Akcje profilaktyczne

Badania „NIE nowotworom u dzieci” po raz kolejny w powiecie nowodworskim

Fundacja Ronalda McDonalda i Samorząd Powiatu Nowodworskiego zapraszają na bezpłatne profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, zamieszkałe na terenie powiatu nowodworskiego. Badania odbędą się w dniach 29 – 30 czerwca 2023 r. (czwartek – piątek) na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Ignacego Paderewskiego 1B. Obejmują narządy wewnętrzne jamy brzusznej i układ moczowo-płciowy.

NIE DAJ SIĘ OSTEOPOROZIE – podsumowanie akcji

Za nami badania w ramach akcji NIE DAJ SIĘ OSTEOPOROZIE. Wykonano łącznie 570 badań, z czego aż 414 wyników nie mieściło się w ustalonych normach. Stwierdzono 186 odchyleń na 284 przeprowadzonych badań poziomu wapnia całkowitego i 228 odchyleń na 286 przeprowadzonych badań poziomu witaminy D3 metabolit 25(OH).

Te zatrważające wyniki powinny skłonić nas do refleksji nad stylem życia, dietą oraz codzienną profilaktyką zdrowotną. Sugerować mogą konieczność poszerzenia diagnostyki pod kątem osteoporozy, osteomalacji, jak również innych chorób związanych z kośćmi.

Biorącym udział w badaniach serdecznie dziękujemy oraz zachęcamy do skonsultowania wyników ze swoim lekarzem rodzinnym i wdrożenia odpowiedniej suplementacji, leczenia bądź przeprowadzenia niezbędnych badań.

  • biało niebieska grafika, napisy dotyczące akcji badań, herb powiatu

Informator dla rodziców i opiekunów dziecka z niepełnosprawnością

Na prośbę Zastępcy Dyrektora Wydziału Zdrowia publikujemy Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością.