Powiat Nowodworski

Przejście do sekcji:

Odnośniki

Menu

Wszystkie aktualności

Aktualności

2022.03.25
Podziękowanie Wojewody Mazowieckiego

W załączeniu publikujemy podziękowanie Wojewody Mazowieckiego za przygotowanie i przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej w 2021 roku.

W 2022 roku kwalifikacja wojskowa na tarenie powiatu nowodworskiego rozpocznie się od 24 maja i potrwa do 3 czerwca. 

2022.03.24
Pacjenci z Ukrainy nie mają pierwszeństwa w dostępie do świadczeń medycznych

Zgodnie z ustawą z 12 marca 2022 roku o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski od 24 lutego br., mają prawo do korzystania ze świadczeń medycznych i refundacji leków na analogicznych zasadach, jak ubezpieczeni w Polsce.

2022.03.23
Kampania informacyjna Stop wypalaniu traw

Do 17 marca 2022 roku na terenie kraju strażacy interweniowali 9 635 razy przy pożarach traw i nieużytków rolnych, w tym na terenie woj. mazowieckiego 1 240. Niestety na terenie całego kraju, w pożarach, odnotowano trzy ofiary śmiertelne oraz 22 osoby ranne.

Ziemia jest tylko jedna... Pamiętaj #stoppozaromtraw

Za wykroczenia tego typu grożą surowe sankcje: kara aresztu, nagany lub grzywny, której wysokość w myśl art. 24, § 1 może wynosić od 20 do 5000 zł, kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

2022.03.22
Obywatele Ukrainy z aplikacją mObywatel w Polsce

Po nadaniu numeru PESEL osoby z ukraińskim obywatelstwem mogą korzystać z cyfrowego dokumentu tożsamości Diia.pl (Дія пл) w aplikacji mObywatel. Pozwala ona na identyfikację na potrzeby refundowanych usług medycznych czy podczas zawierania umowy o pracę.

Bieżące informacje o aplikacji w języku ukraińskim można znaleźć na stronie internetowej www.gov.pl/web/ua oraz na profilach społecznościowych: Дія пл Facebook oraz Дія пл Twitter.

Z Дія пл mogą korzystać osoby, które mają aktywny profil zaufany. Dlatego warto pamiętać, aby w urzędzie, w którym został nadany numer PESEL poprosić od razu o aktywację profilu zaufanego.

2022.03.22
Podziękowanie dla Starosty Nowodworskiego

Podziękowanie dla Starosty Nowodworskiego Krzysztofa Kapusty od Prezesa Warszawsko - Mazowieckiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

2022.03.21
Materiały dla nauczycieli i nauczycielek pracujących z uczniami z doświadczeniem uchodźczym

Większość osób uciekających z Ukrainy z powodu wojny to kobiety i dzieci. Jednym z ważnych obszarów, na który przychodzi czas po znalezieniu bezpiecznego dachu nad głową, jest edukacja.

Portal NGO.pl zebrał materiały, przygotowane w większości przez fundacje i stowarzyszenia, które mogą być pomocne dla szkół i rodziców w tym czasie. Mamy nadzieję, że poniższe zestawienie przyda się w codziennej pracy w szkołach – zachęcamy do przekazywania go nauczycielom i nauczycielkom.

2022.03.21
Bezpłatne poradnictwo prawne, obywatelskie i psychologiczne w języku ukraińskim

Stowarzyszenie OVUM jest organizacją pożytku publicznego działającą na rzecz społeczeństwa już od kilkunastu lat. Mając na uwadze wieloletnią współpracę z organizacjami zza wschodniej granicy, Stowarzyszenie OVUM deklaruje wszelką możliwą pomoc – w szczególności prawną, obywatelską i psychologiczną w języku ukraińskim.

Organizacja zaprasza do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 20:00 pod numerem telefonu +48 58 350-15-15 / +380 947-112-100 i adresem e-mail biuro@ovum.org.pl.

2022.03.21
Zawody strażaków pod patronatem Starosty Nowodworskiego

16.03.2022 r. na hali Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się eliminacje strefowe XIX Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Halowej Piłce Nożnej. Patronat nad zawodami objął Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta.

2022.03.21
Ulotki informacyjne dla uchodźców z Ukrainy

AKTUALIZACJA ULOTEK

Szanowni Państwo, w związku z sytuacją związaną z napływem obywateli Ukrainy do Polski, Kancelaria Prezydenta RP przygotowała ulotki informacyjne, mające ułatwić uchodźcom funkcjonowanie w pierwszych  godzinach i dniach pobytu w naszym kraju.

W ulotce znajdują się podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, opiece medycznej, a także o możliwości poszukiwania pracy, edukacji dla dzieci oraz legalizacji pobytu wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji.

Materiały w 4 wersjach językowych – ukraińskiej, rosyjskiej, angielskiej i polskiej.

Zachęcamy do ich rozpowszechniania.

2022.03.18
Przebudowa ul. Morawicza w Nowym Dworze Mazowieckim – tymczasowa organizacja ruchu

Drodzy Państwo, w związku z rozpoczęciem przebudowy ul. Morawicza w Nowym Dworze Mazowieckim informujemy o tymczasowej organizacji ruchu.

W związku z prowadzonymi pracami prosimy użytkowników ruchu drogowego poruszających się tym odcinkiem drogi powiatowej o zachowanie szczególnej ostrożności, zwracanie uwagi na ustawione oznakowanie pionowe informujące o objazdach oraz o wyrozumiałość i cierpliwość.

Starosta Nowodworski

/-/ Krzysztof Kapusta

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

STAROSTWO POWIATOWE W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

tel. +48 22 765 32 00, fax. +48 22 765 32 01
sekretariat: tel. +48 22 765 32 90
e-mail: sekretariat@nowodworski.pl

Dane do faktur:
Powiat Nowodworski
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP 531-16-88-975

Kliknij w tekst aby zobaczyć INNE KONTAKTY

Starostwo Powiatowe korzysta z platformy ePUAP i posiada następujące skrytki:

 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Uwaga!
Aby można było złożyć wniosek, konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP - konto jest bezpłatne.

Deklaracja dostępności

Fotokod z danymi adresowymi i kontaktowymi

Starostwo Powiatowe czynne jest:

poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 16:00

Wydział Komunikacji i Transportu przyjmuje interesantów:

poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 15:00

 • Rejestracja pojazdów - tel. +48 22 765 32 84
 • Leasing - tel. +48 22 765 32 83
 • Prawa jazdy - tel. +48 22 765 32 82
 • Licencje - tel. +48 22 765 32 85

e-mail: komunikacja@nowodworski.pl

Informacje dotyczące przetwarzania danych

Administrator danych osobowych.

Administratorem Państwa danych osobowych będzie STAROSTA NOWODWORSKI z siedzibą w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim, przy ul. Ignacego Paderewskiego 1B.

Można się z nami kontaktować w następujący sposób:

 1. listownie: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Ignacego Paderewskiego 1B, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
 2. za pośrednictwem platformy ePUAP:
 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Inspektor ochrony danych

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO) poprzez e-mail na adres: iodo@nowodworski.pl.

Do Inspektora Ochrony Danych należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez UODO, w tym realizacji Państwa praw.

Cele i podstawy przetwarzania

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w związku z realizacją obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c) oraz wykonywaniem przez administratora zadań realizowanych w interesie publicznym  lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e). 

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych będą Minister Cyfryzacji w związku z zamieszczeniem formularza wniosku na platformie E-PUAP oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego w związku z korzystaniem z systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD).

Okres przechowywania danych

Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe do chwili realizacji zadania, do którego dane osobowe zostały zebrane a następnie, jeśli chodzi o materiały archiwalne, przez czas wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2018 r. poz. 217 ze zm.).

Prawa osób, których dane dotyczą

Zgodnie z RODO przysługuje Państwu:

 1. prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 2. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 3. prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej;
 4. prawo do ograniczenia przetwarzania danych;
 5. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
 6. prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa)

Mapa powiatu nowodworskiego

[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego
[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.