Aktywność organizacji pozarządowych

Odkryj Fort III Pomiechówek

Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta, Fundacja Fort III Pomiechówek zapraszają do poznania historii Fortu III w Pomiechówku. Dzięki Ministerstwu Obrony Narodowej oraz Fundacji Fort III Pomiechówek, które realizują projekt pod nazwą „Fort III Pomiechówek – dziedzictwo, edukacja, turystyka” jest to możliwe.

Fort III w Pomiechówku codziennie mijają tysiące ludzi. Tuż przy nim biegnie trasa szybkiego ruchu. Niewiele osób wie, że przejeżdża obok jednego z najbardziej tragicznych miejsc na Mazowszu. Jest to miejsce przesiąknięte historią i naznaczone cierpieniem tysięcy ludzi.

Dziedzictwo:

Chcesz poznać historię Fortu II i losy jego więźniów lub pomóc w ich ustalaniu – zapraszamy na www.forttrzecipomiechowek.org lub FB: @fundacjaforttrzecipomiechowek

Edukacja:

Jesteś nauczycielem szkoły podstawowej lub średniej, zainteresowanej udziałem w projekcie edukacyjnym dotyczącym Fortu III (materiały do lekcji historii, prezentacje, film edukacyjny, konkursy) – napisz na: edukacja@forttrzecipomiechowek.org lub zadzwoń nr tel. 600 856 882

Turystyka:

Chciałbyś odwiedzić Fort III, poznać jego historię i architekturę – sprawdzaj ogłoszenia o terminach zwiedzania na www.forttrzecipomiechowek.org, na FB @fundacjaforttrzecipomiechowek lub zadzwoń nr tel. 22 828 08 94.

  • autor: Fundacja Fort III Pomiechówek