EDUKACJA

Ważne terminy dla ósmoklasistów

Ósmoklasisto zapisz daty. 

  • od 15 maja 2024 do 29 maja 2024 r. do godz. 15:00

złóż wniosek o przyjecie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami (podpisany przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna).

  • plakat promujący, chłopak z laptopem w ręku

Dygestorium w LO Nowy Dwór Mazowiecki

W pracowni chemicznej nowodworskiego liceum stanęło dygestorium, nazywane również wyciągiem laboratoryjnym. Urządzenie ma kształt zbliżony do dużej szafy i jest wyposażone w odpowiedni system wentylacji, który zapobiega wydostawaniu się do atmosfery laboratorium szkodliwych lotnych substancji. Dzięki takiej konstrukcji można przeprowadzać bezpieczne doświadczenia i eksperymenty bez ryzyka chociażby pożaru.

Stypendium Starosty Nowodworskiego dla Jakuba

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego - Jakub Piasecki, otrzymał jednorazowe Stypendium Starosty Nowodworskiego  za osiągnięcia sportowe. Na co dzień jest zawodnikiem reprezentującym barwy Centrum Sportowego Bastion w Nowym Dworze Mazowieckim. Kuba w dniach 15-18 czerwca 2023 r. uczestniczył w Pucharze Europy, gdzie wywalczył złoty medal w Taekwon-do. Gratulujemy i życzymy sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej.

Konkurs na mural niepodległościowy

W Liceum Ogólnokształcącym im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim z okazji Święta Niepodległości został zorganizowany konkurs na mural niepodległościowy. Młodzież wykazała się bardzo dużą wyobraźnią i inwencją twórczą oraz umiejętnościami plastycznymi. Komisja, która oceniała wyniki pracy miała bardzo trudne zadanie wybrać ten najlepszy.

Rozmowy dot. Młodzieżowej Rady Powiatu Nowodworskiego

Przedstawiciele szkół ponadpodstawowych oraz opiekunowie szkolnych samorządów zawitali do Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim na spotkanie z Starostą Krzysztofem Kapustą. Głównym tematem spotkania było wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży. W jaki sposób to osiągnąć? Powołując do życia Młodzieżową Radę Powiatu Nowodworskiego.

Stypendium Starosty Nowodworskiego dla Julii

Stypendium Starosty Nowodworskiego za osiągniecia sportowe otrzymała kolejna utalentowana uczennica. Julia Pawlak, która uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, z zamiłowaniem trenuje kick-boxing.

Cykl webinariów dla uczniów i nauczycieli

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i nauczycieli na cykl webinariów CEDUR organizowany w ramach kampanii World Investor Week (WIW), 3-6 października 2023 roku

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Kochani uczniowie to tylko 186 dni nauki szkolnej, a najbliższe wolne dni to zimowa przerwa świąteczna i ferie, które w województwie mazowieckim zaplanowane są od 15 do 28 stycznia 2024 r.

Oddział przygotowania wojskowego w LO Nasielsk

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży z naszego powiatu służbami mundurowymi, dzisiaj w Sztabie 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Nowym Dworze Mazowieckim w obecności Starosty Krzysztofa Kapusty i Wicestarosty Pawła Calaka zostało podpisane porozumienie o wzajemnej współpracy.

Narada z dyrektorami szkół ponadpodstawowych

Trwają intensywne przygotowania do roku szkolnego 2023/2024. W środę 23 sierpnia odbyła się narada dyrektorów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest powiat nowodworski. Głównym tematem spotkania była rekrutacja do klas 1.

Nauczyciele mianowani

"Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej."- niesie treść ślubowania dla nauczycieli.

Stypendium dla pięściarza

Jednorazowe stypendium Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymał Krzysztof Zakrzewski - uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim. Krzysztof podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Wałczu w dniach 14-20 kwietnia 2023 r. zdobył I miejsce, a tym samym uzyskał tytuł Mistrza Polski Kadetów w boksie.

Zakończenie roku szkolnego maturzystów

W piątek rok szkolny 2022/2023 zakończyli tegoroczni maturzyści. W szkołach prowadzonych przez powiat nowodworski wszyscy absolwenci podczas apeli pożegnali się z kadrą pedagogiczną dziękując za przekazaną wiedzę. Była to zarazem okazja do wręczenia stypendiów Starosty Nowodworskiego za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia edukacyjne. Gratulujemy najlepszym, a wszystkim abiturientom życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym.

Spotkanie z przedstawicielami Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie

Na zaproszenie Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty oraz Wicestarosty Pawła Calaka odbyło się spotkanie dyrektorów szkół ponadpodstawowych z przedstawicielami uczelni. W spotkaniu wzięli udział Wicedyrektor ZSZ Nasielsk, Dyrektor LO NDM i LO Nasielsk, Dyrektor i Wicedyrektor ZSZ nr 1, a ze strony uczeni Rektor dr inż. Grzegorz Koc, Prorektor prof. dr hab. Leszek Zygner, Kanclerz mgr inż. Piotr Wójcik, oraz dwóch przedstawicieli Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie.