ZDROWIE

Przyszły Rodzicu, weź udział w zajęciach Szkoły Rodzenia!

Przypominamy, że od kilku lat na terenie powiatu można skorzystać z bezpłatnych zajęć w ramach Szkoły Rodzenia działającej na zlecenie władz powiatu nowodworskiego.

Uczestnictwo w szkole rodzenia nie jest obowiązkowe, nie mniej jednak zachęcamy do wzięcia udziału. Szkoła rodzenia jest przeznaczona dla wszystkich osób, bez względu na wiek czy liczbę posiadanych już dzieci. Wykwalifikowana kadra Nowodworskiego Centrum Medycznego objaśni wszystkie tajemnice porodu i sprawi, że przyszli rodzice będą do niego doskonale przygotowani. Poza tym, podczas zajęć uczestnicy pozyskują najważniejsze informacje dotyczące karmienia, opieki nad niemowlęciem oraz pierwszej pomocy.

Szkolenie obejmuje:

  • część edukacyjną zawierającą informacje dotyczące rozwoju płodu, przebiegu ciąży, porodu, połogu i podstawowych problemów dotyczących opieki nad noworodkiem i laktacji, a także wskazania dotyczące zachowań sprzyjających zdrowiu matki, dziecka i rodziny;
  • zajęcia praktyczne, w tym naukę prawidłowych zachowań w trakcie porodu, techniki relaksacji, ćwiczenia fizyczne – ogólnousprawniające, wzmacniające i rozciągające.

Zajęcia Szkoły Rodzenia NCM prowadzone są stacjonarnie w przychodni przy ul. Paderewskiego 7. Jest to cykl 5-ciu około dwugodzinnych spotkań teoretycznych i praktycznych, który łącznie trwa około miesiąca. Zajęcia Szkoły Rodzenia odbywają się całym rokiem. Aby wziąć w nich udział należy uzyskać zaświadczenie o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach od lekarza prowadzącego ciążę. Zapisy przyjmowane są od 21 tygodnia ciąży.

Zapisy i więcej informacji dostępnych jest:

  • Plakat informujący o zajęciach Szkoły Rodzenia, treść w akapicie

Wstecz