Powiat Nowodworski

Przejście do sekcji:

Odnośniki

Menu

Wszystkie aktualności

Czytajmy książki!

Zamknięcie bibliotek to dla książkoholików trudny czas.

Na terenie powiatu nowodworskiego Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Dworze Mazowieckim dla mieszkańców gminy Nowy Dwór Mazowiecki uruchomiła usługę "Książka z dostawą do domu", która polega na dostarczeniu przez kuriera do 10 wybranych tytułów prosto pod drzwi naszego mieszkania. Dostawa odbywała się będzie w godzinach popołudniowych. Wystarczy skontaktować się telefonicznie lub mailowo z główną siedzibą na ul. Paderewskiego 22 (tel. 22 775-23-11, mail: biblioteka@nowydwormaz.pl) lub z odpowiednią filią biblioteki: Filia nr 1 w Modlinie Starym (tel. 22 713 01 01, mail: modlin@biblioteka.nowydwormaz.pl), Filia nr 2 Osiedle Młodych (tel. 22 775 25 57, mail: osiedle@biblioteka.nowydwormaz.pl), Filia nr 3 Modlin Twierdza (tel. 516-485-008, mail: twierdza@biblioteka.nowydwormaz.pl).

Biblioteka w Czosnowie udostępnia swoje zbiory poprzez katalog on-line www.katalog.biblioteka.czosnow.pl, telefonicznie (w godz.11-18) pod numerem 22 785 06 37 lub mailowo: biblioteka@czosnow.pl. Bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę. Wypożyczone ksiązki są rejestrowane na koncie użytkownika i przygotowywane przez bibliotekarza. O umówionej godzinie bibliotekarz przekazuje paczkę czytelnikowi, tzn. zostawia ją np. na stoliku przed wejściem, którą czytelnik odbiera i zostawia ewentualnie zwroty. 

Biblioteka w Pomiechówku proponuje książki on-line - darmowe ebooki, audiobooki w tym lektury, eprasę oraz płatne pozycje na portalu www.publio.pl.Korzystanie z zasobów wymaga założenia konta i LOGOWANIA w serwisie, dlatego jeśli nie macie ochoty na logowanie, serdecznie polecamy Wam stronę internetową www.wolnelektury oraz www.lektury.gov.pl. W sprawach pilnych bibliotekarze proszą o kontakt telefoniczny 22 785 46 97 lub mailowy biblioteka.pomiechowek@gmail.com.

Czytajmy! Czyli kilka powodów, dla których warto czytać.

Otóż dla mózgu nie ma znaczenia czy przeżywamy coś w rzeczywistości, czy tylko o tym przeżyciu czytamy/słuchamy opowieści. Czytanie zmienia nasz umysł tak samo jak przeżywanie doświadczenia. Dzięki książkom i opowieściom pokonujemy przestrzeń i czas. Powieści mają moc pobudzania myśli i uczuć, przez co ich czytanie jest dla mózgu realnym doświadczeniem. Konsekwencje tego są niebagatelne – możemy uczuć się na cudzych błędach, nasz mózg może „powędrować” w miejsca, w których nas nigdy nie będzie. Jesteśmy w stanie doświadczyć całej palety emocji, nie narażając przy tym zdrowia i życia. Czytanie to niesamowita okazja nauki, w zasadzie bez negatywnych konsekwencji. Możemy żyć życiem innych ludzi, podbijać świat, przekraczać granice stawiane przez czas – spotykać ludzi, którzy żyli 100 czy 500 lat przed nami. Możliwości, jakie stawia przed nami słowo pisane i odkryta, fantastyczna zdolność naszego mózgu, są praktycznie nieograniczone.

Jest to jeden z argumentów, dlaczego warto czytać. Kolejny to fakt, że codzienne czytanie zwiększa objętość istoty białej w obszarze odpowiedzialnym za język. Zatem słuchanie opowieści lub czytanie książek może w znacznym stopniu usprawnić działanie naszego mózgu.

Oczywiście w największym stopniu dotyczy to również naszych dzieci, których mózgi nie bez powodu porównujemy czasem do chłonących wszystko gąbek. Obok stymulowania do rozwoju i nauki, czytanie dzieciom niesie za sobą wiele korzyści.

Dlatego CZYTAJMY. Dzieciom, sobie, po cichu, głośno. Warto czytać.

Ps. A na koniec jeszcze całkiem ciekawy artykuł o tym, że książki zmieniają mózg: www.wyborcza.pl/Uwaga__Ksiazki_zmieniaja_mozg.pl

 

« wstecz

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

STAROSTWO POWIATOWE W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

tel. 22 765 32 00 fax. 22 765 32 01
sekretariat: tel. 22 765 32 90
email: sekretariat@nowodworski.pl

Dane do faktur:
Powiat Nowodworski
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP 531-16-88-975

Kliknij w tekst aby zobaczyć INNE KONTAKTY

Starostwo Powiatowe korzysta z platformy ePUAP i posiada następujące skrytki:

 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Uwaga!
Aby można było złożyć wniosek, konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP - konto jest bezpłatne.

Fotokod z danymi adresowymi i kontaktowymi

Od 1 czerwca 2020 r. Starostwo Powiatowe czynne jest:

poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 16:00


Wydział Komunikacji i Transportu przyjmuje interesantów:

poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 12:00 oraz 13:00 - 15:00
 

 • Rejestracja pojazdów tel. 22 765 32 84
 • Leasing tel. 22 765 32 83
 • Prawa jazdy tel. 22 765 32 82
 • Licencje tel. 22 765 32 85

email: komunikacja@nowodworski.pl

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH

Administrator danych osobowych.

Administratorem Państwa danych osobowych będzie STAROSTA NOWODWORSKI z siedzibą w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim, przy ul. Ignacego Paderewskiego 1B.

Można się z nami kontaktować w następujący sposób:

 1. listownie: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Ignacego Paderewskiego 1B, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
 2. za pośrednictwem platformy ePUAP:
 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Inspektor ochrony danych

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO) jest Beata Duch - Kosiorek. Można się z nim kontaktować poprzez e-mail na adres: iodo@nowodworski.pl.

Do Inspektora Ochrony Danych należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez UODO, w tym realizacji Państwa praw.

Cele i podstawy przetwarzania

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w związku z realizacją obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c) oraz wykonywaniem przez administratora zadań realizowanych w interesie publicznym  lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e). 

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych będą Minister Cyfryzacji w związku z zamieszczeniem formularza wniosku na platformie E-PUAP oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego w związku z korzystaniem z systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD).

Okres przechowywania danych

Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe do chwili realizacji zadania, do którego dane osobowe zostały zebrane a następnie, jeśli chodzi o materiały archiwalne, przez czas wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2018 r. poz. 217 ze zm.).

Prawa osób, których dane dotyczą

Zgodnie z RODO przysługuje Państwu:

 1. prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 2. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 3. prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej;
 4. prawo do ograniczenia przetwarzania danych;
 5. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
 6. prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa)

 

Mapa powiatu nowodworskiego

[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego
[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.