ZDROWIE

 • Plakat informujący o infoseminarium, szczegóły w akapicie

Infoseminarium dla kobiet dotyczące osteoporozy

Zapraszamy Panie, w szczególności w wieku 50-70 lat, na bezpłatne infoseminarium, podczas którego uczestniczki zostaną przeszkolone w zakresie wiedzy nt. osteoporozy i prewencji złamań a także objęte zostaną badaniami przesiewowymi. Odbędzie się ono 21 listopada 2023 r. (wtorek) o godzinie 16:00 w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. I. Paderewskiego 1B.

 • Plakat promujący bezpłatne konsultacje psychologiczne

Bezpłatna infolinia pomocy psychologicznej

W imieniu Fundacji Psyche Strefa Pozytywnych Myśli, zapraszamy mieszkańców powiatu na bezpłatne konsultacje psychologiczne, realizowane w ramach zadania publicznego, z dofinansowania ze środków Wojewody Mazowieckiego.

 • plakat promujący szkołę rodzenia

Przyszły Rodzicu, weź udział w zajęciach Szkoły Rodzenia!

Przypominamy, że od kilku lat na terenie powiatu można skorzystać z bezpłatnych zajęć w ramach Szkoły Rodzenia działającej na zlecenie władz powiatu nowodworskiego.

Uczestnictwo w szkole rodzenia nie jest obowiązkowe, nie mniej jednak zachęcamy do wzięcia udziału. Szkoła rodzenia jest przeznaczona dla wszystkich osób, bez względu na wiek czy liczbę posiadanych już dzieci. Wykwalifikowana kadra Nowodworskiego Centrum Medycznego objaśni wszystkie tajemnice porodu i sprawi, że przyszli rodzice będą do niego doskonale przygotowani. Poza tym, podczas zajęć uczestnicy pozyskują najważniejsze informacje dotyczące karmienia, opieki nad niemowlęciem oraz pierwszej pomocy.

 • tekst czekamy na ciebie, obok nawilżacz powietrza

Dołącz do grupy na Facebooku

Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta zaprasza przyszłych rodziców do dołączenia do grupy Facebookowej Oddział Położniczo - Noworodkowy w Nowym Dworze Mazowieckim która powstała by przybliżyć warunki porodu i pobytu w nowodworskim szpitalu.
 • sala wypełniona ludźmi

Zapobiegaj depresji u dzieci i młodzieży – podsumowanie konferencji profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w obecnej rzeczywistości

15 marca 2023 r. odbyła się zorganizowana przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Nowym Dworze Mazowieckim przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim - Konferencja profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w obecnej rzeczywistości. Sala w Nowodworskim Ośrodku Kultury została wypełniona niemal po brzegi.
 • zielone tło, zarys dziecka i osoby starszej

Kampania „Daj życie” – transplantologia w Polsce

26 stycznia 1966 roku w naszym kraju przeprowadzono pierwszy udany przeszczep nerki.

W Polsce panuje przekonanie, że to rodzina decyduje o przeszczepieniu narządów zmarłego krewnego, co nie znajduje potwierdzenia w treści obowiązujących przepisów polskiego prawa. Niekiedy tylko osoba bliska zmarłego informuje personel medyczny o tym, czy zmarły wyraził za życia sprzeciw na pośmiertne pobranie jego narządów.
 • plakat promujący kampanię

23 lutego to Światowy Dzień Walki z Depresją

W Polsce na depresję choruje ok. 1,5 miliona osób. Na świecie, zgodnie z danymi WHO, ta liczba przekroczyła już 350 milionów. To najczęściej spotykane zaburzenie psychiczne.
 • logo organizacji

Wykrycie oznacza życie

W lutym obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Jest to okazja do zwrócenia uwagi na ogromną rolę działań prewencyjnych i profilaktyki nowotworów, zadbania o własne zdrowie, zwiększenia świadomości dotyczącej chorób nowotworowych.
 • plakat promujący kampanię o depresji

DEPRESJA – przyczyny, objawy, jak sobie z nią radzić?

Dla osób borykających się z depresją powstał Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego. Program na lata 2022 – 2024 adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 21 roku życia. Udział w nim jest bezpłatny.
 • portal diety na każde urządzenie

Diety – sprawdzone przepisy podane w nowy sposób

Portal Diety NFZ powstał w celu promowania zdrowego odżywiania, które jest kluczowe dla zachowania zdrowia. W portalu Diety NFZ promowane są zdrowe nawyki żywieniowe, jest on również wsparciem dla osób z różnymi chorobami przewlekłymi w wyborze odpowiedniego menu. Z portalu korzysta już ponad pół miliona użytkowników.
 • tunel, w oddali sylwetka człowieka

Potrzebujesz pomocy? - Informacja dot. przeciwdziałaniu samobójstwom

W sytuacjach trudnych, z którymi nie możemy sobie poradzić – tracimy nadzieję. Wtedy nierzadko przychodzą czarne myśli, rezygnacyjne, czasem samobójcze.

W Polsce każdego dnia umiera śmiercią samobójczą 14 osób, czyli około 5 tysięcy osób rocznie (najczęściej są to mężczyźni i osoby w wieku produkcyjnym 30-70 lat). Dużym problemem zdrowia publicznego są samobójstwa dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat. Śmiercią samobójczą ginie w Polsce ok. 100 nastolatków rocznie.
 • logo ddom

Dołącz do Dziennego Domu Opieki

Z Dziennego Domu Opieki skorzystają osoby niesamodzielne, w szczególności osoby powyżej 65 lat, których stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie wyłącznie pod opieką podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a jednocześnie nie wymagają całodobowego nadzoru lekarskiego i pielęgniarskiego realizowanego w trybie stacjonarnym.
 • mata do ćwiczeń obok telefon

Moje Fizjo+. Aplikacja, która pomoże Ci w walce z bólem kręgosłupa

Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnił do pobrania aplikację Moje Fizjo+, która doraźnie ma pomóc w walce z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, barku i biodra.
Celem aplikacji jest przedstawienie ćwiczeń poprawiających elastyczność i siłę mięśni, co w połączeniu z automasażem, może złagodzić ból lub go wyeliminować.
 • plakat promujący szczepienia przeciwko pneumokokom

Szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób po 50 roku życia

Nasza Przychodnia w Nowym Dworze Mazowieckim zaprasza do skorzystania z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom realizowanym w ramach „Programu polityki zdrowotnej w zakresie szczepień przeciwko pneumokokom dla osób powyżej 50 roku życia z województwa mazowieckiego”.
 • plakat sprawdź gdzie się zaszczepisz przeciw grypie

Szczepienia przeciwko grypie

Na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia została opublikowana lista placówek, w których można się zaszczepić. Szczepionki przeciwko grypie są tylko na receptę.
 • rezonans magnetyczny w szpitalu

Pracownia rezonansu magnetycznego w szpitalu

Od listopada 2021 r. zapraszamy do zapisów w nowo otwartej pracowni rezonansu magnetycznego. Został tam uruchomiony najnowszej generacji 1,5 - teslowy aparat rezonansu magnetycznego.
 • logo alzheimer rozumiem wspieram

„Alzheimer – rozumiem – wspieram” – kampania informacyjna

Temat chorób otępiennych jest ważnym problemem społecznym. Dziś w naszym kraju ponad 500 tysięcy osób żyje z otępieniem, w tym 300 tysięcy z chorobą Alzheimera. Prognozy wskazują, że za 25 lat będzie ich dwa razy więcej.