Powiat Nowodworski

Przejście do sekcji:

Odnośniki

Menu

Treść

Spotkanie dotyczące organizacji pracy szkół w nowym roku szkolnym

W dniu 19 sierpnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie Starosty Nowodworskiego z dyrektorami szkół z terenu powiatu w sprawie przygotowania placówek do pracy w nowym roku szkolnym w warunkach zagrożenia epidemiologicznego. W spotkaniu wzięli udział również m.in. Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Dworze Mazowieckim, a także kierownik Wydziału Obsługi Szkół i Edukacji i pracownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności.

Podczas dyskusji dyrektorzy przedstawili plany organizacji pracy po zakończeniu wakacji. Każda ze szkół ma wypracowane procedury dotyczące ochrony uczniów i pracowników przed możliwością zakażenia koronawirusem. Placówki wyposażone są w środki dezynfekcyjne, maseczki i termometry. Posiadają również miejsca izolacji na wypadek zakażenia.

Jednym z głównych punktów spotkania było także omówienie procedur postępowania szkół w razie podejrzenia lub wykrycia na ich terenie zakażenia COVID-19.

W tym roku w szkołach nie będzie tradycyjnych uroczystości inaugurujących nowy rok szkolny, natomiast szczegółowe informacje dotyczące przebiegu nauki w warunkach epidemii wychowawcy przekażą uczniom w najbliższym czasie.

 • Spotkanie Starosty Nowodworskiego z dyrektorami szkół w...
 • Na zdjęciu Starosta Nowodworski wraz z kierownikiem...
 • Na zdjęciu dyrektorzy szkół omawiający plan organizacji...
 • Dyrektorzy szkół uczestniczący w spotkaniu

Instrukcja obsługi systemu wspomagającego rekrutację

Zapraszamy uczniów klas ósmych do zapoznania się z instrukcją obsługi systemu wspomagającego rekrutację do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat nowodworski, nabór na rok szkolny 2020/2021.

Rusza XIX edycja Programu Stypendiów Pomostowych

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XIX edycję Programu Stypendiów Pomostowych 2020/2021 przy wsparciu organizacyjnym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Jak każdego roku, na ambitnych i zdolnych tegorocznych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka około 600 stypendiów pomostowych na I rok studiów.

Stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy. Stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich oraz staży zagranicznych.

XIX edycja realizowana będzie w czterech segmentach. KOWR wspiera organizacyjnie Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości w Segmencie IA, który adresowany jest do młodzieży pochodzącej z rodzin byłych pracowników PGR, spełniającej łącznie następujące warunki:

 1. są obywatelami polskimi lub posiadają Kartę Polaka;
 2. są dziećmi byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej, którzy byli zatrudnieni w tych gospodarstwach na podstawie umowy o pracę w okresie co najmniej 2 lat;
 3. mieszkają na terenach wiejskich lub miastach do 20 tys. mieszkańców, co potwierdzone jest zameldowaniem. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia Programu na stronie www.stypendia-pomostowe.pl;
 4. pochodzą z rodzin, w których dochód w przeliczeniu na osobę lub dochód osoby uczącej się nie jest wyższy niż 1820 zł brutto, wyliczony w czerwcu 2020 r. Jeśli członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, do dochodu nie wlicza się świadczeń otrzymywanych w związku z niepełnosprawnością;
 5. osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 90. Algorytm obliczenia liczby punktów zamieszczony jest w załączniku do Regulaminu.

Rekrutacja do programu przebiegać będzie on-line na www.stypendia-pomostowe.pl. Tam też zamieszczone są szczegółowe informacje i dokumenty dotyczące Programu.

Program Stypendiów Pomostowych jest jednym z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce. Dotychczas, w ramach programu, na I rok nauki na studiach stacjonarnych, przyznano ponad 16 700 stypendiów.

Partnerami programu są obecnie mi.in.: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Narodowy Bank Polski, Fundacja Wspomagania Wsi, Fundacja BNP Paribas, a także koalicja lokalnych organizacji pozarządowych. Na realizację osiemnastu edycji programu Partnerzy przeznaczyli ponad 117 milionów zł. Realizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

 • autor: http://www.kowr.gov.pl

Przed nami egzaminy maturalne

Już za tydzień rozpoczną się egzaminy maturalne. Tegoroczne przygotowania do matury były inne niż zwykle, jednak jesteśmy pewni, że Maturzyści celująco zdadzą wszystkie egzaminy. Drodzy Maturzyści, przyjmijcie kilka ciepłych słów od Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty.

GRARANTANNA - pobyt w domu nie musi być nudny

Ministerstwo Cyfryzacji objęło najmłodszych obywateli GRARANATNNĄ! Czyli cyklem różnego typu aktywności internetowych, które znaleźć można w jednym miejscu – na stronie www.grarantanna.pl Codziennie będą  tam publikowane kolejne wyzwania, dzięki którym czas w domu minie szybko i aktywnie.

Oto kilka przykładów: sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu. Będą również nagrody!

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało między innymi:

 • Quizy historyczne

Dla tych, którzy skończyli już 10 lat. To świetny sposób na przypomnienie sobie najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Biorąc udział w quizie uczniowie mają szansę na wygraną! Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody - zestawy planszówkowych gier historycznych.

W quizach znaleźć można sporo pytań o znane wydarzenia i postaci. Spokojnie, nie trzeba być chodzącą encyklopedią, aby wygrać. Wystarczy ruszyć głową i być spostrzegawczym! To nie klasówka, ani sprawdzian. To dobra zabawa!

 • Zagadkowa przygoda

To zestaw 40 łamigłówek, w które może zagrać każdy. Są to specjalnie przygotowane zagadki logiczne, matematyczne i językowe.

Rozwiązując je sprawdzić można wiedzę, ale i pobudzić wyobraźnię i kreatywność. Poćwiczyć skupienie i koncentrację, cierpliwość, i skrupulatność. To świetna rozrywka do grania samodzielnie i w zespołach - można je rozwiązywać z rodziną lub znajomymi. W tym drugim przypadku – koniecznie #zostańwdomu i łącz się przez internet.

 • #edukatywni

Pobyt w domu uczniowie wykorzystać mogą produktywnie i wziąć udział w wyzwaniu #edukatywni! W skrócie chodzi o to, by dzielić się swoją wiedzą z jednego z przedmiotów szkolnych. Szczegóły na www.grarantanna.pl.

UWAGA! Uczniowie szkół ponadpodstawowych, mogą dołączyć do wyzwania i wygrać jedną z trzech super nagród: laptopa gamingowego, smartfona lub aparat. Jedyne co muszą zrobić, to dołączyć do grupy #edukatywni na Facebooku i wykonywać zadania.

 • sesje RPG online

Gry RPG (ang. role playing games) często po polsku nazywane są grami fabularnymi, narracyjnymi lub też grami wyobraźni. Polegają na wspólnym opowiadaniu historii według ustalonych wcześniej reguł w wyobrażonym świecie. Jest to gra towarzyska, w którą zazwyczaj gra się przy jednym stole, ALE równie często można też znaleźć informacje o graniu w RPG przez internet. Szczególnie teraz - to dobry pomysł! 

To tylko kilka przykładów. Więcej informacji na: www.grarantanna.pl oraz w mediach społecznościowych na profilu Ministerstwa Cyfryzacji i Fundacji Teatrikon, która pomaga w przeprowadzeniu GRARANTANNY.

 • autor: Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji, www.wartowiedzieć.pl

Wsparcie psychologiczne - dyżur specjalistów

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nowym Dworze Mazowieckim informuje, że w sytuacji zagrożenia zarażeniem koronawirusem COVID-19, zorganizowaliśmy wsparcie psychologiczne dla chorych i ich rodzin, a także dla osób przeżywających kryzys psychiczny.

Wyznaczony specjalista: Grażyna Cichocka-Domańska,

telefon 601-500-614

godziny dyżuru pod telefonem pn. – pt. w godz. 10.00 - 14.00

Można również zgłosić taką potrzebę w sekretariacie - wyznaczony przez dyrektora lub kierownika Filii w Nasielsku pracownik skontaktuje się z tą osobą i najszybciej jak tylko będzie to możliwe, przeprowadzi zdalnie rozmowę wspierającą , tj. przez telefon, kontakt telefoniczny do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nowy Dwór Mazowiecki 22 775-20-13 godz. 9.00-13.00.

Kontakt telefoniczny do Filii w Nasielsku 23 691-26-47 dyżur w godz. 9.00-13.00.

Kontakt jest również możliwy za pośrednictwem fanpage poradni https://www.facebook.com/Poradnia-Psychologiczno-Pedagogiczna-w-Nowym-Dworze-Mazowieckim-363445663795763/

lub fanpage Filii w Nasielsku https://www.facebook.com/Poradnia-Psychologiczno-Pedagogiczna-w-Nasielsku-105246970945339/

 • autor: Beata Rusek Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Dworze Mazowieckim, data: 2020-03-24

Znajdź z nami stypendium dopasowane do Ciebie!

 • Plakat o stypendium

Fundacja Dobra Sieć od ponad 10 lat aktywnie działa na rzecz popularyzacji wiedzy o różnorodnych możliwościach wsparcia wśród młodych ludzi. Od 2006 roku, w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Fundacja prowadzi portal MojeStypendium.pl, którego głównym filarem jest baza ofert stypendialnych, konkursów i staży. Od początku istnienia serwisu zgromadzone zostało w niej ponad 11 tysięcy ofert. Stypendia często otwierają furtkę do edukacji, rozwoju zawodowego czy wyjazdu, które w inny sposób byłyby trudne do osiągnięcia. Warto zatem poświęcić chwilę na przejrzenie ofert – istnieje duża szansa, że znajdziecie coś dla siebie. Ponadto, w latach 2017-2018 zespół Fundacji Dobra Sieć przeprowadził badanie polskich organizacji stypendialnych. Na podstawie raportu została opracowana broszura „Stypendia. Co? Gdzie? Jak?” , która w przystępny sposób przedstawia podstawowe informacje o rynku stypendialnym w Polsce, a także zawiera opisy trzech innowacyjnych programów stypendialnych i wskazówki, gdzie szukać dalszych informacji o stypendiach. Jeśli w tematyce stypendiów czujecie się zupełnie „zieloni”, przejrzenie naszej broszury może pomóc Wam rozpocząć poszukiwania.

Dofinansowanie na ERASMUS+

Miło nam poinformować, że po raz kolejny Zespół Szkół Zawodowych przy ul. Lipowej 10 w Nasielsku będący placówką oświatową Powiatu Nowodworskiego otrzymał dofinansowanie w ramach programu ERASMUS+. Dofinansowanie w wysokości 54 603,00 EUR przeznaczone zostanie na wsparcie młodzieży, która wyjedzie na praktyki zawodowe do Grecji. Wsparciem objętych zostanie 30 uczniów (6 uczniów o profilu technik logistyk, 11 o profilu technik ekonomista oraz 13 o profilu technik informatyk). Celem projektu jest:

- Podniesienie własnych kompetencji zawodowych w ramach wybranego kierunku kształcenia według nowoczesnych europejskich standardów,
- Aktualizowanie swojej wiedzy przez bezpośredni kontakt z rzeczywistym środowiskiem pracy,
- Zdobycie doświadczenia praktycznego i nowych umiejętności,
- Poznanie praktycznych rozwiązań stosowanych w zagranicznych firmach i przedsiębiorstwach,
- Podniesienie kompetencji językowych,
- Poznanie dziedzictwa kulturowego państw europejskich,
- Nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami poza granicami kraju,
- Wzrost szans na zatrudnienie na lokalnym i europejskim rynku prac.

Komunikat Narodowej Agencji Programu Erasmus+ o dofinansowaniu (poz. 61) https://erasmusplus.org.pl/wp-content/uploads/2019/06/KA102_komunikat_wyniki_strona_VET_2019.pdf

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

STAROSTWO POWIATOWE W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

tel. 22 765 32 00 fax. 22 765 32 01
sekretariat: tel. 22 765 32 90
email: sekretariat@nowodworski.pl

Dane do faktur:
Powiat Nowodworski
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP 531-16-88-975

Kliknij w tekst aby zobaczyć INNE KONTAKTY

Starostwo Powiatowe korzysta z platformy ePUAP i posiada następujące skrytki:

 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Uwaga!
Aby można było złożyć wniosek, konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP - konto jest bezpłatne.

Fotokod z danymi adresowymi i kontaktowymi

Od 1 czerwca 2020 r. Starostwo Powiatowe czynne jest:

poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 16:00


Wydział Komunikacji i Transportu przyjmuje interesantów:

poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 12:00 oraz 13:00 - 15:00
 

 • Rejestracja pojazdów tel. 22 765 32 84
 • Leasing tel. 22 765 32 83
 • Prawa jazdy tel. 22 765 32 82
 • Licencje tel. 22 765 32 85

email: komunikacja@nowodworski.pl

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH

Administrator danych osobowych.

Administratorem Państwa danych osobowych będzie STAROSTA NOWODWORSKI z siedzibą w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim, przy ul. Ignacego Paderewskiego 1B.

Można się z nami kontaktować w następujący sposób:

 1. listownie: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Ignacego Paderewskiego 1B, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
 2. za pośrednictwem platformy ePUAP:
 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Inspektor ochrony danych

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO) jest Beata Duch - Kosiorek. Można się z nim kontaktować poprzez e-mail na adres: iodo@nowodworski.pl.

Do Inspektora Ochrony Danych należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez UODO, w tym realizacji Państwa praw.

Cele i podstawy przetwarzania

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w związku z realizacją obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c) oraz wykonywaniem przez administratora zadań realizowanych w interesie publicznym  lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e). 

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych będą Minister Cyfryzacji w związku z zamieszczeniem formularza wniosku na platformie E-PUAP oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego w związku z korzystaniem z systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD).

Okres przechowywania danych

Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe do chwili realizacji zadania, do którego dane osobowe zostały zebrane a następnie, jeśli chodzi o materiały archiwalne, przez czas wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2018 r. poz. 217 ze zm.).

Prawa osób, których dane dotyczą

Zgodnie z RODO przysługuje Państwu:

 1. prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 2. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 3. prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej;
 4. prawo do ograniczenia przetwarzania danych;
 5. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
 6. prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa)

 

Mapa powiatu nowodworskiego

[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego
[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zamknięte Starostwo