Powiat Nowodworski

Przejście do sekcji:

Odnośniki

Menu

Treść

Program stypendialny dla ósmoklasistów

Już po raz dziesiąty Fundacja EFC wraz ze swoim partnerem strategicznym, Fundacją Rodziny Staraków, prowadzi rekrutację do swojego flagowego programu - jednego z najbardziej kompleksowych programów stypendialnych w kraju.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są przez formularz dostępny na stronie efc.edu.pl.

Horyzonty to szerokie wsparcie dla ósmoklasistów z małych miejscowości pochodzących z rodzin o skromnych dochodach, którzy chcą zdobywać wiedzę w najciekawszych liceach i technikach w dużych miastach. W Warszawie to LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, XXXIII LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika oraz Technikum Mechatroniczne nr 1. Stypendyści Horyzontów angażują się społecznie, trzymają się razem, dbają o rozwój osobisty w szkole i poza nią.

Program oferuje pomoc materialną w postaci pokrycia kosztów mieszkania i wyżywienia w bursie, nauki w szkole, zajęć w szkole językowej czy letnich i zimowych wyjazdów. Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC - wykwalifikowani koordynatorzy regionalni i psycholog. Uczestnicy programu są traktowani poważnie i po partnersku, w trudnych sytuacjach nigdy nie są sami. Wspólnie spędzają wakacje, biorą udział w warsztatach. Przestrzeni do kreatywnego myślenia i wspólnego działania jest całe mnóstwo!

Horyzonty to również zobowiązanie ze strony stypendystów do działania na rzecz innych - od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom. To unikalne doświadczenie, dzięki któremu stypendyści mogą stać się samodzielnymi, odważnymi, świadomymi studentami, obywatelami, pracownikami - po prostu dojrzałymi ludźmi.

W programie wzięło udział już 735 uczniów szkół średnich, obecnie opieką fundacji jest objętych 231 uczniów. Absolwenci programu zrzeszają się w Stowarzyszeniu Alumni EFC, które prężnie wspiera podopiecznych Fundacji i podtrzymuje więzi między stypendystami. Wokół Horyzontów działa energiczna, zżyta społeczność, w której każdy znajdzie dla siebie miejsce.

Więcej informacji na www.efc.edu.pl

 • autor: Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC
 • Stypendium Horyzonty - plakat informacyjny

GRARANTANNA - pobyt w domu nie musi być nudny

Ministerstwo Cyfryzacji objęło najmłodszych obywateli GRARANATNNĄ! Czyli cyklem różnego typu aktywności internetowych, które znaleźć można w jednym miejscu – na stronie www.grarantanna.pl Codziennie będą  tam publikowane kolejne wyzwania, dzięki którym czas w domu minie szybko i aktywnie.

Oto kilka przykładów: sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu. Będą również nagrody!

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało między innymi:

 • Quizy historyczne

Dla tych, którzy skończyli już 10 lat. To świetny sposób na przypomnienie sobie najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Biorąc udział w quizie uczniowie mają szansę na wygraną! Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody - zestawy planszówkowych gier historycznych.

W quizach znaleźć można sporo pytań o znane wydarzenia i postaci. Spokojnie, nie trzeba być chodzącą encyklopedią, aby wygrać. Wystarczy ruszyć głową i być spostrzegawczym! To nie klasówka, ani sprawdzian. To dobra zabawa!

 • Zagadkowa przygoda

To zestaw 40 łamigłówek, w które może zagrać każdy. Są to specjalnie przygotowane zagadki logiczne, matematyczne i językowe.

Rozwiązując je sprawdzić można wiedzę, ale i pobudzić wyobraźnię i kreatywność. Poćwiczyć skupienie i koncentrację, cierpliwość, i skrupulatność. To świetna rozrywka do grania samodzielnie i w zespołach - można je rozwiązywać z rodziną lub znajomymi. W tym drugim przypadku – koniecznie #zostańwdomu i łącz się przez internet.

 • #edukatywni

Pobyt w domu uczniowie wykorzystać mogą produktywnie i wziąć udział w wyzwaniu #edukatywni! W skrócie chodzi o to, by dzielić się swoją wiedzą z jednego z przedmiotów szkolnych. Szczegóły na www.grarantanna.pl.

UWAGA! Uczniowie szkół ponadpodstawowych, mogą dołączyć do wyzwania i wygrać jedną z trzech super nagród: laptopa gamingowego, smartfona lub aparat. Jedyne co muszą zrobić, to dołączyć do grupy #edukatywni na Facebooku i wykonywać zadania.

 • sesje RPG online

Gry RPG (ang. role playing games) często po polsku nazywane są grami fabularnymi, narracyjnymi lub też grami wyobraźni. Polegają na wspólnym opowiadaniu historii według ustalonych wcześniej reguł w wyobrażonym świecie. Jest to gra towarzyska, w którą zazwyczaj gra się przy jednym stole, ALE równie często można też znaleźć informacje o graniu w RPG przez internet. Szczególnie teraz - to dobry pomysł! 

To tylko kilka przykładów. Więcej informacji na: www.grarantanna.pl oraz w mediach społecznościowych na profilu Ministerstwa Cyfryzacji i Fundacji Teatrikon, która pomaga w przeprowadzeniu GRARANTANNY.

 • autor: Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji, www.wartowiedzieć.pl

Wsparcie psychologiczne - dyżur specjalistów

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nowym Dworze Mazowieckim informuje, że w sytuacji zagrożenia zarażeniem koronawirusem COVID-19, zorganizowaliśmy wsparcie psychologiczne dla chorych i ich rodzin, a także dla osób przeżywających kryzys psychiczny.

Wyznaczony specjalista: Grażyna Cichocka-Domańska,

telefon 601-500-614

godziny dyżuru pod telefonem pn. – pt. w godz. 10.00 - 14.00

Można również zgłosić taką potrzebę w sekretariacie - wyznaczony przez dyrektora lub kierownika Filii w Nasielsku pracownik skontaktuje się z tą osobą i najszybciej jak tylko będzie to możliwe, przeprowadzi zdalnie rozmowę wspierającą , tj. przez telefon, kontakt telefoniczny do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nowy Dwór Mazowiecki 22 775-20-13 godz. 9.00-13.00.

Kontakt telefoniczny do Filii w Nasielsku 23 691-26-47 dyżur w godz. 9.00-13.00.

Kontakt jest również możliwy za pośrednictwem fanpage poradni https://www.facebook.com/Poradnia-Psychologiczno-Pedagogiczna-w-Nowym-Dworze-Mazowieckim-363445663795763/

lub fanpage Filii w Nasielsku https://www.facebook.com/Poradnia-Psychologiczno-Pedagogiczna-w-Nasielsku-105246970945339/

 • autor: Beata Rusek Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Dworze Mazowieckim, data: 2020-03-24

Konkurs historyczny dla uczniów

Szanowni Państwo, na prośbę organizatorów publikujemy zaproszenie dla młodzieży oraz nauczycieli ze szkół do udziału w V edycji konkursu historycznego Patria Nostra.

Konkurs Patria Nostra objęty jest patronatem:

======================================

    -- Ministra Edukacji Narodowej

    -- Ministra Spraw Zagranicznych

    -- Mazowieckiego Kuratora Oświaty

    -- oraz wielu innych szanowanych osób i instytucji

 

NAGRODA GŁÓWNA  --  wycieczki do Brukseli

NAGRODY POZOSTAŁE  --  dla wszystkich uczestnicy konkursu. Szczegóły znajdują się na plakacie.

 • Plakat konkursu

Znajdź z nami stypendium dopasowane do Ciebie!

 • Plakat o stypendium

Fundacja Dobra Sieć od ponad 10 lat aktywnie działa na rzecz popularyzacji wiedzy o różnorodnych możliwościach wsparcia wśród młodych ludzi. Od 2006 roku, w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Fundacja prowadzi portal MojeStypendium.pl, którego głównym filarem jest baza ofert stypendialnych, konkursów i staży. Od początku istnienia serwisu zgromadzone zostało w niej ponad 11 tysięcy ofert. Stypendia często otwierają furtkę do edukacji, rozwoju zawodowego czy wyjazdu, które w inny sposób byłyby trudne do osiągnięcia. Warto zatem poświęcić chwilę na przejrzenie ofert – istnieje duża szansa, że znajdziecie coś dla siebie. Ponadto, w latach 2017-2018 zespół Fundacji Dobra Sieć przeprowadził badanie polskich organizacji stypendialnych. Na podstawie raportu została opracowana broszura „Stypendia. Co? Gdzie? Jak?” , która w przystępny sposób przedstawia podstawowe informacje o rynku stypendialnym w Polsce, a także zawiera opisy trzech innowacyjnych programów stypendialnych i wskazówki, gdzie szukać dalszych informacji o stypendiach. Jeśli w tematyce stypendiów czujecie się zupełnie „zieloni”, przejrzenie naszej broszury może pomóc Wam rozpocząć poszukiwania.

Dofinansowanie na ERASMUS+

Miło nam poinformować, że po raz kolejny Zespół Szkół Zawodowych przy ul. Lipowej 10 w Nasielsku będący placówką oświatową Powiatu Nowodworskiego otrzymał dofinansowanie w ramach programu ERASMUS+. Dofinansowanie w wysokości 54 603,00 EUR przeznaczone zostanie na wsparcie młodzieży, która wyjedzie na praktyki zawodowe do Grecji. Wsparciem objętych zostanie 30 uczniów (6 uczniów o profilu technik logistyk, 11 o profilu technik ekonomista oraz 13 o profilu technik informatyk). Celem projektu jest:

- Podniesienie własnych kompetencji zawodowych w ramach wybranego kierunku kształcenia według nowoczesnych europejskich standardów,
- Aktualizowanie swojej wiedzy przez bezpośredni kontakt z rzeczywistym środowiskiem pracy,
- Zdobycie doświadczenia praktycznego i nowych umiejętności,
- Poznanie praktycznych rozwiązań stosowanych w zagranicznych firmach i przedsiębiorstwach,
- Podniesienie kompetencji językowych,
- Poznanie dziedzictwa kulturowego państw europejskich,
- Nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami poza granicami kraju,
- Wzrost szans na zatrudnienie na lokalnym i europejskim rynku prac.

Komunikat Narodowej Agencji Programu Erasmus+ o dofinansowaniu (poz. 61) https://erasmusplus.org.pl/wp-content/uploads/2019/06/KA102_komunikat_wyniki_strona_VET_2019.pdf

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

STAROSTWO POWIATOWE W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

tel. 22 765 32 00 fax. 22 765 32 01
sekretariat: tel. 22 765 32 90
email: sekretariat@nowodworski.pl

Dane do faktur:
Powiat Nowodworski
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP 531-16-88-975

INNE KONTAKTY

Starostwo Powiatowe korzysta z platformy ePUAP i posiada następujące skrytki:

 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Uwaga!
Aby można było złożyć wniosek, konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP - konto jest bezpłatne.

Fotokod

Starostwo Powiatowe jest czynne w:

poniedziałek 9:00 - 17:00
wtorek - piątek 8:00 - 16:00

Wydział Komunikacji i Transportu przyjmuje klientów w:

poniedziałek 9:00 - 16:45
wtorek - piątek 8:00 - 15:00

 • Rejestracja pojazdów tel. 22 765 32 84
 • Leasing tel. 22 765 32 83
 • Prawa jazdy tel. 22 765 32 82
 • Licencje tel. 22 765 32 85

email: komunikacja@nowodworski.pl

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH

Administrator danych osobowych.

Administratorem Państwa danych osobowych będzie STAROSTA NOWODWORSKI z siedzibą w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim, przy ul. Ignacego Paderewskiego 1B.

Można się z nami kontaktować w następujący sposób:

 1. listownie: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Ignacego Paderewskiego 1B, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
 2. za pośrednictwem platformy ePUAP:
 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Inspektor ochrony danych

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO) jest Beata Duch - Kosiorek. Można się z nim kontaktować poprzez e-mail na adres: iodo@nowodworski.pl.

Do Inspektora Ochrony Danych należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez UODO, w tym realizacji Państwa praw.

Cele i podstawy przetwarzania

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w związku z realizacją obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c) oraz wykonywaniem przez administratora zadań realizowanych w interesie publicznym  lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e). 

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych będą Minister Cyfryzacji w związku z zamieszczeniem formularza wniosku na platformie E-PUAP oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego w związku z korzystaniem z systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD).

Okres przechowywania danych

Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe do chwili realizacji zadania, do którego dane osobowe zostały zebrane a następnie, jeśli chodzi o materiały archiwalne, przez czas wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2018 r. poz. 217 ze zm.).

Prawa osób, których dane dotyczą

Zgodnie z RODO przysługuje Państwu:

 1. prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 2. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 3. prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej;
 4. prawo do ograniczenia przetwarzania danych;
 5. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
 6. prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa)

 

Mapa powiatu nowodworskiego

[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego
[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Jak załatwić sprawę w Starostwie w czasie epidemii?