Bezpłatne szkolenia dla pszczelarzy
Fundacja EKOOSTOJA realizuje projekt pn. „Rozwój pszczelarstwa przy wykorzystaniu szkoleń on-line” w ramach, którego organizowane będą bezpłatne szkolenia on-line z zakresu pszczelarstwa.
TEMATYKA SZKOLEŃ
- Sprzedaż bezpośrednia produktów pszczelich,
- Rolniczy handel detaliczny produktów pszczelich,
- Ekonomiczne podejście do pszczelarstwa.
Szkolenia skierowane są do:
- osób w wieku powyżej 18 lat,
- osób zamieszkujących tereny wiejskie jednego z 3 województw: mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego.
Formularze zgłoszeniowe można przesyłać na adres: pszczelarstwo@ekoostoja.com lub wypełnić w formie on-line: https://ekoostoja.com/2021/06/29/formularz-zgloszeniowy/
Więcej informacji dotyczących projektu:
- pod linkiem: https://ekoostoja.com/2021/06/29/rozpoczynamy-realizacje-projektu-rozwoj-pszczelarstwa-przy-wykorzystaniu-szkolen-on-line/
- pod numerem telefonu: 782 853 257
- autor: Zespół Fundacji EKOOSTOJA
Odkryj Fort III Pomiechówek
Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta, Fundacja Fort III Pomiechówek zapraszają do poznania historii Fortu III w Pomiechówku. Dzięki Ministerstwu Obrony Narodowej oraz Fundacji Fort III Pomiechówek, które realizują projekt pod nazwą „Fort III Pomiechówek – dziedzictwo, edukacja, turystyka” jest to możliwe.
Fort III w Pomiechówku codziennie mijają tysiące ludzi. Tuż przy nim biegnie trasa szybkiego ruchu. Niewiele osób wie, że przejeżdża obok jednego z najbardziej tragicznych miejsc na Mazowszu. Jest to miejsce przesiąknięte historią i naznaczone cierpieniem tysięcy ludzi.
Dziedzictwo:
Chcesz poznać historię Fortu II i losy jego więźniów lub pomóc w ich ustalaniu – zapraszamy na www.forttrzecipomiechowek.org lub FB: @fundacjaforttrzecipomiechowek
Edukacja:
Jesteś nauczycielem szkoły podstawowej lub średniej, zainteresowanej udziałem w projekcie edukacyjnym dotyczącym Fortu III (materiały do lekcji historii, prezentacje, film edukacyjny, konkursy) – napisz na: edukacja@forttrzecipomiechowek.org lub zadzwoń nr tel. 600 856 882
Turystyka:
Chciałbyś odwiedzić Fort III, poznać jego historię i architekturę – sprawdzaj ogłoszenia o terminach zwiedzania na www.forttrzecipomiechowek.org, na FB @fundacjaforttrzecipomiechowek lub zadzwoń nr tel. 22 828 08 94.
- autor: Fundacja Fort III Pomiechówek
Informacje prasowe od OSP Ratownictwo Wodne
Szanowni Państwo, zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi aktywności Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy.
W niedzielne południe 6 czerwca br., druhowie OSP RW postanowili poćwiczyć na rzece Narew. Do ćwiczeń włączono również Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Po sezonie zimowym ćwiczenia rozpoczęto od krótkiego spływu rzeką. Następnie wszyscy przypomnieli sobie zasady pływania po rzece oraz sprawdzili sprzęt ratowniczy i odświeżyli zasady prowadzenia łodzi ratunkowych jak i skutera wodnego. Z relacją z wydarzenia można zapoznać się na stronie internetowej stowarzyszenia.
W czwartek (3.06) na prośbę proboszczów parafii z Modlina Twierdzy i Modlina Starego, druhowie OSP RW pomogli Policji i Straży Miejskiej w zabezpieczeniu przejścia procesji do czterech ołtarzy. Więcej na temat tej akcji przeczytać można w artykule na stronie internetowej stowarzyszenia.
Wspólnie z firmą Dilectro stowarzyszenie stworzyło dopasowany do potrzeb organizacji projekt “platformy dronowej”. 18 maja odbył się pokaz sprzętu, który OSP chce zakupić. Poza prezentacją przeprowadzone zostały symulowane akcje. Więcej o tej inicjatywie w artykule dotyczącym pokazu na stronie www.psyratownicze.osprwndm.pl.
Ponadto Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne nadal prowadzi wypożyczalnie kajaków w Modlinie Twierdzy. Dochód z wynajęcia przeznaczony jest na działalność statutową jednostki. Informacja na temat rezerwacji usług dostępna jest na stronie internetowej stowarzyszenia.
- autor: Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne
Niepodległą mamy we krwi
Uroczystą galą w Warszawie podsumowana została kampania honorowego krwiodawstwa pn. „Niepodległą mamy we krwi”. Spotkanie było okazją do podziękowań i podkreślenia, jak istotną rolę w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia odgrywa oddawanie krwi. W Arkadach Kubickiego spotkali się przedstawiciele środowiska związanego z krwiodawstwem, a także wszyscy ci, którzy zaangażowali się w kampanię i wsparli jej perfekcyjną realizację: przedstawiciele władz państwowych oraz samorządowych, przedstawiciele instytucji wojskowych, Publicznej Służby Krwi, klubów honorowego krwiodawstwa z całej Polski, a także partnerzy i sponsorzy. Podczas gali podziękowano i wyróżniono najaktywniejszych wolontariuszy Klubu Legion HDK, a także uhonorowano innych wspierających „Niepodległą mamy we krwi”. Istotnym punktem konferencji było także statystyczne przedstawienie efektów kampanii – w całym kraju zebrano ponad 2 tysiące litrów krwi. Omówione zostało również funkcjonowanie systemu reagowania na apele o krew „Syrena Legionu” (jednym z pierwszych urzędów, który wsparł ten projekt było Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim). Kampania, poza zbiórką jak największej ilości krwi dla potrzebujących, pełniła także rolę edukacyjną – np. poprzez szkolenie uczniów w formie e-learningu. Chcielibyśmy złożyć serdeczne wyrazy uznania i szacunku dla organizatorów kampanii: za jej wzorowe przeprowadzenie, mobilizowanie społeczeństwa do oddawania krwi, edukowanie młodzieży, podkreślanie jak ważną rzeczą jest ratowanie innych poprzez krwiodawstwo, połączenie idei honorowego krwiodawstwa z narodowym patriotyzmem. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć cegiełkę do tego wielkiego przedsięwzięcia.
- autor: Zespół Promocji i Spraw Społecznych
Śniadanie Biznesowe
Za nami pierwsze tzw. Śniadanie Biznesowe dla przedsiębiorców z terenu powiatu nowodworskiego. Spotkanie odbyło się we wtorek 19 listopada z inicjatywy Stowarzyszenia Partnerstwa Gospodarczego Powiatu Nowodworskiego. Patronem i współorganizatorem był natomiast Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Mazowieckim. Według przyjętej formuły członkowie stowarzyszenia zaprosili swoich gości w celu wspólnej merytorycznej wymiany doświadczeń. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób reprezentujących różne środowiska gospodarcze. Wspólna dyskusja podczas pierwszego Śniadania Biznesowego przyczyni się do aktywizacji lokalnych przedsiębiorców, zawiązywania relacji i wzajemnej pomocy przy rozwiązywaniu problemów.
- autor: Zespół Promocji i Spraw Społecznych
III Bieg Obrońców Modlina
W sobotę 16 listopada w naszym powiecie odbyło się wielkie biegowe święto – III Bieg Obrońców Modlina. Na starcie stanęło ponad 500 uczestników – od najmłodszych po osoby starsze. Impreza była połączeniem rywalizacji sportowej z upamiętnieniem wydarzeń historycznych tj. walk o obronę Twierdzy Modlin w 1939 r. Dla uczestników przygotowanych zostało kilka tras: dzieci i młodzież pobiegli na dystansach od 200 do 800 m, natomiast dorośli mieli do pokonania 10 km wśród zabytkowych fortyfikacji. Przypomnijmy, iż dochód z pakietów startowych z biegów dziecięcych oraz okolicznościowych zbiórek zostanie przeznaczony na wsparcie rehabilitacji 6-letniego Mikołaja, który w lipcu doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Atrakcjami towarzyszącymi podczas Biegu Obrońców Modlina były m.in. koncert pieśni patriotycznej czy np. zwiedzanie Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Nowodworskiego. Składamy serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników oraz organizatorów!
- autor: Zespół Promocji i Spraw Społecznych
Zapraszamy do WTZ
Fundacja "A kuku" na podstawie umowy zawartej z Zarządem Powiatu Nowodworskiego przyjmuje zgłoszenia na Warsztaty Terapii Zajęciowej - WTZ „w Sercu Kampinosu” z siedzibą w szkole w Górkach 67, gmina Leoncin. W razie potrzeby zapewniony będzie dojazd. Zajęcia rehabilitacyjne są bezpłatne i skierowane są do dorosłych osób z niepełnosprawnościami z powiatu nowodworskiego.
Termin uruchomienia WTZ - 31. grudnia 2019 r.
Zgłoszenia i pytania przyjmowane będą pod numerem telefonu 519 694 407 oraz mailowo: fundacjaakuku@gmail.com
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń oraz dostarczenie kompletu wymaganych dokumentów.
Warsztaty Terapii Zajęciowej (w skrócie WTZ) skupiają się na rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Rehabilitacja odbywa się poprzez terapię w kilkuosobowych grupach, pod okiem wykwalifikowanych terapeutów w różnych pracowniach. Uruchomione zostanie 5 pracowni:
- Pracownia muzyczno-teatralna
- Pracownia dziewiarsko-krawiecka
- Pracownia rehabilitacyjno-rekreacyjna
- Pracownia multimedialna
- Pracownia zajęć codziennych i gospodarstwa domowego
Wymagania:
- Wiek 18-60 lat (kobiety), 18-65 lat (mężczyźni),
- Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym,
- Wskazanie do terapii zajęciowej (punkt 4 w orzeczeniu o niepełnosprawności) lub chęć i potrzeba uzupełnienia orzeczenia o ten wpis.
Kontakt: Fundacja Pomocy Dzieciom “A kuku”, Głusk 33a, 05-155 Leoncin, NIP 5311691463, KRS 0000533518, www.fundajcaakuku.pl, e-mail: fundacjaakuku@gmail.com, tel.: 519 694 407
- autor: Fundacja A kuku
ZOSTALIŚMY MARATOŃCZYKAMI !!
- Karol Bielec 3h 14 min 14 s
- Piotr Kamiński 3h 48min 26s
- Krzysztof Zięba 3h 48min 27s
- Sebastian Strumnik 3h 54 min 43s
- Dariusz Patalant 3h 54 min 44s
- Dariusz Kurpiewski 4h 18min
- Katarzyna Owczarek 4h 21min 19s
- Anna Jaworek 4h 21 min 33s
- Dariusz Bagnicki 4h 30min 54s
- Barbara Sobczyk 4h 31 min 51s
- Sebastian Kochanowski 4h 32 min 11s
- Michał Kot 5h 14min 16s
- Katarzyna Stradza 5h 28 min
- Adam Gollnik 43 min 40s
- Magdalena Klimek- Majewska 57min 42s
- Daria Gollnik 1h 1 min 39s
- Adam Korzeń 1h 1 min 48s
- Olga Przebierała 1h 4min 7s
- Urszula Korzeń 1h 9min 30s
- Krzysztof Bochenek 1h 10min 48s
- Beata Patalant 1h 10min 49s
- Katarzyna Hyczko-Sprawka oraz Piotr Sprawka 1h 23min
- autor: rozbiegamynowydwor@gmail.com, data: 2018-04-24
„Rozbiegani na całego”
25 marca spora grupa biegaczy wzięła udział w 13 PZU Półmaratonie Warszawskim. Wiele osób wróciło z „życiówkami” :
- autor: Karol Bielec Prezes Stowarzyszenia Rozbiegamy Nowy Dwór, data: 2018-03-30