemy organizatorom wspaniałego przedsięwzięcia a wszystkim drużynom, które wzięły udział w turnieju wyników! Dziękujemy sponsorom nagród oraz przedmiotów na licytacje. Dziękujemy także za obecność kibicom i osobom, które wzięły udział w turnieju FIFA, licytacji czy kiermaszu ciast. Dzięki Państwu nasza drużyna harcerska otrzymała potrzebne wsparcie! Udało się zebrać łącznie 3342,60 zł.

 • autor: tekst: Urząd Miejski w Nasielsku
 • Poczęstunek harcerzy
 • Turniej piłki nożnej
 • Młodzi harcerze
 • Wręczenie koszulki dla zawodnika
 • Przedstawiciele władz samorządów powiatu i gminy
 • Wręczenie pucharów i nagród
 • Wręczenie pucharów i nagród
 • Otrzymanie pucharu z rąk Wicestarosty
 • Otrzymanie pucharu z rąk Starosty Nowodworskiego
 • Otrzymanie pucharu z rąk Wicestarosty i Burmistrza Nasielska
 • Otrzymanie pucharu z rąk członka Zarządu Powiatu
 • Otrzymanie pucharu z rąk członka Zarządu Powiatu
 • Wspólne zdjęcie z przedstawicielem zwycięskiej drużyny
 • Wspólne zdjęcie z zawodnikami
 • Wspólne zdjęcie z harcerzami
 • Wspólne zdjęcie z zawodnikami
 • Wspólne zdjęcie z zawodnikami
 • Wspólne zdjęcie z zawodnikami
 • Wspólne zdjęcie z zawodnikami
 • autor: foto: Urząd Miejski w Nasielsku

Gramy dla harcerzy

Wraz z organizatorami pragniemy serdecznie zaprosić do udziału w charytatywnym turnieju halowej piłki nożnej „Gramy dla harcerzy” o puchar Starosty Nowodworskiego. Na uczestników czekają atrakcje, takie jak konkursy, licytacje oraz pyszne ciasto. Aby wziąć udział w turnieju należy dokonać wpisu (zgłoszenia do 22 stycznia). Dochód z turnieju zostanie przeznaczony na wsparcie 1 Nasielskiej Drużyny Harcerzy „Błękitna Armia” (zakup sztandaru, sprzętu i wyposażenia obozowego). Szczegółowe informacje znajdują się na poniższym plakacie. Serdecznie zachęcamy do udziału!

 • Plakat promujący wydarzenie

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

STAROSTWO POWIATOWE W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

tel. 22 765 32 00 fax. 22 765 32 01
sekretariat: tel. 22 765 32 90
email: sekretariat@nowodworski.pl

Dane do faktur:
Powiat Nowodworski
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP 531-16-88-975

Kliknij w tekst aby zobaczyć INNE KONTAKTY

Starostwo Powiatowe korzysta z platformy ePUAP i posiada następujące skrytki:

 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Uwaga!
Aby można było złożyć wniosek, konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP - konto jest bezpłatne.

Fotokod z danymi adresowymi i kontaktowymi

Od 1 czerwca 2020 r. Starostwo Powiatowe czynne jest:

poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 16:00


Wydział Komunikacji i Transportu przyjmuje interesantów:

poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 12:00 oraz 13:00 - 15:00
 

 • Rejestracja pojazdów tel. 22 765 32 84
 • Leasing tel. 22 765 32 83
 • Prawa jazdy tel. 22 765 32 82
 • Licencje tel. 22 765 32 85

email: komunikacja@nowodworski.pl

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH

Administrator danych osobowych.

Administratorem Państwa danych osobowych będzie STAROSTA NOWODWORSKI z siedzibą w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim, przy ul. Ignacego Paderewskiego 1B.

Można się z nami kontaktować w następujący sposób:

 1. listownie: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Ignacego Paderewskiego 1B, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
 2. za pośrednictwem platformy ePUAP:
 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Inspektor ochrony danych

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO) jest Beata Duch - Kosiorek. Można się z nim kontaktować poprzez e-mail na adres: iodo@nowodworski.pl.

Do Inspektora Ochrony Danych należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez UODO, w tym realizacji Państwa praw.

Cele i podstawy przetwarzania

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w związku z realizacją obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c) oraz wykonywaniem przez administratora zadań realizowanych w interesie publicznym  lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e). 

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych będą Minister Cyfryzacji w związku z zamieszczeniem formularza wniosku na platformie E-PUAP oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego w związku z korzystaniem z systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD).

Okres przechowywania danych

Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe do chwili realizacji zadania, do którego dane osobowe zostały zebrane a następnie, jeśli chodzi o materiały archiwalne, przez czas wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2018 r. poz. 217 ze zm.).

Prawa osób, których dane dotyczą

Zgodnie z RODO przysługuje Państwu:

 1. prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 2. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 3. prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej;
 4. prawo do ograniczenia przetwarzania danych;
 5. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
 6. prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa)

 

Mapa powiatu nowodworskiego

[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego
[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Informacja jak pracujemy