Powiat Nowodworski

Przejście do sekcji:

Odnośniki

Menu

Wszystkie aktualności

2021.06.29
Wakacje czas zacząć

Kolejny rok szkolny dobiegł końca. Przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim Wicestarosta Paweł Calak uczestniczył w uroczystościach zakończenia roku szkolnego w placówkach oświatowych powiatu nowodworskiego. Wicestarosta pogratulował uczniom wytrwałości w trudnym czasie zdalnej nauki oraz życzył udanych i bezpiecznych wakacji.

2021.06.28
Przyszłość lotniska w Modlinie w naszych rękach

Zaniepokojony sytuacją przyszłości lotniska w Modlinie w dniu 15.06.2021 r. Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta uczestniczył w konferencji pt. SOS dla Modlina. Na spotkaniu przedstawiono stan bieżący, sytuację oraz pomysły na przyszłość.

2021.06.24
Szczepienia w powiecie nowodworskim

Szanowni Państwo, wobec pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 niezwykle istotne jest, abyśmy wszyscy stosowali się do zaleceń i odpowiedzialnie ograniczali ryzykowne zachowania. Fundamentalne znaczenie ma również to, jak licznie będziemy szczepić się przeciw COVID-19.

W powiecie nowodworskim przynajmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło już ponad 37 000 osób, co stanowi ponad 47% mieszkańców powiatu. Jest to imponująca liczba, jednak jeszcze zbyt mała, aby mówić o pełnym sukcesie. Władze powiatu nowodworskiego wraz z podległym Nowodworskim Centrum Medycznym wychodzą naprzeciw potrzebom społeczeństwa i uruchamiają wyjazdowy punkt szczepień dla osób, które z jakichś przyczyn nie mogą przybyć osobiście do punktu szczepień.

2021.06.24
Jarosław Iwaszkiewicz – nasz patron

W Liceum Ogólnokształcącym w Nasielsku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego "Jarosław Iwaszkiewicz – nasz patron", realizowanego od 17 maja. Celem projektu była przede wszystkim promocja dorobku literackiego i wiedzy o Jarosławie Iwaszkiewiczu oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności pracy w grupie.

Uroczystość swoją obecnością uświetniło wielu gości reprezentujących powiat nowodworski, gminę, instytucje kultury i oświaty oraz radę rodziców. Wśród obecnych byli: Pan Paweł Calak Wicestarosta Nowodworski, Pan Andrzej Waldemar Kordulewski Wiceburmistrz Nasielska, Pani Joanna Kozerewicz Kierownik Wydziału Obsługi Szkół i Edukacji, Pani Izabela Mazińska kustosz Biblioteki Miejsko – Gminnej oraz Pan Krzysztof Margiel – przewodniczący Rady Rodziców.

2021.06.23
Podsumowanie działalności Nowodworskiego Centrum Medycznego w 2020 roku

Szanowni Państwo.

Rok 2020 każdy z nas zapamięta, jako czas, w którym na nowo nauczyliśmy się doceniać podstawowe wartości, jak zdrowie, rodzina i kontakt z bliskimi, swoboda korzystania z przestrzeni publicznej czy dostępu do obiektów kulturalnych, sportowych i gastronomicznych. Czas pandemii to również wiele wyzwań i trudnych decyzji, jakie spoczęły na samorządach i podmiotach leczniczych odpowiedzialnych za politykę zdrowotną oraz jakość świadczonych usług medycznych na danym terenie. Nieprzewidywalność sytuacji, szybkie dyspozycje o zmianach organizacyjnych i konieczność natychmiastowej wykonalności, to codzienność, z jaką musiał się zmierzyć również powiat nowodworski i Nowodworskie Centrum Medyczne w Nowym Dworze Mazowieckim.

2021.06.23
Generator tlenu w NCM

8 czerwca br. w Nowodworskim Centrum Medycznym w Nowym Dworze Mazowieckim uruchomiony został nowy generator tlenu medycznego. Urządzenie zasila placówkę w tlen, którego zużycie szczególnie w czasach pandemii COVID-19 jest dużo większe niż w normalnych warunkach.

2021.06.22
Akcja krwiodawstwa 26.06.2021 r.

W sobotę możesz uratować komuś życie

Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta zaprasza w najbliższą sobotę (26.06.2021 r.) na Akcję Krwiodawstwa w godz. 9:00 - 13:00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Paderewskiego 7.

Okres wakacyjny jest szczególnym czasem, kiedy zapotrzebowanie na krew gwałtownie rośnie. Wiąże się to ze zwiększoną ilością wypadków i zdarzeń różnego rodzaju. Jednocześnie to właśnie wtedy jest mniej chętnych do oddawania krwi.

W związku z tym apelujemy o oddawanie krwi jeszcze przed wyjazdem na urlop, aby odpoczywać z poczuciem uratowania czyjegoś życia.

2021.06.21
Nowe możliwości w ramach usługi DOOR TO DOOR „Bezpiecznie do celu”

Od 3 czerwca br. mieszkańcy powiatu nowodworskiego mogą korzystać z transportu świadczonego przez firmę Q-MED. Sp. z o.o. Nowy, niespecjalistyczny samochód dostosowany jest do przewozu 9 osób jednocześnie. Dysponując dwoma samochodami jesteśmy w stanie zabezpieczyć potrzeby większej liczby osób zainteresowanych tego typu usługą. Zapraszamy do kontaktu osoby niepełnosprawne oraz seniorów, którzy przy naszym wsparciu bezpiecznie i sprawnie dotrą np. do przychodni, domu kultury czy na rehabilitację. Więcej informacji pod nr tel 22 635-01-35, 728 096 651.

2021.06.18
Zmiany w terminach podawania szczepionek oraz szczepienia młodzieży

Zgodnie z Komunikatem Ministra Zdrowia w sprawie stosowanych schematów szczepień przeciw COVID-19 preparatami AstraZeneca, Pfizer/BionTech oraz Moderna zaleca się, aby szczepienia przeciw COVID-19 były wykonywane:

- szczepionką Vaccine AstraZeneca odstęp między dawkami 35 dni;

- szczepionką Comirnaty (Pfizer) odstęp między dawkami 21 dni

- szczepionką Moderna odstęp między dawkami 28 dni.

2021.06.18
Asystent osoby niepełnosprawnej

Wsparcie osób z niepełnosprawnością w dążeniu do aktywnego życia, zarówno zawodowego jak i społecznego, to jedno z priorytetowych działań powiatu nowodworskiego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób z niepełnosprawnością, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Mazowieckim realizuje projekt pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” − edycja 2021.

Dotacja w wysokości 55 550,00 zł zostanie przeznaczona na zatrudnienie osób, które pomogą osobom niepełnosprawnym w ich codziennym funkcjonowaniu.

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

STAROSTWO POWIATOWE W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

tel. 22 765 32 00 fax. 22 765 32 01
sekretariat: tel. 22 765 32 90
email: sekretariat@nowodworski.pl

Dane do faktur:
Powiat Nowodworski
ul. Ignacego Paderewskiego 1B
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP 531-16-88-975

Kliknij w tekst aby zobaczyć INNE KONTAKTY

Starostwo Powiatowe korzysta z platformy ePUAP i posiada następujące skrytki:

 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Uwaga!
Aby można było złożyć wniosek, konieczne jest posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP - konto jest bezpłatne.

Fotokod z danymi adresowymi i kontaktowymi

Od 1 czerwca 2020 r. Starostwo Powiatowe czynne jest:

poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 16:00


Wydział Komunikacji i Transportu przyjmuje interesantów:

poniedziałek - piątek w godz. 8:00 - 12:00 oraz 13:00 - 15:00
 

 • Rejestracja pojazdów tel. 22 765 32 84
 • Leasing tel. 22 765 32 83
 • Prawa jazdy tel. 22 765 32 82
 • Licencje tel. 22 765 32 85

email: komunikacja@nowodworski.pl

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH

Administrator danych osobowych.

Administratorem Państwa danych osobowych będzie STAROSTA NOWODWORSKI z siedzibą w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim, przy ul. Ignacego Paderewskiego 1B.

Można się z nami kontaktować w następujący sposób:

 1. listownie: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Ignacego Paderewskiego 1B, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
 2. za pośrednictwem platformy ePUAP:
 • /124124/skrytka
 • /124124/skrytkaESP

Inspektor ochrony danych

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO) jest Beata Duch - Kosiorek. Można się z nim kontaktować poprzez e-mail na adres: iodo@nowodworski.pl.

Do Inspektora Ochrony Danych należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez UODO, w tym realizacji Państwa praw.

Cele i podstawy przetwarzania

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w związku z realizacją obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c) oraz wykonywaniem przez administratora zadań realizowanych w interesie publicznym  lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e). 

Odbiorcy danych osobowych

Odbiorcami Państwa danych osobowych będą Minister Cyfryzacji w związku z zamieszczeniem formularza wniosku na platformie E-PUAP oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego w związku z korzystaniem z systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD).

Okres przechowywania danych

Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe do chwili realizacji zadania, do którego dane osobowe zostały zebrane a następnie, jeśli chodzi o materiały archiwalne, przez czas wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2018 r. poz. 217 ze zm.).

Prawa osób, których dane dotyczą

Zgodnie z RODO przysługuje Państwu:

 1. prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 2. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 3. prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej;
 4. prawo do ograniczenia przetwarzania danych;
 5. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
 6. prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa)

 

Mapa powiatu nowodworskiego

[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego
[obiekt mapy] Mapa powiatu nowodworskiego

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.