Powiat Nowodworski

Przejście do sekcji:

Odnośniki

Menu

Treść

Bezpłatne szkolenia dla pszczelarzy

Fundacja EKOOSTOJA realizuje projekt pn. „Rozwój pszczelarstwa przy wykorzystaniu szkoleń on-line” w ramach, którego organizowane będą bezpłatne szkolenia on-line z zakresu pszczelarstwa.

TEMATYKA SZKOLEŃ

- Sprzedaż bezpośrednia produktów pszczelich,

- Rolniczy handel detaliczny produktów pszczelich,

- Ekonomiczne podejście do pszczelarstwa.

Szkolenia skierowane są do:

 • osób w wieku powyżej 18 lat,
 • osób zamieszkujących tereny wiejskie jednego z 3 województw: mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego.

Formularze zgłoszeniowe można przesyłać na adres: pszczelarstwo@ekoostoja.com lub wypełnić w formie on-line: https://ekoostoja.com/2021/06/29/formularz-zgloszeniowy/

Więcej informacji dotyczących projektu:

 • pod linkiem: https://ekoostoja.com/2021/06/29/rozpoczynamy-realizacje-projektu-rozwoj-pszczelarstwa-przy-wykorzystaniu-szkolen-on-line/
 • pod numerem telefonu: 782 853 257
 • autor: Zespół Fundacji EKOOSTOJA

Odkryj Fort III Pomiechówek

Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta, Fundacja Fort III Pomiechówek zapraszają do poznania historii Fortu III w Pomiechówku. Dzięki Ministerstwu Obrony Narodowej oraz Fundacji Fort III Pomiechówek, które realizują projekt pod nazwą „Fort III Pomiechówek – dziedzictwo, edukacja, turystyka” jest to możliwe.

Fort III w Pomiechówku codziennie mijają tysiące ludzi. Tuż przy nim biegnie trasa szybkiego ruchu. Niewiele osób wie, że przejeżdża obok jednego z najbardziej tragicznych miejsc na Mazowszu. Jest to miejsce przesiąknięte historią i naznaczone cierpieniem tysięcy ludzi.

Dziedzictwo:

Chcesz poznać historię Fortu II i losy jego więźniów lub pomóc w ich ustalaniu – zapraszamy na www.forttrzecipomiechowek.org lub FB: @fundacjaforttrzecipomiechowek

Edukacja:

Jesteś nauczycielem szkoły podstawowej lub średniej, zainteresowanej udziałem w projekcie edukacyjnym dotyczącym Fortu III (materiały do lekcji historii, prezentacje, film edukacyjny, konkursy) – napisz na: edukacja@forttrzecipomiechowek.org lub zadzwoń nr tel. 600 856 882

Turystyka:

Chciałbyś odwiedzić Fort III, poznać jego historię i architekturę – sprawdzaj ogłoszenia o terminach zwiedzania na www.forttrzecipomiechowek.org, na FB @fundacjaforttrzecipomiechowek lub zadzwoń nr tel. 22 828 08 94.

 • autor: Fundacja Fort III Pomiechówek

Informacje prasowe od OSP Ratownictwo Wodne

Szanowni Państwo, zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi aktywności Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy.

W niedzielne południe 6 czerwca br., druhowie OSP RW postanowili poćwiczyć na rzece Narew. Do ćwiczeń włączono również Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Po sezonie zimowym ćwiczenia rozpoczęto od krótkiego spływu rzeką. Następnie wszyscy przypomnieli sobie zasady pływania po rzece oraz sprawdzili sprzęt ratowniczy i odświeżyli zasady prowadzenia łodzi ratunkowych jak i skutera wodnego. Z relacją z wydarzenia można zapoznać się na stronie internetowej stowarzyszenia.

W czwartek (3.06) na prośbę proboszczów parafii z Modlina Twierdzy i Modlina Starego, druhowie OSP RW pomogli Policji i Straży Miejskiej w zabezpieczeniu przejścia procesji do czterech ołtarzy. Więcej na temat tej akcji przeczytać można w artykule na stronie internetowej stowarzyszenia.

Wspólnie z firmą Dilectro stowarzyszenie stworzyło dopasowany do potrzeb organizacji projekt “platformy dronowej”. 18 maja odbył się pokaz sprzętu, który OSP chce zakupić. Poza prezentacją przeprowadzone zostały symulowane akcje. Więcej o tej inicjatywie w artykule dotyczącym pokazu na stronie www.psyratownicze.osprwndm.pl.

Ponadto Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne nadal prowadzi wypożyczalnie kajaków w Modlinie Twierdzy. Dochód z wynajęcia  przeznaczony jest na działalność statutową jednostki. Informacja na temat rezerwacji usług dostępna jest na stronie internetowej stowarzyszenia.

 • autor: Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne

Niepodległą mamy we krwi

Uroczystą galą w Warszawie podsumowana została kampania honorowego krwiodawstwa pn. „Niepodległą mamy we krwi”. Spotkanie było okazją do podziękowań i podkreślenia, jak istotną rolę w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia odgrywa oddawanie krwi. W Arkadach Kubickiego spotkali się przedstawiciele środowiska związanego z krwiodawstwem, a także wszyscy ci, którzy zaangażowali się w kampanię i wsparli jej perfekcyjną realizację: przedstawiciele władz państwowych oraz samorządowych, przedstawiciele instytucji wojskowych, Publicznej Służby Krwi, klubów honorowego krwiodawstwa z całej Polski, a także partnerzy i sponsorzy. Podczas gali podziękowano i wyróżniono najaktywniejszych wolontariuszy Klubu Legion HDK, a także uhonorowano innych wspierających „Niepodległą mamy we krwi”. Istotnym punktem konferencji było także statystyczne przedstawienie efektów kampanii – w całym kraju zebrano ponad 2 tysiące litrów krwi. Omówione zostało również funkcjonowanie systemu reagowania na apele o krew „Syrena Legionu” (jednym z pierwszych urzędów, który wsparł ten projekt było Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim). Kampania, poza zbiórką jak największej ilości krwi dla potrzebujących, pełniła także rolę edukacyjną – np. poprzez szkolenie uczniów w formie e-learningu. Chcielibyśmy złożyć serdeczne wyrazy uznania i szacunku dla organizatorów kampanii: za jej wzorowe przeprowadzenie, mobilizowanie społeczeństwa do oddawania krwi, edukowanie młodzieży, podkreślanie jak ważną rzeczą jest ratowanie innych poprzez krwiodawstwo, połączenie idei honorowego krwiodawstwa z narodowym patriotyzmem. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć cegiełkę do tego wielkiego przedsięwzięcia.

 • autor: Zespół Promocji i Spraw Społecznych
 • konferencja "Niepodległą mamy we krwi"
 • konferencja "Niepodległą mamy we krwi"
 • konferencja "Niepodległą mamy we krwi"
 • konferencja "Niepodległą mamy we krwi"
 • konferencja "Niepodległą mamy we krwi"
 • konferencja "Niepodległą mamy we krwi"
 • autor: Klub Legion HDK

Śniadanie Biznesowe

Za nami pierwsze tzw. Śniadanie Biznesowe dla przedsiębiorców z terenu powiatu nowodworskiego. Spotkanie odbyło się we wtorek 19 listopada z inicjatywy Stowarzyszenia Partnerstwa Gospodarczego Powiatu Nowodworskiego. Patronem i współorganizatorem był natomiast Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Mazowieckim. Według przyjętej formuły członkowie stowarzyszenia zaprosili swoich gości w celu wspólnej merytorycznej wymiany doświadczeń. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób reprezentujących różne środowiska gospodarcze. Wspólna dyskusja podczas pierwszego Śniadania Biznesowego przyczyni się do aktywizacji lokalnych przedsiębiorców, zawiązywania relacji i wzajemnej pomocy przy rozwiązywaniu problemów.

 • autor: Zespół Promocji i Spraw Społecznych
 • Śniadanie Biznesowe
 • Śniadanie Biznesowe
 • Śniadanie Biznesowe

III Bieg Obrońców Modlina

W sobotę 16 listopada w naszym powiecie odbyło się wielkie biegowe święto – III Bieg Obrońców Modlina. Na starcie stanęło ponad 500 uczestników – od najmłodszych po osoby starsze. Impreza była połączeniem rywalizacji sportowej z upamiętnieniem wydarzeń historycznych tj. walk o obronę Twierdzy Modlin w 1939 r. Dla uczestników przygotowanych zostało kilka tras: dzieci i młodzież pobiegli na dystansach od 200 do 800 m, natomiast dorośli mieli do pokonania 10 km wśród zabytkowych fortyfikacji. Przypomnijmy, iż dochód z pakietów startowych z biegów dziecięcych oraz okolicznościowych zbiórek zostanie przeznaczony na wsparcie rehabilitacji 6-letniego Mikołaja, który w lipcu doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Atrakcjami towarzyszącymi podczas Biegu Obrońców Modlina były m.in. koncert pieśni patriotycznej czy np. zwiedzanie Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Nowodworskiego. Składamy serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników oraz organizatorów!

 • autor: Zespół Promocji i Spraw Społecznych
 • Bieg Obrońców Modlina
 • Bieg Obrońców Modlina
 • Bieg Obrońców Modlina

Zapraszamy do WTZ

Fundacja "A kuku" na podstawie umowy zawartej z Zarządem Powiatu Nowodworskiego przyjmuje zgłoszenia na Warsztaty Terapii Zajęciowej - WTZ „w Sercu Kampinosu” z siedzibą w szkole w Górkach 67, gmina Leoncin. W razie potrzeby zapewniony będzie dojazd. Zajęcia rehabilitacyjne są bezpłatne i skierowane są do dorosłych osób z niepełnosprawnościami z powiatu nowodworskiego.

Termin uruchomienia WTZ - 31. grudnia 2019 r.

Zgłoszenia i pytania przyjmowane będą  pod numerem telefonu 519 694 407 oraz mailowo: fundacjaakuku@gmail.com

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń oraz dostarczenie kompletu wymaganych dokumentów.

Warsztaty Terapii Zajęciowej (w skrócie WTZ) skupiają się na rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Rehabilitacja odbywa się poprzez terapię w kilkuosobowych grupach, pod okiem wykwalifikowanych terapeutów w różnych pracowniach. Uruchomione zostanie 5 pracowni:

 1. Pracownia muzyczno-teatralna
 2. Pracownia dziewiarsko-krawiecka
 3. Pracownia rehabilitacyjno-rekreacyjna
 4. Pracownia multimedialna
 5. Pracownia zajęć codziennych i gospodarstwa domowego

Wymagania:

 1. Wiek 18-60 lat (kobiety), 18-65 lat (mężczyźni),
 2. Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym,
 3. Wskazanie do terapii zajęciowej (punkt 4 w orzeczeniu o niepełnosprawności) lub chęć i potrzeba uzupełnienia orzeczenia o ten wpis.

Kontakt: Fundacja Pomocy Dzieciom “A kuku”, Głusk 33a, 05-155 Leoncin, NIP 5311691463, KRS 0000533518, www.fundajcaakuku.pl, e-mail: fundacjaakuku@gmail.com, tel.: 519 694 407

 

 • autor: Fundacja A kuku
 • Plakat - zaproszenie do zapisów na warsztaty

ZOSTALIŚMY MARATOŃCZYKAMI !!

Niedziela 22 kwietnia przeszła do historii. ZOSTALIŚMY MARATOŃCZYKAMI !! Ból, łzy, strach. ROK temu wielu z nas dopiero rozpoczęło swoją biegową przygodę... Wiele emocji, ale każdy ze startujących dał radę !
Królewski dystans został pokonany!
 • Karol Bielec 3h 14 min 14 s
 • Piotr Kamiński 3h 48min 26s
 • Krzysztof Zięba 3h 48min 27s
 • Sebastian Strumnik 3h 54 min 43s
 • Dariusz Patalant 3h 54 min 44s
 • Dariusz Kurpiewski 4h 18min
 • Katarzyna Owczarek 4h 21min 19s
 • Anna Jaworek 4h 21 min 33s
 • Dariusz Bagnicki 4h 30min 54s
 • Barbara Sobczyk 4h 31 min 51s
 • Sebastian Kochanowski 4h 32 min 11s
 • Michał Kot 5h 14min 16s
 • Katarzyna Stradza 5h 28 min
Podczas Orlen Warsaw Maraton odbył się także Bieg Oshee na dystansie 10 km. Wśród startujących znaleźli się :
 • Adam Gollnik 43 min 40s
 • Magdalena Klimek- Majewska 57min 42s
 • Daria Gollnik 1h 1 min 39s
 • Adam Korzeń 1h 1 min 48s
 • Olga Przebierała 1h 4min 7s
 • Urszula Korzeń 1h 9min 30s
 • Krzysztof Bochenek 1h 10min 48s
 • Beata Patalant 1h 10min 49s
 • Katarzyna Hyczko-Sprawka oraz Piotr Sprawka 1h 23min
To jeszcze nie wszystko.
W sobotę, w Legionowie, odbył się XXXVI Bieg o Puchar Miasta Legionowa. Adam Gollnik zdobył 3 miejsce w swojej kat. wiekowej na dystansie 12 km. Brawa dla Darii Gollnik za start na dystansie 6 km.
Sportowa rodzinka Gollników odebrała w ten weekend medale za cykl biegów City Trial.
 
Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy!
 • autor: rozbiegamynowydwor@gmail.com, data: 2018-04-24

„Rozbiegani na całego”

Po wielu zimowych treningach, rozpoczęliśmy na dobre sezon biegowy. Pierwsze starty za nami.
18 marca 2018r. podczas Biegu Zająca w Nieporęcie, Barbara Sobczyk wywalczyła II miejsce.
Tego samego dnia grupa Rozbieganych, zmierzyła się w Gdyni z dystansem 21km. Większość startujących rozpoczęła walkę o zdobycie Korony Półmaratonów.

 25 marca spora grupa biegaczy wzięła udział w 13 PZU Półmaratonie Warszawskim. Wiele osób wróciło z „życiówkami” :

- Kamil Dujka 1h 36min 53s
- Sebastian Strumnik 1h 41min 47s
- Katarzyna Owczarek 1h 45min 32s
- Anna Jaworek 1h 45 min 41s
- Sebastian Kochanowski 1h 48min 10s
- Marzena Piętka 1h 48min 23s
- Barbara Sobczyk 1h 53 min 44s
 
25 marca nie mogło nas zabraknąć w Wierchomli Małej podczas Runmageddonu. Swoim startem Dariusz Bagnicki, Olga Kaszapowa, Dariusz Patalan i Michał Kot zdobyli Zimowego Weterana 2018r. 
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • autor: Karol Bielec Prezes Stowarzyszenia Rozbiegamy Nowy Dwór, data: 2018-03-30
 • „Rozbiegani na całego”
 • „Rozbiegani na całego”
 • „Rozbiegani na całego”
 • „Rozbiegani na całego”
 • „Rozbiegani na całego”
 • „Rozbiegani na całego”
 • „Rozbiegani na całego”
 • „Rozbiegani na całego”
 • „Rozbiegani na całego”
 • „Rozbiegani na całego”

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

STAROSTWO POWIATOWE W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

tel. +48 22 765 32 00, fax. +48 22 765 32 91
sekretariat: tel. +48 22 765 32 90
e-mail: sekretariat@nowodworski.pl

Dane do faktur:
Powiat Nowodworski
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP 531-16-88-975

Kliknij w tekst aby zobaczyć INNE KONTAKTY

Starostwo Powiatowe korzysta z platformy ePUAP i posiada następujące skrytki:

 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Uwaga!
Aby można było złożyć wniosek, konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP - konto jest bezpłatne.

Deklaracja dostępności

Fotokod z danymi adresowymi i kontaktowymi

Starostwo Powiatowe jest czynne:

 • Poniedziałek 8.00 – 17.00
 • Wtorek – Czwartek 8.00 – 16.00
 • Piątek 8.00 – 15.00

Wydział Komunikacji i Transportu obsługuje w godzinach:

 • Poniedziałek 8.00 – 16.30
 • Wtorek – Czwartek 8.00 – 15.00
 • Piątek 8.00 – 14.00
 • Rejestracja pojazdów - tel. +48 22 765 32 84
 • Leasing - tel. +48 22 765 32 83
 • Prawa jazdy - tel. +48 22 765 32 82
 • Licencje - tel. +48 22 765 32 85

e-mail: komunikacja@nowodworski.pl

Informacje dotyczące przetwarzania danych

Administrator danych osobowych.

Administratorem Państwa danych osobowych będzie STAROSTA NOWODWORSKI z siedzibą w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim, przy ul. Ignacego Paderewskiego 1B.

Można się z nami kontaktować w następujący sposób:

 1. listownie: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Ignacego Paderewskiego 1B, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
 2. za pośrednictwem platformy ePUAP:
 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Inspektor ochrony danych

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO) poprzez e-mail na adres: iodo@nowodworski.pl.

Do Inspektora Ochrony Danych należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez UODO, w tym realizacji Państwa praw.

Cele i podstawy przetwarzania

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w związku z realizacją obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c) oraz wykonywaniem przez administratora zadań realizowanych w interesie publicznym  lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e). 

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych będą Minister Cyfryzacji w związku z zamieszczeniem formularza wniosku na platformie E-PUAP oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego w związku z korzystaniem z systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD).

Okres przechowywania danych

Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe do chwili realizacji zadania, do którego dane osobowe zostały zebrane a następnie, jeśli chodzi o materiały archiwalne, przez czas wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2018 r. poz. 217 ze zm.).

Prawa osób, których dane dotyczą

Zgodnie z RODO przysługuje Państwu:

 1. prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 2. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 3. prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej;
 4. prawo do ograniczenia przetwarzania danych;
 5. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
 6. prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa)

Mapa powiatu nowodworskiego

[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego
[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.