Powiat Nowodworski

Przejście do sekcji:

Odnośniki

Menu

Treść

Kolejna edycja badań dla dzieci w powiecie nowodworskim!

Serdecznie zachęcamy Rodziców do zapisów swoich pociech na bezpłatne badania USG w ramach akcji „NIE nowotworom u dzieci”.

Co?

W ramach wydarzenia wykonywane będą badania przesiewowe USG w obszarze jamy brzusznej oraz układu moczowego i płciowego – u chłopców moszny a u dziewczynek miednicy mniejszej. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Dla kogo?

Badaniami objęte są dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat zamieszkujące teren powiatu nowodworskiego.

Kiedy i gdzie?

Badania odbędą się w dniach 30 czerwca (czwartek) i 1 lipca (piątek) 2022 r. na parkingu przed Starostwem Powiatowym, ul. Ignacego Paderewskiego 1B, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki.

Zapisy

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc w dniach 20-21 czerwca (poniedziałek i wtorek) br. pod numer telefonu 664 492 475 od 8:00 do 16:00. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Cel badań

Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Nowa formuła programu oznacza skupienie się na badaniach USG jamy brzusznej, w kierunku zmian nowotworowych oraz wrodzonych wad nerek i dróg moczowych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego.

 • Plakat informujący o badaniach, treść w akapicie

Skorzystaj z bezpłatnych badań mammograficznych w powiecie nowodworskim!

LUX MED Diagnostyka zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku badanie mogą wykonać Panie, które urodziły się w 1972 roku.

Gdzie?

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowościach:

 • Leoncin – 12 maja 2022 r. w godzinach od 8.30 do 11.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Partyzantów 3,
 • Zakroczym – 18 maja 2022 w godzinach od 8.30 do 11.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Koźmińskiego 11.

Dla kogo?

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także:

 • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
 • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki albo mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Zapisy na badania

Na badania obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Dodatkowe informacje

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego, należy stawić się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Zachęcamy, aby nie zwlekać z realizacją badań – systematyczna mammografia umożliwia wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

 • autor: Luxmed Diagnostyka

Listopad Miesiącem Świadomości Raka Prostaty

W Polsce rak gruczołu krokowego jest drugim, co do częstości występowania nowotworem u mężczyzn. Rocznie choruje ponad 16 tysięcy osób, z czego umiera ponad 5 tysięcy.

Wiemy jak ważne jest wczesne zdiagnozowanie choroby, gdyż sprzyja skutecznemu leczeniu. Dlatego dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim z Gabinetem Specjalistyczno-Rehabilitacyjnym „DANMED” w Nowym Dworze Mazowieckim w listopadzie można skorzystać z bezpłatnej konsultacji z fizjoterapeutą urologicznym, który dokona oceny funkcjonowania dna miednicy i udzieli cennych wskazówek w celu poprawy jakości życia mężczyznom zmagającym się z problemami w tej sferze.

Jeżeli jesteś po operacji radykalnej prostatektomii lub tuż przed nią oraz dotyczą Cię:

- problem z nietrzymaniem moczu,

- problemy z erekcją,

- problemy z nadaktywnym pęcherzem,

zadzwoń 508 428 850 i umów się na spotkanie z fizjoterapeutą.

 • niebieskie litery, sylwetka lekarza w tle oraz niebieska...

Powiatowy Miesiąc Zdrowia za nami!

W październiku br. mieszkańcy powiatu nowodworskiego mieli możliwość skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych wykonywanych na podstawie próbek krwi: poziomu glukozy, stężenia TSH, prób wątrobowych ASPAT i ALAT oraz cholesterolu całkowitego. Wykonać je można było w Przychodni Specjalistycznej przy ul. Paderewskiego 7 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Badania cieszyły się wyjątkową popularnością, w efekcie czego zostały wyczerpane już 20 października w ilości 1975 sztuk. Dziękujemy za zainteresowanie i zachęcamy do regularnej profilaktyki zdrowotnej własnej i swoich najbliższych.

 • niebieska grafika, białe litery

Bezpłatna mammografia dla mieszkanek powiatu nowodworskiego!

Szanowni Państwo,

Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach listopadowej akcji: Mamo! Mamo! Mammobus! Pier(w)si na badania, zaprasza do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych wykonywanych w mammobusach. Badania adresowane są do ubezpieczonych kobiet w wieku 50 – 69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub otrzymały pisemne wskazanie do ponownego wykonania badania po upływie 12 miesięcy i nie były leczone z powodu raka piersi.

Na terenie powiatu nowodworskiego z badań w mammobusie będzie można skorzystać:

 • Nowy Dwór Mazowiecki: 04.11.2021r., w godzinach 9:00 - 17:00, ul. Morawicza 2a, tel. (58) 767 34 44
 • Nowy Dwór Mazowiecki: 15.11.2021r., w godzinach 9:00 - 16:00, Park Miejski im. Józefa Wybickiego, tel. (58) 666 24 44
 • Nowy Dwór Mazowiecki: 22.11.2021r., w godzinach 9:00 - 12:00, ul. Sportowa 66, tel. (58) 325 76 02
 • Pomiechówek: 05.11.2021r., w godzinach 13:00 - 17:00, ul. Szkolna 3, tel. (42) 254 64 11
 • Nasielsk: 05.11.2021r., w godzinach 9:00 - 12:00, ul. Sportowa 2, tel. (42) 254 64 11

Regularne wykonywanie badań profilaktycznych ma na celu wczesne rozpoznawanie wielu schorzeń, co w efekcie zwiększa szanse całkowitego wyleczenia.

Informacje dotyczące wszystkich postojów mammobusów na terenie województwa mazowieckiego dostępne są na stronie: http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/harmonogram-postoju-mammobusów/

 • ulotka informacyjna, różowa ramka w środku tekst
 • na górze strony rysunek kobiet w tle mammobus, na dole...

Październik Powiatowym Miesiącem Zdrowia

Nawet jeżeli czujemy się dobrze, warto regularnie wykonywać badania profilaktyczne. Takie badania zwiększają szansę na wczesne wykrycie choroby i leczenie jej w początkowym stadium. W XXI wieku, ze względu na intensywny tryb życia, wszechobecny stres oraz nieprawidłową dietę, szacuje się że za 71% zgonów odpowiadają choroby cywilizacyjne, którym często można zapobiec. Dlatego zachęcamy do brania udziału w dostępnych badaniach profilaktycznych, a już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w akcji profilaktycznej organizowanej przez powiat nowodworski.

Jakie badania?

Bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu nowodworskiego wykonywane na czczo na podstawie próbek krwi:

 • poziom glukozy,
 • stężenie TSH,
 • próby wątrobowe ASPAT i ALAT,
 • cholesterol całkowity.

Kiedy i gdzie?

Badania będą odbywały się w październiku 2021 r. Jednak ilość badań jest ograniczona, dlatego organizator zastrzega sobie możliwość zakończenia akcji przed końcem miesiąca. Badania wykonać można od poniedziałku do piątku w godzinach 7-10 w punkcie pobrań Przychodni Specjalistycznej przy ul. Paderewskiego 7 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Co później?

Z wynikami badań profilaktycznych zalecamy zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, który oprócz ich oceny, może zlecić dodatkowe badania lub skierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

 • plakat promujący akcję, zdjęcie starosty po lewej, po...

Informator dla rodziców i opiekunów dziecka z niepełnosprawnością

Na prośbę Zastępcy Dyrektora Wydziału Zdrowia publikujemy Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością.

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

STAROSTWO POWIATOWE W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

tel. +48 22 765 32 00, fax. +48 22 765 32 91
sekretariat: tel. +48 22 765 32 90
e-mail: sekretariat@nowodworski.pl

Dane do faktur:
Powiat Nowodworski
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP 531-16-88-975

Kliknij w tekst aby zobaczyć INNE KONTAKTY

Starostwo Powiatowe korzysta z platformy ePUAP i posiada następujące skrytki:

 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Uwaga!
Aby można było złożyć wniosek, konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP - konto jest bezpłatne.

Deklaracja dostępności

Fotokod z danymi adresowymi i kontaktowymi

Starostwo Powiatowe czynne jest:

poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 16:00

Wydział Komunikacji i Transportu przyjmuje interesantów:

poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 15:00

 • Rejestracja pojazdów - tel. +48 22 765 32 84
 • Leasing - tel. +48 22 765 32 83
 • Prawa jazdy - tel. +48 22 765 32 82
 • Licencje - tel. +48 22 765 32 85

e-mail: komunikacja@nowodworski.pl

Informacje dotyczące przetwarzania danych

Administrator danych osobowych.

Administratorem Państwa danych osobowych będzie STAROSTA NOWODWORSKI z siedzibą w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim, przy ul. Ignacego Paderewskiego 1B.

Można się z nami kontaktować w następujący sposób:

 1. listownie: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Ignacego Paderewskiego 1B, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
 2. za pośrednictwem platformy ePUAP:
 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Inspektor ochrony danych

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO) poprzez e-mail na adres: iodo@nowodworski.pl.

Do Inspektora Ochrony Danych należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez UODO, w tym realizacji Państwa praw.

Cele i podstawy przetwarzania

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w związku z realizacją obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c) oraz wykonywaniem przez administratora zadań realizowanych w interesie publicznym  lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e). 

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych będą Minister Cyfryzacji w związku z zamieszczeniem formularza wniosku na platformie E-PUAP oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego w związku z korzystaniem z systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD).

Okres przechowywania danych

Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe do chwili realizacji zadania, do którego dane osobowe zostały zebrane a następnie, jeśli chodzi o materiały archiwalne, przez czas wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2018 r. poz. 217 ze zm.).

Prawa osób, których dane dotyczą

Zgodnie z RODO przysługuje Państwu:

 1. prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 2. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 3. prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej;
 4. prawo do ograniczenia przetwarzania danych;
 5. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
 6. prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa)

Mapa powiatu nowodworskiego

[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego
[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.